| # | Virksomhed | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AASTED HOLDING ApS | 1,1 mia. kr. | 1 | 8,0 | Farum |
| 2 | AX VI INV8 Holding III A/S | 965,9 mio. kr. | — | 7,8 | Værløse |
| 3 | CHANGE OF SCANDINAVIA HOLDING A/S | 806,2 mio. kr. | 1 | 6,9 | Farum |
| 4 | EWM ApS | 394,2 mio. kr. | — | 7,7 | Værløse |
| 5 | Dolphin HoldCo A/S | 330,3 mio. kr. | — | 7,6 | Farum |
| 6 | PROGRADUS A/S | 122,6 mio. kr. | 2 | 7,4 | Farum |
| 7 | HOLDINGSELSKABET AF 21. MARTS 2005 ApS | 110,5 mio. kr. | — | 8,0 | Værløse |
| 8 | Nordic Property Financing K/S | 85,3 mio. kr. | — | 7,9 | Farum |
| 9 | CBS HOLDING II ApS | 73,9 mio. kr. | — | 7,6 | Værløse |
| 10 | P. SAXE NIELSEN HOLDING ApS | 67,2 mio. kr. | — | 7,8 | Værløse |
| 11 | KÖNIG HOLDING ApS | 58,9 mio. kr. | — | 7,8 | Værløse |
| 12 | MWJ HOLDING ApS | 32,7 mio. kr. | — | 7,8 | Værløse |
| 13 | KAVUR HOLDING ApS | 19,6 mio. kr. | 2 | 6,8 | Værløse |
| 14 | FAMINVEST ApS | 13,7 mio. kr. | 3 | 7,6 | Farum |
| 15 | CZ Invest 2 ApS | 8,2 mio. kr. | — | 8,2 | Birkerød |
| 16 | Husqvarna Commercial Solutions Danmark A/S | 5,5 mio. kr. | — | 4,7 | Værløse |
| 17 | WEX Holding A/S | 5,2 mio. kr. | 3 | 6,3 | Værløse |
| 18 | ECLAIR ApS | 4,7 mio. kr. | 1 | 7,0 | Værløse |
| 19 | Duomed Holding Scandinavia ApS | 3,8 mio. kr. | 2 | 4,4 | Værløse |
| 20 | SILVATICA HOLDING A/S | 2,8 mio. kr. | 12 | 6,8 | Farum |
| 21 | Zibra A/S | 2,7 mio. kr. | 5 | 6,2 | Birkerød |
| 22 | EKCENRA HOLDING APS | 2,6 mio. kr. | 1 | 5,8 | Værløse |
| 23 | Rosager Consulting ApS | 2,1 mio. kr. | 3 | 6,6 | Værløse |
| 24 | MSL.DK ApS | 2,0 mio. kr. | 1 | 5,8 | Værløse |
| 25 | A. JOHNSEN HOLDING ApS | 1,7 mio. kr. | — | 7,0 | Farum |
| 26 | ZM FINANS A/S | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,7 | Værløse |
| 27 | Pebean Pharma ApS | 1,6 mio. kr. | — | 7,6 | Værløse |
| 28 | PER SKOV JENSEN HOLDING ApS | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,7 | Værløse |
| 29 | BELMAFLEX A/S | 1,3 mio. kr. | 3 | 7,6 | Farum |
| 30 | Tandlæge Tine Rusbjerg ApS | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,6 | Værløse |
| 31 | COACH2MOVE ApS | 1,2 mio. kr. | — | 8,1 | Værløse |
| 32 | ALTIA INVEST ApS | 1,1 mio. kr. | — | 6,9 | Værløse |
| 33 | SpotOn Change ApS | 1,0 mio. kr. | 1 | 3,6 | Værløse |
| 34 | Egkilde Holding ApS | 986.792 kr. | 1 | 6,0 | København K |
| 35 | Kim Brincker Holding 2019 ApS | 889.907 kr. | — | 6,6 | Farum |
| 36 | CZ INNOVATION CONSULT ApS | 879.103 kr. | 1 | 6,9 | Værløse |
| 37 | HAMRE ApS | 877.840 kr. | — | 7,3 | Farum |
| 38 | CASPER HAASTRUP HOLDING ApS | 845.447 kr. | 1 | 6,7 | Værløse |
| 39 | KIDI HOLDING ApS | 785.692 kr. | 1 | 6,6 | Farum |
| 40 | LINUSEN HOLDING ApS | 731.318 kr. | — | 7,0 | Farum |
| 41 | ARNESVEJ 23 ApS | 714.704 kr. | — | 7,5 | Værløse |
| 42 | Magi Food Holding ApS | 696.956 kr. | 3 | 5,2 | Farum |
| 43 | Datakrigaren Ventures ApS | 653.928 kr. | 1 | 3,4 | Værløse |
| 44 | CorFinder ApS | 646.089 kr. | 1 | 6,5 | Værløse |
| 45 | TaxAdvice HoldCo ApS | 608.083 kr. | — | 5,9 | Farum |
| 46 | Storgaard Mehlsen Virksomhedsudvikling ApS | 592.139 kr. | — | 6,4 | Birkerød |
| 47 | RASMUS FUGMANN HOLDING ApS | 476.485 kr. | — | 7,4 | Værløse |
| 48 | HE Administration ApS | 447.914 kr. | — | 6,3 | Værløse |
| 49 | SCANSYS HOLDING ApS | 403.731 kr. | — | 7,0 | Værløse |
| 50 | PUREFI EJENDOMME ApS | 372.239 kr. | — | 7,2 | Farum |
Ranglisten dækker alle 1.047 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i furesø sorteret efter omsætning. Topplaceret er AASTED HOLDING ApS med 1,1 mia. kr., efterfulgt af AX VI INV8 Holding III A/S (965,9 mio. kr.) og CHANGE OF SCANDINAVIA HOLDING A/S (806,2 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.