| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | M. Krebs Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Ærøskøbing |
| 2 | Pigeon Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Ærøskøbing |
| 3 | Femtech Studios ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Marstal |
| 4 | Juhlsland Invest ApS | 99,9% | -49.605 kr. | 1 | 6,9 | Marstal |
| 5 | NNP HOLDING ApS | 99,8% | — | — | 7,3 | Ærøskøbing |
| 6 | Kocks Holding ApS | 99,8% | — | — | 6,3 | Søby Ærø |
| 7 | Heidi Skov Hansen Holding ApS | 99,8% | — | — | 7,1 | Ærøskøbing |
| 8 | AS Storm Holding ApS | 99,7% | -4.000 kr. | — | 6,5 | Marstal |
| 9 | PR INVEST ApS | 99,6% | 0 kr. | — | 7,8 | Marstal |
| 10 | SØBY VÆRFTS FOND | 99,6% | -144.212 kr. | 3 | 6,8 | Søby Ærø |
| 11 | NIGA HOLDING ApS | 99,5% | -17.515 kr. | — | 6,0 | Marstal |
| 12 | Tg12 Holding ApS | 99,5% | — | — | 6,3 | Ærøskøbing |
| 13 | WIM HOLDING ApS | 99,2% | — | — | 7,6 | Søby Ærø |
| 14 | Humaidan Sounds Holding ApS | 99,0% | 93.841 kr. | — | 6,0 | Ærøskøbing |
| 15 | Johnny Kildegård Holding ApS | 98,7% | — | — | 6,4 | Ærøskøbing |
| 16 | Kurt Groth Hansen Holding ApS | 98,6% | -45.260 kr. | — | 6,7 | Ærøskøbing |
| 17 | KFG ApS | 98,1% | -8.553 kr. | — | 5,9 | Marstal |
| 18 | HANSEN & HANSEN JUNIOR ApS | 97,9% | 0 kr. | — | 6,4 | Ærøskøbing |
| 19 | Loving Holistic Shaman Energy A/S | 97,8% | -13.408 kr. | — | 7,0 | Ærøskøbing |
| 20 | BENT MIKKELSEN HOLDING ApS | 97,8% | -19.734 kr. | — | 6,2 | Marstal |
| 21 | Brinksbo Holding ApS | 97,2% | -11.411 kr. | — | 6,6 | Ærøskøbing |
| 22 | Simani Holding ApS | 97,0% | -14.328 kr. | — | 7,8 | Marstal |
| 23 | Ærø Soap Holding ApS | 96,9% | -3.750 kr. | — | 6,4 | Ærøskøbing |
| 24 | LKN14 ApS | 96,2% | -13.617 kr. | 1 | 4,3 | Søby Ærø |
| 25 | Ærø Møbler Holding ApS | 95,7% | -24.172 kr. | — | 6,9 | Ærøskøbing |
| 26 | SR-INVEST ApS | 95,7% | 145.375 kr. | 1 | 6,1 | Marstal |
| 27 | I Freydag ApS | 95,4% | -3.751 kr. | — | 6,2 | Ærøskøbing |
| 28 | Jacob Bischoff Holding ApS | 95,3% | -2.131 kr. | — | 5,8 | Marstal |
| 29 | A. V. Hage Holding ApS | 95,3% | -3 kr. | — | 7,2 | Marstal |
| 30 | LAEL Invest ApS | 94,9% | -7.063 kr. | — | 6,2 | Marstal |
| 31 | Kim Groth Pedersen Invest ApS | 94,6% | -5.467 kr. | — | 6,2 | Ærøskøbing |
| 32 | NILANCO HOLDING ApS | 93,7% | -28.331 kr. | 1 | 4,6 | Ærøskøbing |
| 33 | JAB VIND ApS | 92,9% | -12.850 kr. | — | 6,0 | Ærøskøbing |
| 34 | FWestergaard Holding ApS | 92,5% | -6.636 kr. | — | 6,6 | Ærøskøbing |
| 35 | MOLLER HOLDING ApS | 92,2% | -5.000 kr. | — | 6,0 | Svendborg |
| 36 | Hattesen Holding ApS | 92,2% | — | — | 6,8 | Ærøskøbing |
| 37 | LANGAGRE HOLDING ApS | 92,2% | 41.245 kr. | — | 6,2 | Ærøskøbing |
| 38 | F46 Kragnæs ApS | 92,1% | — | — | 6,1 | Marstal |
| 39 | Henrik Koudal Frederiksen Holding ApS | 91,7% | -8.584 kr. | — | 6,3 | Ærøskøbing |
| 40 | African Holdings ApS | 91,4% | -3.457 kr. | — | 6,0 | Søby Ærø |
| 41 | HÅNDVÆRKERHUSET HOLDING ApS | 89,9% | -8.445 kr. | — | 7,0 | Ærøskøbing |
| 42 | STARLING HANGAR ApS | 89,5% | -3.013 kr. | — | 6,6 | Marstal |
| 43 | Fich Holding ApS | 88,6% | -8.875 kr. | — | 7,1 | Ærøskøbing |
| 44 | EJGIL CLAUSEN HOLDING ApS | 88,4% | -14.341 kr. | — | 7,0 | Marstal |
| 45 | Elman Holding ApS | 88,1% | 102.816 kr. | — | 6,9 | Marstal |
| 46 | DEMI Holding ApS | 87,0% | -43.302 kr. | — | 6,5 | Marstal |
| 47 | dybsoe ApS | 86,4% | -11.172 kr. | — | 6,3 | Ærøskøbing |
| 48 | LJS Holding ApS | 82,7% | -7.932 kr. | — | 5,9 | Marstal |
| 49 | KBP ÆRØ HOLDING ApS | 82,2% | — | — | 7,2 | Søby Ærø |
| 50 | AIR ERRIA ApS | 80,5% | 40.115 kr. | — | 6,1 | Ærøskøbing |
Ranglisten dækker alle 79 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i ærø sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er M. Krebs Holding ApS med 100,0%, efterfulgt af Pigeon Holding ApS (100,0%) og Femtech Studios ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.