| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LARPE HOLDING ApS | 100,0% | -9.227 kr. | — | 6,5 | Allerød |
| 2 | SUPERIOR TECHNOLOGY CORPORATION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Lynge |
| 3 | SOGULILA ApS | 100,0% | 22.673 kr. | — | 6,8 | Allerød |
| 4 | FOXMOOR HOLDING ApS | 100,0% | -31.194 kr. | — | 7,4 | Allerød |
| 5 | CAPD BERLIN ApS | 100,0% | -4.893 kr. | — | 6,0 | Allerød |
| 6 | LHH Investments ApS | 100,0% | -4.534 kr. | — | 6,9 | Lynge |
| 7 | TJJ INVEST ApS | 100,0% | -80 kr. | — | 6,7 | Allerød |
| 8 | THOMAS KRUSE HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Allerød |
| 9 | BWSC GENERATION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Allerød |
| 10 | DAMSGÅRD HOLDING ApS | 100,0% | -361 kr. | — | 6,9 | Allerød |
| 11 | PS GROUP ApS | 100,0% | -46.830 kr. | — | 7,6 | Allerød |
| 12 | PER HENRIK LAUSTEN HOLDING ApS | 100,0% | -5.094 kr. | — | 6,5 | Allerød |
| 13 | NIELSEN FAMILY ESTATE ApS | 100,0% | 771 kr. | — | 5,1 | Allerød |
| 14 | LEAF Outdoor Holding ApS | 100,0% | 80.000 kr. | — | 6,3 | Allerød |
| 15 | Whittakhan Capital ApS | 100,0% | -54.430 kr. | 1 | 5,5 | Allerød |
| 16 | W&F Holding 2 ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Allerød |
| 17 | GN/NG Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 18 | MSR-Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Lynge |
| 19 | Ejendomsinvesteringsselskabet af 26. august 2020 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Allerød |
| 20 | Anejaeg Holding ApS | 100,0% | -2.439 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 21 | Jedico Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Allerød |
| 22 | Baden Andersen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Allerød |
| 23 | Stefan Skov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Allerød |
| 24 | K. Meldgaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Allerød |
| 25 | JHSCI Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Allerød |
| 26 | S.A.N. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Lynge |
| 27 | Jarlen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Allerød |
| 28 | LZI Aps | 100,0% | — | — | 6,1 | Allerød |
| 29 | Zemper ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Allerød |
| 30 | Jesper Spanggaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 31 | Iconsult ApS | 100,0% | 116 kr. | — | 6,0 | Allerød |
| 32 | Beatus Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Allerød |
| 33 | GoToki ApS | 100,0% | -6.450 kr. | — | 5,6 | Lynge |
| 34 | Vangly Invest ApS | 100,0% | -30 kr. | — | 5,9 | Lynge |
| 35 | Billenstein Holding ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,4 | Birkerød |
| 36 | CLART ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Allerød |
| 37 | Høyer Estate ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Allerød |
| 38 | PRI ENG Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Allerød |
| 39 | Askevig Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Lynge |
| 40 | MASIMA D ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Allerød |
| 41 | Huck Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Allerød |
| 42 | Curiora Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Allerød |
| 43 | Bestand0 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Allerød |
| 44 | Cobira Invest 2 ApS | 100,0% | — | — | 7,7 | Birkerød |
| 45 | Fox Ventures ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Allerød |
| 46 | UFC Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Lynge |
| 47 | PH REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 100,0% | -4.675 kr. | — | 6,8 | Allerød |
| 48 | TL HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Allerød |
| 49 | N&C - JM ApS | 100,0% | -3.352 kr. | — | 6,6 | Allerød |
| 50 | HOLDINGSELSKABET AF 10. MARTS 2007 ApS | 100,0% | -19.269 kr. | — | 7,7 | Allerød |
Ranglisten dækker alle 771 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i allerød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er LARPE HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af SUPERIOR TECHNOLOGY CORPORATION ApS (100,0%) og SOGULILA ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.