| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VV163 ApS | 100,0% | 5.400 kr. | 1 | 6,9 | Aabenraa |
| 2 | LU Invest ApS | 100,0% | -19.309 kr. | 3 | 8,8 | Kruså |
| 3 | SUS AF 1 10 2005 ApS | 100,0% | -194.821 kr. | 1 | 8,8 | Kruså |
| 4 | BECK HOLDING, AABENRAA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Aabenraa |
| 5 | ARNE JOHNSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Aabenraa |
| 6 | Komet Trading ApS | 100,0% | 0 kr. | 0 | 5,7 | Rødekro |
| 7 | LEQF ApS | 100,0% | -19.312 kr. | — | 8,4 | Kruså |
| 8 | OBF ApS | 100,0% | -19.310 kr. | — | 8,3 | Kruså |
| 9 | Michael Hansen Invest ApS | 100,0% | 292.170 kr. | — | 6,8 | Aabenraa |
| 10 | Suhmo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kruså |
| 11 | JHH Holding af 15. januar 2019 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Aabenraa |
| 12 | Millstream ApS | 100,0% | -275 kr. | — | 6,8 | Kruså |
| 13 | Allan Jacobsen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Padborg |
| 14 | Hvam Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Rødekro |
| 15 | vlholding ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Aabenraa |
| 16 | Vange Heinzl Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Aabenraa |
| 17 | LJR Teknik Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Rødekro |
| 18 | NDS Industries Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Rødekro |
| 19 | Sneglehuset Lund ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Rødekro |
| 20 | Stray & Elliort Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Aabenraa |
| 21 | Dithochris ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Aabenraa |
| 22 | Byggemester Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Padborg |
| 23 | Allan Collins Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Aabenraa |
| 24 | Leonhard M. Holding ApS | 100,0% | -1.500 kr. | — | 6,2 | Kruså |
| 25 | BM Capital Holding ApS | 100,0% | 32.290 kr. | — | 5,7 | Kruså |
| 26 | RM Invest Holding 2023 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Aabenraa |
| 27 | Bartels-Hansen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Aabenraa |
| 28 | BoMi Investment ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Aabenraa |
| 29 | RD HOLDING AF 2010 ApS | 100,0% | -52.000 kr. | — | 7,8 | Rødekro |
| 30 | BBQF ApS | 100,0% | -19.312 kr. | — | 8,3 | Kruså |
| 31 | SKIFTER LASTBIL HOLDING ApS | 100,0% | -8.052 kr. | — | 7,6 | Aabenraa |
| 32 | L JOHANNING HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,6 | Aabenraa |
| 33 | O3 af 18. juni 2019 ApS | 100,0% | -57.372 kr. | — | 8,8 | Kruså |
| 34 | G2 af 18. juni 2019 ApS | 100,0% | -19.311 kr. | — | 7,5 | Kruså |
| 35 | KBK9 ApS | 100,0% | -36.093 kr. | — | 7,6 | Kruså |
| 36 | EBK6 ApS | 100,0% | -36.093 kr. | — | 7,6 | Kruså |
| 37 | Ligsti ApS | 100,0% | -47.188 kr. | — | 7,8 | Kruså |
| 38 | FRIHAGEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Aabenraa |
| 39 | Rotman Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Aabenraa |
| 40 | Hellinghøj Holding ApS | 100,0% | -5.947 kr. | — | 6,7 | Aabenraa |
| 41 | PACL Invest ApS | 100,0% | -51.355 kr. | 1 | 6,5 | Aabenraa |
| 42 | KVASUM ApS | 100,0% | — | — | 7,8 | Aabenraa |
| 43 | JEQF ApS | 100,0% | -19.313 kr. | — | 8,4 | Kruså |
| 44 | MFG ApS | 100,0% | -19.310 kr. | — | 8,3 | Kruså |
| 45 | FE 3 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Padborg |
| 46 | TE 3 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Padborg |
| 47 | GJP HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Aabenraa |
| 48 | GERT ANDRESEN HOLDING ApS | 100,0% | -14.407 kr. | — | 6,4 | Tinglev |
| 49 | TKH Holding Fredericia ApS | 100,0% | 24.389 kr. | — | 7,8 | Aabenraa |
| 50 | Fun Nordic Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Aabenraa |
Ranglisten dækker alle 1.001 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i aabenraa sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er VV163 ApS med 100,0%, efterfulgt af LU Invest ApS (100,0%) og SUS AF 1 10 2005 ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.