| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kronholm & Kock Holding ApS | 117,7% | 12.500 kr. | — | 6,2 | Tommerup |
| 2 | GUDRUN HANSEN GLAMSBJERG A/S | 100,0% | -8.563 kr. | — | 6,6 | Glamsbjerg |
| 3 | HAREBJERG INVEST ApS | 100,0% | -14.035 kr. | 1 | 5,4 | Tommerup |
| 4 | MADS THOMSEN HOLDING ApS | 100,0% | -6.299 kr. | — | 7,1 | Vissenbjerg |
| 5 | GLAMSDALEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Glamsbjerg |
| 6 | ILSKOV ApS | 100,0% | -180 kr. | — | 6,1 | Tommerup |
| 7 | Traberg Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vissenbjerg |
| 8 | LØ Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Tommerup |
| 9 | Kristian Bøgedal Jørgensen ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,5 | Tommerup |
| 10 | KJDS Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Aarup |
| 11 | BGK Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Assens |
| 12 | SLP Multiservice Holding ApS | 100,0% | -3.195 kr. | — | 6,3 | Ebberup |
| 13 | OPT Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vissenbjerg |
| 14 | RL Funda Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Aarup |
| 15 | Sk Haue Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Tommerup |
| 16 | Mikkel Vind Holding SV ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Tommerup |
| 17 | Simon Kirkegaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Aarup |
| 18 | Egdal Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Tommerup |
| 19 | Juul Villadsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Assens |
| 20 | RL-Eng Holding ApS | 100,0% | -626 kr. | — | 5,4 | Glamsbjerg |
| 21 | AA Groupe ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Køge |
| 22 | Steins Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Glamsbjerg |
| 23 | N.G. Belling Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Assens |
| 24 | Jonas Juel Mortensen ApS | 100,0% | -3.225 kr. | — | 6,9 | Assens |
| 25 | RHC Baagø Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,6 | Assens |
| 26 | NP Holding II A/S | 100,0% | — | — | 7,9 | Tommerup |
| 27 | AALBERTS SCANDINAVIA A/S | 100,0% | -122.000 kr. | 1 | 7,6 | København Ø |
| 28 | SRA Holding 2021 ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Tommerup |
| 29 | RAITEX HOLDING ApS | 100,0% | -47.946 kr. | — | 8,0 | Vissenbjerg |
| 30 | KOPPENBJERG HOLDING ApS | 100,0% | -8.964 kr. | — | 7,1 | Haarby |
| 31 | ALEX GUNDERSEN TOBACCO COMPANY HOLDING ApS | 100,0% | -113.128 kr. | — | 8,6 | Assens |
| 32 | JT HOLDING ASSENS ApS | 100,0% | -21.120 kr. | — | 7,1 | Assens |
| 33 | KOIKOS ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Aarup |
| 34 | LOIKOS ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Aarup |
| 35 | Anders Hovgaard Holding ApS | 100,0% | -66.004 kr. | — | 6,5 | Assens |
| 36 | Bækholm ApS | 100,0% | -12.558 kr. | — | 7,0 | Tommerup |
| 37 | RN HAARBY HOLDING ApS | 100,0% | -51.568 kr. | — | 7,7 | Haarby |
| 38 | Magnus Bertelsen Plum Holding ApS | 100,0% | -11.963 kr. | — | 6,1 | Assens |
| 39 | Martin Bertelsen Holding ApS | 100,0% | -7.188 kr. | — | 6,1 | Assens |
| 40 | LBP. Holding ApS | 100,0% | -5.000 kr. | — | 7,2 | Ebberup |
| 41 | A. Færch Holding ApS | 99,9% | -5.187 kr. | — | 6,6 | Vissenbjerg |
| 42 | AGR Holding 2020 ApS | 99,9% | -5.625 kr. | — | 7,6 | Ebberup |
| 43 | JGR Holding 2020 ApS | 99,9% | -5.625 kr. | — | 7,2 | Ebberup |
| 44 | MGR Holding 2020 ApS | 99,9% | -5.625 kr. | — | 7,1 | Ebberup |
| 45 | JAN-PA HOLDING ApS | 99,9% | -28.186 kr. | — | 7,2 | Tommerup |
| 46 | RISLEBÆK ApS | 99,9% | 849 kr. | — | 5,7 | Tommerup |
| 47 | Allan Larsen Holding 2025 ApS | 99,9% | — | — | 6,7 | Haarby |
| 48 | Stihøj Invest ApS | 99,9% | -70.086 kr. | — | 7,1 | Glamsbjerg |
| 49 | Lars Kondrup Holding ApS | 99,9% | -3.125 kr. | — | 6,6 | Vissenbjerg |
| 50 | Smage-Compagniet Holding A/S | 99,9% | — | — | 6,9 | Haarby |
Ranglisten dækker alle 763 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i assens sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Kronholm & Kock Holding ApS med 117,7%, efterfulgt af GUDRUN HANSEN GLAMSBJERG A/S (100,0%) og HAREBJERG INVEST ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.