| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KOCKBI HOLDING ApS | 100,0% | -703 kr. | — | 7,1 | Glostrup |
| 2 | MULTICOM BB HOLDING S.M.B.A. | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Ishøj |
| 3 | SKV2010 HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Albertslund |
| 4 | OLIVIA 1 HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Glostrup |
| 5 | L.P. LAURIDSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Albertslund |
| 6 | BASIC GROUP HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Albertslund |
| 7 | JIMMI HANSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Albertslund |
| 8 | CLAUS SVANE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Albertslund |
| 9 | LARS LØIE HOLDING ApS | 100,0% | -69.847 kr. | — | 6,4 | Glostrup |
| 10 | ROSSo Capital ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Albertslund |
| 11 | Ai Ventures Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Albertslund |
| 12 | Reciprok Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Albertslund |
| 13 | Sirius Ventures ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Albertslund |
| 14 | LUND CAPITAL HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Albertslund |
| 15 | Tobias Hoffmann Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Albertslund |
| 16 | AP Capital Holding ApS | 100,0% | -4.294 kr. | — | 6,5 | Albertslund |
| 17 | Borchsenius Thomsen Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,6 | Albertslund |
| 18 | Cashport ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Albertslund |
| 19 | D.M.D Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Albertslund |
| 20 | UNIRAAD Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Brøndby |
| 21 | Basic Tech Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,4 | Albertslund |
| 22 | Silk Holding ApS | 100,0% | -3.821 kr. | — | 6,2 | Albertslund |
| 23 | Modvægt ApS | 100,0% | -31.850 kr. | — | 5,5 | Albertslund |
| 24 | NGP Ventures ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Albertslund |
| 25 | Salih C. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Albertslund |
| 26 | Sennov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Albertslund |
| 27 | C.B. Ringsted Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Albertslund |
| 28 | Viva Nordic Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Glostrup |
| 29 | SL Holding anno 2022 ApS | 100,0% | — | — | 5,4 | Albertslund |
| 30 | ESUN Holding ApS | 100,0% | -2.749 kr. | — | 5,8 | Albertslund |
| 31 | W R Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Albertslund |
| 32 | ISAL Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Albertslund |
| 33 | Jan Kreutzfeldt Holding ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,3 | Glostrup |
| 34 | Oksuz Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Albertslund |
| 35 | Ucak Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Albertslund |
| 36 | Bork Clausen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Albertslund |
| 37 | FR Pharma ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Glostrup |
| 38 | FAI Invest ApS | 100,0% | -938 kr. | — | 6,8 | Glostrup |
| 39 | Lauruhn-Peippo Holding ApS | 100,0% | 9 kr. | — | 7,2 | Albertslund |
| 40 | ELIN HOLDING APS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Albertslund |
| 41 | Varle Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Albertslund |
| 42 | Sezo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Albertslund |
| 43 | Mahmood investment group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Albertslund |
| 44 | Shams ApS | 100,0% | -2.581 kr. | — | 6,8 | Albertslund |
| 45 | FDB Holding af 3. maj 2024 A/S | 100,0% | — | — | 7,9 | Albertslund |
| 46 | Pabla Holding ApS | 100,0% | -11.181 kr. | — | 5,4 | Albertslund |
| 47 | Hagstone ApS | 100,0% | -7.454 kr. | — | 8,3 | Albertslund |
| 48 | Pinecone ApS | 100,0% | -7.454 kr. | — | 8,3 | Albertslund |
| 49 | CGJ GRUPPEN A/S | 100,0% | — | — | 8,9 | Glostrup |
| 50 | Coop Ejendomsudvikling A/S | 100,0% | — | — | 8,3 | Albertslund |
Ranglisten dækker alle 452 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i albertslund sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KOCKBI HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af MULTICOM BB HOLDING S.M.B.A. (100,0%) og SKV2010 HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.