| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Poul Christensens holding ApS | 68,1 mio. kr. | -7.252 kr. | 1 | 6,2 | Nivå |
| 2 | RFC 2019 ApS | 52,0 mio. kr. | -14.000 kr. | — | 8,5 | Glostrup |
| 3 | MURERSVENDENES AKTIESELSKAB'S FOND AF 1989 | 24,3 mio. kr. | 320.000 kr. | — | 8,1 | Glostrup |
| 4 | MURERSVENDENES FINANS A/S | 24,1 mio. kr. | 47,2 mio. kr. | 13 | 7,8 | Glostrup |
| 5 | JOST JENSEN & THOMASEN HOLDING A/S | 17,5 mio. kr. | -488.516 kr. | — | 7,9 | Glostrup |
| 6 | MIKKOR Holding ApS | 12,7 mio. kr. | -12.500 kr. | — | 7,8 | Glostrup |
| 7 | KAKKOR Holding ApS | 12,6 mio. kr. | — | — | 7,7 | Glostrup |
| 8 | MAKKOR Holding Aps | 12,5 mio. kr. | -74.900 kr. | — | 7,9 | Glostrup |
| 9 | PAKKOR Holding ApS | 12,4 mio. kr. | -49.832 kr. | — | 7,2 | Glostrup |
| 10 | PAKKOR Holding 2023 ApS | 12,0 mio. kr. | -12.499 kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 11 | Rich. Frederiksen & Co. ApS | 11,7 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1 | 8,0 | Glostrup |
| 12 | STRUNGE NIELSEN HOLDING ApS | 10,4 mio. kr. | -39.081 kr. | 1 | 7,2 | Glostrup |
| 13 | JN NIELSEN HOLDING ApS | 10,3 mio. kr. | 23,0 mio. kr. | — | 8,0 | Glostrup |
| 14 | NORDENDAHL HOLDING ApS | 8,8 mio. kr. | 184.721 kr. | — | 8,3 | Glostrup |
| 15 | KONSTRUKTIONER ApS | 8,4 mio. kr. | 104,8 mio. kr. | — | 7,5 | Glostrup |
| 16 | THOMASEN HOLDING ApS | 8,4 mio. kr. | -86.625 kr. | — | 7,6 | Glostrup |
| 17 | OTTENSTEN HOLDING ApS | 8,0 mio. kr. | 39,1 mio. kr. | — | 8,1 | Glostrup |
| 18 | Juul & Nielsen Construction Group A/S | 7,9 mio. kr. | 84,3 mio. kr. | — | 8,1 | Glostrup |
| 19 | Bulk ApS | 7,3 mio. kr. | -66.375 kr. | — | 6,9 | Glostrup |
| 20 | Holdingselskabet af 27/8 2015 ApS | 6,9 mio. kr. | — | — | 7,7 | Glostrup |
| 21 | Dasus Holding ApS | 6,0 mio. kr. | -397.291 kr. | 1 | 7,3 | Glostrup |
| 22 | K. JUBY SMITH'S LEGAT | 5,6 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,0 | Glostrup |
| 23 | PKE HOLDING STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 5,4 mio. kr. | -4.677 kr. | — | 7,3 | Glostrup |
| 24 | NUDKA HOLDING ApS | 5,4 mio. kr. | -13.303 kr. | — | 7,3 | Glostrup |
| 25 | CHAMP HOLDING A/S | 5,2 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,9 | Glostrup |
| 26 | PCL INVEST 2009 ApS | 4,9 mio. kr. | 5,1 mio. kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 27 | GLOSTRUP FORSYNING A/S | 4,9 mio. kr. | 0 kr. | — | 8,2 | Glostrup |
| 28 | Atlas Investment ApS | 4,6 mio. kr. | — | — | 7,1 | Glostrup |
| 29 | AA CONSULT INVEST ApS | 4,6 mio. kr. | -26.391 kr. | — | 7,8 | Glostrup |
| 30 | SANTAX NORDIC A/S | 4,4 mio. kr. | 7,4 mio. kr. | 12 | 6,4 | Glostrup |
| 31 | HENNY OG PETER NIELSEN HOLDING ApS | 4,3 mio. kr. | -299.500 kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 32 | KRAGERUP HOLDING ApS | 4,0 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,2 | Glostrup |
| 33 | LULATRISØ HOLDING ApS | 3,7 mio. kr. | -77.281 kr. | — | 7,0 | Glostrup |
| 34 | 9-Ni Holding ApS | 3,5 mio. kr. | -103.870 kr. | — | 7,8 | Glostrup |
| 35 | STERNHOLDT-SØRENSEN HOLDING ApS | 3,4 mio. kr. | -7.250 kr. | 1 | 5,8 | Glostrup |
| 36 | NEH Eriksen Holding ApS | 3,3 mio. kr. | 3,4 mio. kr. | — | 7,0 | Glostrup |
| 37 | Lars Nørgaard ApS | 3,2 mio. kr. | 983.114 kr. | 1 | 6,3 | Glostrup |
| 38 | NOC HOLDING ApS | 3,2 mio. kr. | -22.384 kr. | — | 7,6 | Glostrup |
| 39 | GROWTHCOM ApS | 3,2 mio. kr. | -13.875 kr. | — | 5,0 | Glostrup |
| 40 | BALTZERSEN HOLDING ApS | 2,9 mio. kr. | 111.312 kr. | — | 7,6 | Glostrup |
| 41 | Sejl ApS | 2,9 mio. kr. | -491.793 kr. | — | 7,0 | Glostrup |
| 42 | LES HOLDING ApS | 2,8 mio. kr. | -26.825 kr. | — | 7,0 | Glostrup |
| 43 | Said Capital Holding ApS | 2,6 mio. kr. | -8.798 kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 44 | Frederik-Ipsen Holding ApS | 2,3 mio. kr. | -9.375 kr. | — | 7,1 | Glostrup |
| 45 | MORTEN BALTSERSEN HOLDING ApS | 2,3 mio. kr. | -30.598 kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 46 | MG1 HOLDING ApS | 2,3 mio. kr. | 66.913 kr. | — | 7,4 | Glostrup |
| 47 | FAMILIEN SØRENSENS HOLDING ApS | 2,2 mio. kr. | -167.442 kr. | — | 8,2 | Glostrup |
| 48 | Glo Fys Holding II ApS | 2,2 mio. kr. | -22.485 kr. | — | 6,9 | Glostrup |
| 49 | R-J INVEST ApS | 2,1 mio. kr. | -75.654 kr. | 1 | 6,0 | Glostrup |
| 50 | DEDICOM HOLDING ApS | 2,0 mio. kr. | -57.525 kr. | — | 7,2 | Glostrup |
Ranglisten dækker alle 449 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i glostrup sorteret efter resultat. Topplaceret er Poul Christensens holding ApS med 68,1 mio. kr., efterfulgt af RFC 2019 ApS (52,0 mio. kr.) og MURERSVENDENES AKTIESELSKAB'S FOND AF 1989 (24,3 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.