| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MBWO Holding ApS | 107,5% | 0 kr. | — | 5,0 | Gilleleje |
| 2 | LAGUNA INVEST ApS | 100,0% | 24.574 kr. | 2 | 6,0 | Dronningmølle |
| 3 | EJENDOMSSELSKABET VESTER ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Græsted |
| 4 | AZUI HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Dronningmølle |
| 5 | L.P. Krøyer Invest ApS | 100,0% | -26.285 kr. | — | 6,1 | Tisvildeleje |
| 6 | GRIB HELSINGE ApS | 100,0% | -2.808 kr. | — | 6,1 | Helsinge |
| 7 | RØRTANG ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Hornbæk |
| 8 | SØDRING HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Tisvildeleje |
| 9 | DDANSK ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Dronningmølle |
| 10 | FIDORINI ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Tisvildeleje |
| 11 | CAREGORE HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Græsted |
| 12 | JESØK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Helsinge |
| 13 | STIFINDEREN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,1 | Græsted |
| 14 | LASSE A HOLDING ApS | 100,0% | -12.864 kr. | — | 7,2 | Gilleleje |
| 15 | MHW HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Græsted |
| 16 | CMSL HOLDING ApS | 100,0% | -1.134 kr. | — | 7,2 | Dronningmølle |
| 17 | ROLD HOLDING ApS | 100,0% | -18.924 kr. | — | 6,9 | Gilleleje |
| 18 | Dorte Boe Holding ApS | 100,0% | -832 kr. | — | 6,6 | Gilleleje |
| 19 | MADVERTISING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,7 | Gilleleje |
| 20 | L.N.C Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Gilleleje |
| 21 | TWE Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Gilleleje |
| 22 | Cafe Maya ApS | 100,0% | -48.805 kr. | 1 | 5,5 | Tisvildeleje |
| 23 | Black Coffee No Milk ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Helsinge |
| 24 | Make Your Mark ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Helsinge |
| 25 | Mic Holding 2017 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Helsinge |
| 26 | Schmidt Larsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Gilleleje |
| 27 | Kim Radmer Consulting Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Gilleleje |
| 28 | Nordic Global Investment Foundation ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Græsted |
| 29 | FUHS Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Helsinge |
| 30 | Bissens Holding ApS | 100,0% | -120 kr. | — | 6,6 | Gilleleje |
| 31 | Brydenfelt Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Gilleleje |
| 32 | Osterman Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Helsinge |
| 33 | Åge Edvardsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Gilleleje |
| 34 | N.V. Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Gilleleje |
| 35 | Kløverhøj Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Græsted |
| 36 | Gade Inc Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Gilleleje |
| 37 | Gade Vinding Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Gilleleje |
| 38 | Ahoora ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,2 | Helsinge |
| 39 | NN-gruppen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Helsinge |
| 40 | Eva Lykke holding ApS | 100,0% | -900 kr. | — | 6,3 | Gilleleje |
| 41 | Brandt Inc ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Græsted |
| 42 | Micko Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Gilleleje |
| 43 | Vintherstorm Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Græsted |
| 44 | Noe Invest Inc. ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Gilleleje |
| 45 | 50ft Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Gilleleje |
| 46 | Azamarc ApS | 100,0% | -1.411 kr. | — | 6,2 | Vejby |
| 47 | Spindlers Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Græsted |
| 48 | Hansen's Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Gilleleje |
| 49 | MS 1988 Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Helsinge |
| 50 | Hellen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Græsted |
Ranglisten dækker alle 931 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i gribskov sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er MBWO Holding ApS med 107,5%, efterfulgt af LAGUNA INVEST ApS (100,0%) og EJENDOMSSELSKABET VESTER ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.