| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KOMPLEMENTARSELSKABET GFE KROGENSKÆR ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Brønderslev |
| 2 | HOLDINGSELSKABET AF 11. DECEMBER ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Hjallerup |
| 3 | FORMUEADMINISTRATION AF 23. JUNI 2010 ApS | 100,0% | — | — | 7,7 | Brønderslev |
| 4 | STEN SAVVÆRK HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Jerslev J |
| 5 | VERUS ApS | 100,0% | -2.400 kr. | — | 6,7 | Hjallerup |
| 6 | BTI JENSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Hjallerup |
| 7 | SIGTENBJERGGAARD HOLDING ApS | 100,0% | -16.000 kr. | — | 6,5 | Hjallerup |
| 8 | 27. maj 2020 ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Hjallerup |
| 9 | FONC Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Hjallerup |
| 10 | Ladefoged 2 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Hjallerup |
| 11 | Peter Østergaard Sørensen Holding ApS | 100,0% | -250.700 kr. | — | 6,8 | Hjallerup |
| 12 | Selskabet af 1/7 2023 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Brønderslev |
| 13 | Adelhardt Wulff Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Jerslev J |
| 14 | NesFra Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Jerslev J |
| 15 | SBrasholt Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Jerslev J |
| 16 | Freduska Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Brønderslev |
| 17 | BC Holding Dronninglund ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Asaa |
| 18 | Talk To The Paw Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Brønderslev |
| 19 | Langelandsgade Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 5,4 | Hjallerup |
| 20 | KliNICO Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Brønderslev |
| 21 | O Rodding Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Brønderslev |
| 22 | NEG 31 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Hjallerup |
| 23 | nervapax holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Hjallerup |
| 24 | AKGM Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Brønderslev |
| 25 | KW-Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Brønderslev |
| 26 | Krogh Søgaard Holding ApS | 100,0% | -2.890 kr. | — | 6,3 | Brønderslev |
| 27 | omcb-holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Brønderslev |
| 28 | ichh-holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Brønderslev |
| 29 | LUNDHOLM INVEST ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Dronninglund |
| 30 | ahth-holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Brønderslev |
| 31 | TSATIRIS HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Dronninglund |
| 32 | LS Invest Løkken ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Brønderslev |
| 33 | SØREN VESTMARK HOLDING ApS | 100,0% | -12.100 kr. | — | 5,5 | Dronninglund |
| 34 | ashha-holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Brønderslev |
| 35 | LILDAL HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,5 | Hjallerup |
| 36 | Mikkel Pedersen Holding ApS | 99,9% | -7.500 kr. | — | 7,4 | Dronninglund |
| 37 | Yvonne Carøe Holding ApS | 99,9% | -22.214 kr. | 1 | 5,8 | Brønderslev |
| 38 | PER MADSEN HOLDING AF 1948 ApS | 99,9% | -31.686 kr. | — | 6,8 | Brønderslev |
| 39 | Buchardt Holding ApS | 99,9% | -10.553 kr. | — | 7,2 | Brønderslev |
| 40 | FRITS HALVORSEN A/S | 99,9% | -681.776 kr. | 3 | 5,6 | Brønderslev |
| 41 | ROBERT OLESEN - INVEST ApS | 99,9% | -32.635 kr. | 1 | 5,3 | Brønderslev |
| 42 | K. HJEDS HOLDING ApS | 99,9% | -4.000 kr. | — | 6,9 | Dronninglund |
| 43 | Melissa Tsatiris Holding ApS | 99,9% | — | — | 6,0 | Dronninglund |
| 44 | Amalie Tsatiris Holding ApS | 99,9% | — | — | 6,0 | Dronninglund |
| 45 | KJØLBY HOLDING BRØNDERSLEV ApS | 99,9% | — | — | 7,3 | Brønderslev |
| 46 | NYMANN S HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,0 | Asaa |
| 47 | TJELLE HOLDING ApS | 99,9% | -11.977 kr. | — | 7,1 | Dronninglund |
| 48 | HEDEGAARD KARLSEN ApS | 99,9% | -38.745 kr. | — | 6,0 | Dronninglund |
| 49 | 3S INVEST ApS | 99,9% | 955.518 kr. | 1 | 7,2 | Brønderslev |
| 50 | FL HOLDING HJALLERUP ApS | 99,9% | 172.692 kr. | 1 | 5,9 | Hjallerup |
Ranglisten dækker alle 619 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i brønderslev sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KOMPLEMENTARSELSKABET GFE KROGENSKÆR ApS med 100,0%, efterfulgt af HOLDINGSELSKABET AF 11. DECEMBER ApS (100,0%) og FORMUEADMINISTRATION AF 23. JUNI 2010 ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.