| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Spahn Holding ApS | 107,5% | 0 kr. | — | 5,1 | København S |
| 2 | Sanlas ApS | 102,4% | 42.990 kr. | — | 5,4 | København Ø |
| 3 | OKA Group ApS | 101,7% | 5.786 kr. | — | 5,4 | København Ø |
| 4 | Paarse Holding ApS | 101,6% | -30 kr. | — | 5,0 | København S |
| 5 | Corporate Club ApS | 101,5% | -4.940 kr. | — | 5,6 | København NV |
| 6 | Rongsted Holding ApS | 101,1% | -575 kr. | — | 6,1 | København S |
| 7 | Bertrand Kerres Holding ApS | 101,0% | -2.075 kr. | — | 5,3 | København S |
| 8 | A.K. Petersen Holding ApS | 100,3% | — | — | 4,9 | København N |
| 9 | The Early Bird ApS | 100,1% | -1.125 kr. | — | 5,4 | København K |
| 10 | KANDEL VON SCHOLTEN ApS | 100,1% | — | — | 6,9 | København Ø |
| 11 | MichaelSoft Holding ApS | 100,0% | -8.677 kr. | — | 6,5 | København Ø |
| 12 | ToyaInc Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | København SV |
| 13 | ApS MANSFIELD KOMPLEMENTAR | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,3 | København K |
| 14 | HVIID FINANS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Valby |
| 15 | ARPEMA ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | København V |
| 16 | Barley 1 A/S | 100,0% | — | — | 7,9 | København V |
| 17 | ApS KBIL 38 NR. 1581 | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | København K |
| 18 | BORGSTRØM HOLDING ApS | 100,0% | -14.884 kr. | — | 6,8 | København Ø |
| 19 | ANDERSEN & SILDING ApS | 100,0% | -92.511 kr. | — | 5,6 | København K |
| 20 | SELSKABET AF 8. OKTOBER 1954 ApS | 100,0% | -9.934 kr. | — | 7,4 | København K |
| 21 | NØRREGADE 36. 1998 ApS | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,4 | København K |
| 22 | BIUGI CHARTERING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | København Ø |
| 23 | SKOMAGERGADE 7. 1998 ApS | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,4 | København K |
| 24 | FREMMA ApS | 100,0% | -328 kr. | — | 7,7 | København K |
| 25 | MPM HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | København NV |
| 26 | FREDERIKSBERGGADE 25. 1999 ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | København K |
| 27 | SPRINGFORBI ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | København K |
| 28 | Diligo Communication K/S | 100,0% | 931.000 kr. | 1 | 5,3 | København K |
| 29 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET ROSKILDEVEJ, GLOSTRUP | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,4 | København K |
| 30 | VIENNA TRUST FUND S.M.B.A. | 100,0% | — | — | 3,5 | København K |
| 31 | ApS BRAUNSCHWEIG KOMPLEMENTAR | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,3 | København K |
| 32 | BIOFOS HOLDING A/S | 100,0% | 150.000 kr. | — | 8,8 | København K |
| 33 | Athene Capital ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | København Ø |
| 34 | NORRA NÄBBEBODA ApS | 100,0% | 51.049 kr. | — | 5,5 | Valby |
| 35 | Svanemølleholmen Invest A/S | 100,0% | -59.000 kr. | — | 8,0 | Nordhavn |
| 36 | KOMPLEMENTARSELSKABET VESTERBRO, 2002 ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | København K |
| 37 | Cincinnatus ApS | 100,0% | -155.675 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 38 | HENRIK LINDBERG ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København S |
| 39 | ApS BERNKASTEL KOMPLEMENTAR | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,4 | Odense M |
| 40 | VERNON SPORT HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 41 | MIND SEVEN ApS | 100,0% | -2.406 kr. | — | 6,3 | Valby |
| 42 | BULLGUARD ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,3 | København K |
| 43 | ApS GREENFIELD PLACE KOMPLEMENTAR | 100,0% | -5.000 kr. | — | 6,8 | København N |
| 44 | INVESTERINGSSELSKABET AF 2. DECEMBER 2003 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | København Ø |
| 45 | CHR. DAM HOLDING ApS | 100,0% | -1.183.000 kr. | 1 | 7,6 | København K |
| 46 | I-TRADE ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Hellerup |
| 47 | ALI-SUN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Brønshøj |
| 48 | ApS KOMPLEMENTARSELSKABET DANSKE HANDELSEJENDOMME | 100,0% | — | — | 6,4 | København K |
| 49 | CLAUS GERTSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | København SV |
| 50 | K/S BI BIOMEDICAL VENTURE IV | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | København K |
Ranglisten dækker alle 18.358 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Spahn Holding ApS med 107,5%, efterfulgt af Sanlas ApS (102,4%) og OKA Group ApS (101,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.