| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LILHOLM HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Dragør |
| 2 | BRASSØE HOLDING ApS | 100,0% | -8.902 kr. | — | 6,1 | Dragør |
| 3 | PETER UNGERMANN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Dragør |
| 4 | M. Drejer Holding ApS | 100,0% | -9.995 kr. | — | 7,4 | Dragør |
| 5 | INVESTAS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Dragør |
| 6 | Klaus Kenneth Larsen Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Dragør |
| 7 | CSIT Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Dragør |
| 8 | Rikke Sanne Brocks Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Dragør |
| 9 | K.Lykkestrup Holding ApS | 100,0% | -3.000 kr. | — | 5,8 | Dragør |
| 10 | Østervig Invest ApS | 100,0% | -19.527 kr. | — | 6,3 | Dragør |
| 11 | Christian Rhod Rasmussen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Dragør |
| 12 | J Siersbøl Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Dragør |
| 13 | TH Flamingo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Dragør |
| 14 | SENA Invest ApS | 100,0% | — | 1 | 5,2 | Dragør |
| 15 | Abrikostræerne ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Dragør |
| 16 | LEVIGU Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Dragør |
| 17 | Broman Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Dragør |
| 18 | Bannor Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Dragør |
| 19 | Amarerno1 ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Dragør |
| 20 | Sindal Invest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Dragør |
| 21 | JH Holding CPH ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Dragør |
| 22 | Jørn Jensen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Dragør |
| 23 | PSW Invest ApS | 100,0% | -30 kr. | — | 5,7 | Dragør |
| 24 | Ramsbæk Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,0 | Dragør |
| 25 | C1 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Dragør |
| 26 | Nygaard Holst Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Dragør |
| 27 | JCJ Invest Holding ApS | 100,0% | -5.676 kr. | — | 5,9 | Dragør |
| 28 | Green Mind Holding ApS | 100,0% | -3.500 kr. | — | 6,4 | Dragør |
| 29 | FGøtterup Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Dragør |
| 30 | Garder Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Dragør |
| 31 | Trebben ApS | 100,0% | -7.880 kr. | — | 7,1 | Dragør |
| 32 | Dydensborg Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Dragør |
| 33 | TOJUAN Holding ApS | 100,0% | 4.848 kr. | — | 7,1 | Dragør |
| 34 | Think DAY Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Dragør |
| 35 | Nicklas Bang Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Dragør |
| 36 | Kindberg Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Dragør |
| 37 | Staffansbøg ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Dragør |
| 38 | ScherlingMersebak Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Dragør |
| 39 | Gelt Holding ApS | 100,0% | -1.751 kr. | — | 6,8 | Dragør |
| 40 | B.A.S.E. Petersen Holding ApS | 100,0% | -3.121 kr. | — | 7,3 | Dragør |
| 41 | CST Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Dragør |
| 42 | Investeringsselskabet Claus Christiansen ApS | 100,0% | -18.178 kr. | 1 | 5,9 | Dragør |
| 43 | T.N.N HOLDING ApS | 99,9% | -26.250 kr. | — | 6,7 | Dragør |
| 44 | MICHAEL RATJE HOLDING ApS | 99,9% | -114.617 kr. | 1 | 6,4 | Dragør |
| 45 | Feltmann ApS | 99,9% | — | — | 7,2 | Dragør |
| 46 | SL 2025 ApS | 99,9% | — | — | 6,9 | Dragør |
| 47 | Vadmand Holding ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 7,2 | Dragør |
| 48 | Negosanti Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,0 | Dragør |
| 49 | Bang N Holding ApS | 99,9% | -5.000 kr. | — | 6,2 | Dragør |
| 50 | STIELUND INVEST ApS | 99,9% | -876.864 kr. | 2 | 7,5 | Dragør |
Ranglisten dækker alle 570 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i dragør sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er LILHOLM HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af BRASSØE HOLDING ApS (100,0%) og PETER UNGERMANN HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.