| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NASS Invest ApS | 112,9% | — | — | 5,8 | Slangerup |
| 2 | RICHARDT'S PALLESERVICE ApS | 100,0% | -3.772 kr. | — | 5,7 | Frederikssund |
| 3 | CSM INVEST ApS | 100,0% | 9.565 kr. | — | 8,0 | Slangerup |
| 4 | KOLBY HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Jægerspris |
| 5 | KP SHIPPING HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Frederikssund |
| 6 | Schjellerup Holding 2 ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Slangerup |
| 7 | UNICOM HOLDING ApS | 100,0% | 371.013 kr. | — | 7,4 | Frederikssund |
| 8 | LINDERUP HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Frederikssund |
| 9 | WEST HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Slangerup |
| 10 | HELLE DALHOFF HOLDING ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,4 | Frederikssund |
| 11 | P.SKAANING HOLDING ApS | 100,0% | -11.513 kr. | — | 6,1 | Frederikssund |
| 12 | NORDSKOV HOLDING 2014 ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Skibby |
| 13 | TEAM-AMAGER.DK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Slangerup |
| 14 | MA 2015 Holding ApS | 100,0% | -9.340 kr. | — | 6,4 | Slangerup |
| 15 | LUISA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Frederikssund |
| 16 | Hofman & Søn ApS | 100,0% | -28.087 kr. | — | 6,0 | Jægerspris |
| 17 | Holkas Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Frederikssund |
| 18 | Canbeck Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Frederikssund |
| 19 | Thomas Stenak Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Frederikssund |
| 20 | Jonas Stenak Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Frederikssund |
| 21 | Berren Group ApS | 100,0% | -5.180 kr. | — | 7,4 | Frederikssund |
| 22 | Henman Holding ApS | 100,0% | -2.284 kr. | — | 5,2 | Frederikssund |
| 23 | Munkedam Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Jægerspris |
| 24 | Nylle Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Frederikssund |
| 25 | Retail Nerd ApS | 100,0% | -28.700 kr. | — | 6,4 | Skibby |
| 26 | Per Baggesen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Slangerup |
| 27 | Taste of Bagel Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Frederikssund |
| 28 | MWS Montage Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Skibby |
| 29 | Christian Skiveren Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Frederikssund |
| 30 | Frederik Villumsen Holding ApS | 100,0% | -10.379 kr. | — | 5,9 | Frederikssund |
| 31 | DEN GYLDEN SAKS HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Frederikssund |
| 32 | Jeanette Lykkebo Holding ApS | 100,0% | -720 kr. | — | 5,6 | Frederikssund |
| 33 | Katja Torp Invest ApS | 100,0% | -25.301 kr. | 1 | 4,2 | Jægerspris |
| 34 | Conel Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Skibby |
| 35 | Zacha ApS | 100,0% | 20 kr. | — | 5,9 | Jægerspris |
| 36 | Valentin´s Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Jægerspris |
| 37 | Sjællands El-Teknik Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Slangerup |
| 38 | PaaRaad Holding ApS | 100,0% | -417 kr. | — | 6,2 | Frederikssund |
| 39 | Bignitus Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Frederikssund |
| 40 | Martin Aller Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Frederikssund |
| 41 | Casper Sønderup Kristiansen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Frederikssund |
| 42 | OSMN Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Slangerup |
| 43 | Ulrich Capital ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Slangerup |
| 44 | Beauty & BodyCare ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Slangerup |
| 45 | Due-Haakansson Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Frederikssund |
| 46 | Petræus Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Slangerup |
| 47 | Inception Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Frederikssund |
| 48 | L.F. Heiberg Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | København SV |
| 49 | Betoso Holding ApS | 100,0% | -6.188 kr. | 1 | 5,0 | Slangerup |
| 50 | JA Busch ApS | 100,0% | -10.000 kr. | — | 5,4 | Frederikssund |
Ranglisten dækker alle 808 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i frederikssund sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er NASS Invest ApS med 112,9%, efterfulgt af RICHARDT'S PALLESERVICE ApS (100,0%) og CSM INVEST ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.