| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KJÆRBY HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Flemming |
| 2 | XZT 1101 ApS | 100,0% | -4.125 kr. | — | 6,6 | Hedensted |
| 3 | LILDHAVLUND ApS | 100,0% | — | 1 | 5,4 | Stouby |
| 4 | TUK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Hedensted |
| 5 | SMACA HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,3 | Daugård |
| 6 | Bøss Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Hedensted |
| 7 | Onboard Holding ApS | 100,0% | -2.976 kr. | — | 6,1 | Løsning |
| 8 | MB DACH ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Hedensted |
| 9 | Matsort Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Hedensted |
| 10 | Enevoldsen Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Juelsminde |
| 11 | K. Andreasen Holding Hedensted ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 6,5 | Hedensted |
| 12 | Straube Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Juelsminde |
| 13 | LLMMJ HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,2 | Uldum |
| 14 | MHR Holding ApS | 100,0% | -6.203 kr. | — | 6,1 | Hedensted |
| 15 | Jelle Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Tørring |
| 16 | Waterfjord ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Hedensted |
| 17 | TJNN Bisgaard ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Hedensted |
| 18 | 4Banger Holding ApS | 100,0% | 431.514 kr. | — | 5,6 | Silkeborg |
| 19 | NP-Byg ApS | 100,0% | -1.497 kr. | — | 6,0 | Rask Mølle |
| 20 | 6996 Heart Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Juelsminde |
| 21 | S.V.E.P ApS | 100,0% | — | — | 7,9 | Hedensted |
| 22 | Holst72 Holding ApS | 100,0% | -2.100 kr. | — | 5,9 | Hedensted |
| 23 | NMTM Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Hedensted |
| 24 | Martin Arbs Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Hedensted |
| 25 | Simon Bredal Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Vejle |
| 26 | K/S Kronhusene | 100,0% | -41.634 kr. | — | 8,0 | Løsning |
| 27 | Møller Byg Invest ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Tørring |
| 28 | ADN ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Hedensted |
| 29 | Coffee Lovers ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Juelsminde |
| 30 | Heimweh ApS | 100,0% | -2.845 kr. | — | 7,1 | Juelsminde |
| 31 | Hatting Storage Holding II ApS | 100,0% | -21.013 kr. | — | 7,0 | Juelsminde |
| 32 | Richterhausen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Løsning |
| 33 | Island Invest Holding ApS | 100,0% | 4.851 kr. | — | 7,3 | Juelsminde |
| 34 | LVH HOLDING AF 18/2 2003 ApS | 100,0% | -16.349 kr. | — | 6,7 | Hedensted |
| 35 | FÆLLES HOLDING HORNSYLD ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Hornsyld |
| 36 | NORDSØ HOLDING ApS | 100,0% | -6.030 kr. | 1 | 7,3 | Juelsminde |
| 37 | LÆP TROLDHØJ HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Hedensted |
| 38 | WIHRS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Hedensted |
| 39 | MPGS Holding ApS | 100,0% | 41 kr. | — | 6,4 | Juelsminde |
| 40 | LR Holding 2016 ApS | 100,0% | -7.530 kr. | — | 7,4 | Juelsminde |
| 41 | JRFP Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Daugård |
| 42 | Engelgaard Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Vejle |
| 43 | CCF Hornsyld Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Hornsyld |
| 44 | BCJ Hornsyld ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Hornsyld |
| 45 | MAMACASE Hornsyld ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Hornsyld |
| 46 | KWS Invest III ApS | 100,0% | -6.000 kr. | — | 8,0 | Hedensted |
| 47 | R. FRIMODT PEDERSEN HOLDING A/S | 100,0% | — | — | 8,2 | Daugård |
| 48 | TP STORE GRUNDET HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Hedensted |
| 49 | JWFP Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Daugård |
| 50 | ETJ ØLSTED INVEST ApS | 100,0% | -20.043 kr. | — | 6,4 | Løsning |
Ranglisten dækker alle 1.380 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i hedensted sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KJÆRBY HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af XZT 1101 ApS (100,0%) og LILDHAVLUND ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.