| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VVR HOLDING ApS | 100,0% | -1.428 kr. | — | 6,8 | Rungsted Kyst |
| 2 | SYSTEMINTEGRATION ApS | 100,0% | -54.000 kr. | — | 8,8 | Vedbæk |
| 3 | MICHAEL G. Invest ApS | 100,0% | -43.263 kr. | 1 | 5,7 | Rungsted Kyst |
| 4 | JBJ Invest, Hørsholm ApS | 100,0% | -527.824 kr. | 1 | 6,2 | Hørsholm |
| 5 | B. CHRISTENSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 6 | ApS CROFTFOOT KOMPLEMENTAR | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 7 | GLADMAND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Hørsholm |
| 8 | V4M INVEST ApS | 100,0% | -39.145 kr. | — | 7,3 | Hørsholm |
| 9 | MICK OTTENDAHL HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Hørsholm |
| 10 | JRN INVEST ApS | 100,0% | -21.188 kr. | — | 6,9 | Hørsholm |
| 11 | HEIDENSLEBEN HOLDING ApS | 100,0% | -15.136 kr. | — | 7,3 | Hørsholm |
| 12 | MICHAEL VILLUMSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Rungsted Kyst |
| 13 | MLI-R&I ApS | 100,0% | 1.427 kr. | — | 6,0 | Hørsholm |
| 14 | B. HØJBJERG ApS | 100,0% | -1 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 15 | FHC ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 16 | Mikkel Madsen Holding ApS | 100,0% | -3.500 kr. | — | 6,6 | Hørsholm |
| 17 | Voldby Larsen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Hørsholm |
| 18 | Jaho.aps | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Rungsted Kyst |
| 19 | MSOND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Rungsted Kyst |
| 20 | aManCon Holding ApS | 100,0% | -298 kr. | — | 7,1 | Rungsted Kyst |
| 21 | Emtedalen PB-invest ApS | 100,0% | — | — | 8,3 | Vedbæk |
| 22 | Nitzi Holding APS | 100,0% | — | — | 6,3 | Rungsted Kyst |
| 23 | Finans 247 Invest ApS | 100,0% | 16.554 kr. | — | 5,7 | Rungsted Kyst |
| 24 | Thalund Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Rungsted Kyst |
| 25 | Investeringsselskabet 15. November 2017 ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Rungsted Kyst |
| 26 | AS LANGE HOLDING ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,0 | Hørsholm |
| 27 | FOMO Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vedbæk |
| 28 | Andreas Bloch Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 29 | Cue to Cue Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Hørsholm |
| 30 | Rouvi Group Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Hørsholm |
| 31 | OneFiveTwo ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Hørsholm |
| 32 | Louise Skaarup Holding ApS | 100,0% | -1.491 kr. | — | 6,4 | Rungsted Kyst |
| 33 | Via Futura ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hørsholm |
| 34 | RAO ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 35 | Roger Nielsen Invest ApS | 100,0% | -9.537 kr. | — | 5,8 | Hørsholm |
| 36 | KLV16 ApS | 100,0% | -12.492 kr. | — | 7,1 | Hørsholm |
| 37 | Kristian Stubkjær Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Hørsholm |
| 38 | Damgaard Paradiz Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 39 | M Craft ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Hørsholm |
| 40 | JAJ Børsting Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Hørsholm |
| 41 | Verdich & Co ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Hørsholm |
| 42 | Nistrup Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Rungsted Kyst |
| 43 | Matevani ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 44 | Venetian Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Hørsholm |
| 45 | KCarlsen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Rungsted Kyst |
| 46 | Valorem Invest ApS | 100,0% | -203 kr. | — | 6,6 | Hørsholm |
| 47 | Steel Island Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Hørsholm |
| 48 | Brd. Grillen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Rungsted Kyst |
| 49 | ABK 2021 ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Vedbæk |
| 50 | Det støver stadig ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
Ranglisten dækker alle 1.367 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i hørsholm sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er VVR HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af SYSTEMINTEGRATION ApS (100,0%) og MICHAEL G. Invest ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.