| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PN ANDERSEN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Haslev |
| 2 | LSO ApS | 100,0% | -1.017 kr. | — | 6,9 | Haslev |
| 3 | NetworkSolutions ApS | 100,0% | 13.000 kr. | — | 7,4 | Rønnede |
| 4 | Becher72 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Haslev |
| 5 | TechDan Komplementar ApS | 100,0% | -4.673 kr. | — | 5,8 | Haslev |
| 6 | Dannemare Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Haslev |
| 7 | Genco Pura Olive Oil Company APS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Faxe |
| 8 | PHRC Holding ApS | 100,0% | -1.430 kr. | — | 5,8 | Haslev |
| 9 | Ecce Ego Sum ApS | 100,0% | -8.483 kr. | — | 6,4 | Haslev |
| 10 | Gratus Kingo ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Haslev |
| 11 | KBH-Ejendomme Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Rønnede |
| 12 | Krøier Madvig Holding ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,1 | Rønnede |
| 13 | JH Holding 1 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Haslev |
| 14 | Adelsweis Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Haslev |
| 15 | Vransø Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Eskebjerg |
| 16 | Kirkeskov Lundgren Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Haslev |
| 17 | Hoppe ApS | 100,0% | -133.983 kr. | — | 6,2 | Haslev |
| 18 | Schjelde Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Haslev |
| 19 | Ecogenie Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Karise |
| 20 | KENCORP HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Faxe |
| 21 | HALOS Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Haslev |
| 22 | GEJ Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Faxe Ladeplads |
| 23 | Milan Holding ApS | 100,0% | -2.890 kr. | — | 7,5 | Karise |
| 24 | Jakobsen holding 2024 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Faxe |
| 25 | GESCHO ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Faxe |
| 26 | Korsgaard Holding 2025 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Karise |
| 27 | DANISH GRAIN TERMINALS HOLDING A/S | 100,0% | — | — | 7,7 | Karise |
| 28 | TAGU FINANS ApS | 100,0% | -12.225 kr. | — | 6,5 | Faxe |
| 29 | OMOL Invest ApS | 100,0% | -24.000 kr. | — | 8,2 | Haslev |
| 30 | Schjellerup Group ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Haslev |
| 31 | Frederiksen Holding Karise ApS | 100,0% | -3.800 kr. | — | 6,6 | Karise |
| 32 | BUSINESS HOLDING 2 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Haslev |
| 33 | SMEDEN FAXE HOLDING ApS | 100,0% | -75.132 kr. | — | 7,3 | Faxe |
| 34 | KEK HOLDING 2013 ApS | 99,9% | -12.500 kr. | — | 6,6 | Haslev |
| 35 | A/S DANGROUP POLDAR HOLDING | 99,9% | 95.000 kr. | 1 | 7,5 | Haslev |
| 36 | NCN Holding ApS | 99,9% | -6.502 kr. | — | 6,5 | Haslev |
| 37 | CARSTEN JOHANSEN HOLDING ApS | 99,9% | -41.614 kr. | — | 6,4 | Faxe |
| 38 | T.N. Invest ApS | 99,9% | -6.480 kr. | — | 6,9 | Haslev |
| 39 | BJØRNDAHL HOLDING ApS | 99,8% | -12.448 kr. | — | 7,1 | Rønnede |
| 40 | Grosen nr. 1 Holding ApS | 99,8% | -13.967 kr. | — | 6,5 | Rønnede |
| 41 | HKSK HOLDING ApS | 99,8% | -96.519 kr. | — | 7,3 | Faxe |
| 42 | THESTRUP CONSULTING ApS | 99,8% | -40.008 kr. | 1 | 6,0 | Haslev |
| 43 | Giovanni Holding 1 ApS | 99,8% | — | — | 6,7 | Rønnede |
| 44 | J. CLAUSEN HOLDING ApS | 99,8% | -363.462 kr. | 1 | 5,7 | Rønnede |
| 45 | TOMMY JENSEN HOLDING ApS | 99,8% | -37.614 kr. | — | 7,7 | Rønnede |
| 46 | GALAKSE HOLDING ApS | 99,8% | -11.535 kr. | — | 6,1 | Karise |
| 47 | it-wrk Holding ApS | 99,8% | 0 kr. | — | 6,5 | Faxe |
| 48 | JASS HOLDING DALBY ApS | 99,8% | — | — | 6,5 | Haslev |
| 49 | Adem Bulduk Holding ApS | 99,8% | — | — | 6,6 | Haslev |
| 50 | G.J.A. ApS | 99,8% | -246.173 kr. | — | 6,6 | Rønnede |
Ranglisten dækker alle 635 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i faxe sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er PN ANDERSEN ApS med 100,0%, efterfulgt af LSO ApS (100,0%) og NetworkSolutions ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.