| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HANS DUSCHEK ADMINISTRATION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Nivå |
| 2 | KA Lehmann Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hundested |
| 3 | AXICODE INTERNATIONAL A/S | 100,0% | -14.916 kr. | — | 7,6 | Hundested |
| 4 | TSL Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Frederiksværk |
| 5 | B.O. Enge Holding ApS | 100,0% | -4.873 kr. | — | 6,9 | Hundested |
| 6 | Conopé Capital ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,0 | Ølsted |
| 7 | Pia Aardestrup Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hundested |
| 8 | Smash-IT Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Liseleje |
| 9 | MBS Holding af maj 2018 ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Melby |
| 10 | Jakob Lindegaard Holding ApS | 100,0% | -9.688 kr. | — | 6,4 | Frederiksværk |
| 11 | Jacob Ulvedal Holding ApS | 100,0% | -11.339 kr. | — | 6,4 | Frederiksværk |
| 12 | 1209 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Frederiksværk |
| 13 | Quisten Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Melby |
| 14 | Nordic Facilities Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Frederikssund |
| 15 | Direct Entry Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Liseleje |
| 16 | global holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Ølsted |
| 17 | MJHA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Hundested |
| 18 | LykkeFurbo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Hundested |
| 19 | MICRA-FINANS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,3 | Hundested |
| 20 | MM Jepsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Frederiksværk |
| 21 | AABO HOLDING ApS | 99,9% | -46.752 kr. | — | 7,5 | Hundested |
| 22 | PETER ILSØ HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,7 | Frederiksværk |
| 23 | BUSSER HOLDING ApS | 99,9% | -128.174 kr. | — | 6,7 | Frederiksværk |
| 24 | Fensholm Holding ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 7,0 | Ølsted |
| 25 | Seiffert Holding Advokatanpartsselskab | 99,9% | — | — | 6,3 | Hundested |
| 26 | KLL Holding ApS | 99,9% | -8.189 kr. | — | 6,6 | Frederiksværk |
| 27 | CARSTEN KLOG ApS | 99,9% | -81.925 kr. | — | 6,5 | Hundested |
| 28 | CARSTEN RAS HOLDING ApS | 99,8% | -7.499 kr. | — | 6,8 | Hundested |
| 29 | Andresen Holding af 29. maj 2015 ApS | 99,8% | -6.604 kr. | 1 | 6,3 | Hundested |
| 30 | T Sejersten Holding ApS | 99,8% | -8.408 kr. | — | 6,1 | Ølsted |
| 31 | FOUNTAIN VIEW INVEST ApS | 99,8% | -37.048 kr. | — | 7,0 | Ølsted |
| 32 | STEFAN KJELDSEN HOLDING ApS | 99,8% | -11.155 kr. | — | 6,8 | Frederiksværk |
| 33 | TRINE & JAN PALLESEN HOLDING ApS | 99,8% | -14.652 kr. | — | 6,4 | Hundested |
| 34 | MBLK ApS | 99,7% | — | — | 6,0 | Frederiksværk |
| 35 | HIM HOLDING ApS | 99,7% | 0 kr. | — | 6,7 | Hundested |
| 36 | TK. Olsen Holding ApS | 99,7% | -16.542 kr. | — | 6,9 | Frederiksværk |
| 37 | AABY ApS | 99,7% | -13.653 kr. | — | 7,2 | Frederiksværk |
| 38 | Civing Holding ApS | 99,7% | -15.822 kr. | — | 6,6 | Frederiksværk |
| 39 | CJH ApS | 99,7% | -31.272 kr. | — | 6,3 | Hundested |
| 40 | CGA INVEST ApS | 99,7% | -63.664 kr. | — | 7,4 | Frederiksværk |
| 41 | Mokaj Holding ApS | 99,7% | -757.797 kr. | — | 7,3 | Hundested |
| 42 | Janenggaard ApS | 99,7% | -3.239 kr. | — | 7,6 | Ølsted |
| 43 | L. LIND HOLDING ApS | 99,7% | -30.489 kr. | — | 6,3 | Melby |
| 44 | Holdingsels.Foldbjerg Sørensen ApS | 99,7% | — | — | 6,6 | Hundested |
| 45 | Phases Holding ApS | 99,7% | 0 kr. | — | 7,0 | Melby |
| 46 | Philipp Lange Thomsen Holding ApS | 99,7% | -7.461 kr. | — | 6,2 | Hundested |
| 47 | PL Holding 2022 ApS | 99,7% | -8.372 kr. | — | 7,4 | Hundested |
| 48 | Consortium X ApS | 99,6% | -10.000 kr. | — | 6,7 | Frederiksværk |
| 49 | RONNIE HULSTRØM HOLDING ApS | 99,6% | -364.790 kr. | 1 | 7,8 | Hundested |
| 50 | EverTree ApS | 99,6% | -24.243 kr. | — | 6,8 | Ølsted |
Ranglisten dækker alle 470 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i halsnæs sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er HANS DUSCHEK ADMINISTRATION ApS med 100,0%, efterfulgt af KA Lehmann Invest ApS (100,0%) og AXICODE INTERNATIONAL A/S (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.