| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | A Ravn Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Snekkersten |
| 2 | ITALIENSK FERIEBOLIG A/S | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Snekkersten |
| 3 | CRENS ApS | 100,0% | — | 1 | 5,4 | Espergærde |
| 4 | ROSENQUIST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Helsingør |
| 5 | KSL HORNBÆK ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Hornbæk |
| 6 | ST INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hornbæk |
| 7 | WATERFRONT HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hornbæk |
| 8 | EJBO FINANS ApS | 100,0% | -1.668 kr. | — | 6,4 | Espergærde |
| 9 | JOHANNE GØTZE Holding ApS | 100,0% | -19.805 kr. | 1 | 5,3 | Ålsgårde |
| 10 | KIKA GRUPPEN ApS | 100,0% | -411 kr. | — | 6,1 | Espergærde |
| 11 | FK S ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Helsingør |
| 12 | B. HOUGAARD EJENDOMME ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Helsingør |
| 13 | JUUZ ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Espergærde |
| 14 | HABEL HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Snekkersten |
| 15 | STRYHN INVEST ApS | 100,0% | -16.660 kr. | — | 7,9 | Espergærde |
| 16 | SCHOCK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Hornbæk |
| 17 | aalbaekkehlet ApS | 100,0% | — | — | 5,3 | Espergærde |
| 18 | NORDIC RISK MANAGEMENT HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Snekkersten |
| 19 | H Laursen Holding ApS | 100,0% | -229 kr. | — | 5,8 | Helsingør |
| 20 | FRØKEN YDE JENSEN ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Helsingør |
| 21 | J.BORK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Hornbæk |
| 22 | TØNNERS HOLDING ApS | 100,0% | -1.250 kr. | — | 6,9 | Espergærde |
| 23 | DT15 Holding ApS | 100,0% | -2.628 kr. | — | 5,7 | Espergærde |
| 24 | Rahbeks Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Snekkersten |
| 25 | HLA Invest ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,7 | Espergærde |
| 26 | Lohde Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Helsingør |
| 27 | MLE ApS | 100,0% | — | — | 5,3 | Hornbæk |
| 28 | Pax Plantations ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hornbæk |
| 29 | Sugarfree ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Hornbæk |
| 30 | Skanholding ApS | 100,0% | -530 kr. | — | 5,6 | Hornbæk |
| 31 | Lion Capital ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Tikøb |
| 32 | JAAS Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Espergærde |
| 33 | Uhlmann Holding ApS | 100,0% | -2.500 kr. | — | 6,6 | Helsingør |
| 34 | NGF Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Snekkersten |
| 35 | Søgård Sinding Holding ApS | 100,0% | -3.573 kr. | — | 5,9 | Ålsgårde |
| 36 | Gubba Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Tikøb |
| 37 | KHW Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Helsingør |
| 38 | RVTL Holding ApS | 100,0% | — | 2 | 4,7 | Snekkersten |
| 39 | TLP Holding ApS | 100,0% | -1 kr. | — | 6,8 | Helsingør |
| 40 | Aasvang.Inc ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | København K |
| 41 | Mikkel Ibsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Snekkersten |
| 42 | Venø Invest ApS | 100,0% | -1.014 kr. | — | 6,9 | Kvistgård |
| 43 | Monofon ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Espergærde |
| 44 | Sittingsuits Sport ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Helsingør |
| 45 | Isø Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Helsingør |
| 46 | Bond Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Espergærde |
| 47 | MBM Holding af 2020 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Helsingør |
| 48 | Wine Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Fredensborg |
| 49 | KODEN Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Snekkersten |
| 50 | Thorsøe Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Snekkersten |
Ranglisten dækker alle 1.581 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i helsingør sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er A Ravn Holding ApS med 100,0%, efterfulgt af ITALIENSK FERIEBOLIG A/S (100,0%) og CRENS ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.