| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tandlæge Jens Kierulff Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg |
| 2 | KOMPLEMENTARSELSKABET SI INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Frederiksberg C |
| 3 | HaxAnd Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 4 | KOMPLEMENTARSELSKABET SI 010 ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Frederiksberg C |
| 5 | GLAVEN-HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Frederiksberg |
| 6 | MEC INVEST ApS | 100,0% | -9.532 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg C |
| 7 | STEINES HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Frederiksberg |
| 8 | LOBE HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Frederiksberg C |
| 9 | BRDNET HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Frederiksberg |
| 10 | ANDERS JALSØE HOLDING ApS | 100,0% | 46.749 kr. | — | 7,2 | Frederiksberg |
| 11 | PP1 ApS | 100,0% | -21.886 kr. | 1 | 5,0 | Frederiksberg |
| 12 | DURMUS HOLDING ApS | 100,0% | -12.148 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 13 | FALKENBERG, FALKÖPING, GISLAVED 2006 ApS | 100,0% | -8.305 kr. | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 14 | LANDSKRONA, LJUNGBY, LUND, TRELLEBORG 2006 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 15 | NEW CREATIONS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Frederiksberg C |
| 16 | MRN INVEST ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Frederiksberg |
| 17 | KARAMCO HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 18 | BERLINER INVEST ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 19 | THOMAS YUNG ANDERSEN ApS | 100,0% | -6.802 kr. | — | 5,8 | Frederiksberg |
| 20 | ESC HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg |
| 21 | SISTINE CAPITAL ApS | 100,0% | -17.862 kr. | 1 | 5,1 | København SV |
| 22 | ELLEGÅRDVEJ, SØNDERBORG 2007 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Frederiksberg C |
| 23 | FORLAGSKONTORET ApS | 100,0% | -5.186 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg C |
| 24 | HELION HOLDING ApS | 100,0% | -6.688 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 25 | TA BI CONSULTING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg |
| 26 | MÜLLER INVEST HOLDING ApS | 100,0% | -8.055 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 27 | DANCAN CINEMA SERVICES HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg C |
| 28 | PROVECTOR MEDIA HOLDING ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 29 | M. HAAHR HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 30 | IF FORSIKRINGSCENTER HELSINGE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Frederiksberg |
| 31 | KAVIPO ApS | 100,0% | — | — | 7,7 | Frederiksberg |
| 32 | NAKA HOLDING ApS | 100,0% | -9.176 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg C |
| 33 | MTS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Frederiksberg C |
| 34 | FROSTHOLM ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Frederiksberg |
| 35 | TREVI FOUNDATIONS DENMARK A/S | 100,0% | -103.485 kr. | — | 5,9 | Frederiksberg |
| 36 | FRANKIE'S ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg C |
| 37 | TASD ApS | 100,0% | -5.618 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 38 | EGTOFT & SUND ApS | 100,0% | -5.128 kr. | — | 7,7 | Frederiksberg C |
| 39 | LC LEMCHE HOLDING ApS | 100,0% | -18.047 kr. | — | 7,3 | Frederiksberg C |
| 40 | GIBSON HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg |
| 41 | Stenfisken Aps | 100,0% | — | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 42 | Skjerning Finans ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Frederiksberg C |
| 43 | E2M ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg |
| 44 | EB FAMILIEKONTOR ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Frederiksberg C |
| 45 | KYHL HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Frederiksberg |
| 46 | LÅK2 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 47 | M. ANKER HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 48 | CSTP HOLDING ApS | 100,0% | -1.000 kr. | 1 | 5,1 | Frederiksberg C |
| 49 | JGraversen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Frederiksberg C |
| 50 | Investeringsselskab af 1. april 2015 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Frederiksberg C |
Ranglisten dækker alle 3.143 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i frederiksberg sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Tandlæge Jens Kierulff Invest ApS med 100,0%, efterfulgt af KOMPLEMENTARSELSKABET SI INVEST ApS (100,0%) og HaxAnd Holding ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.