| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skin Koncept ApS | 691,6% | 71.961 kr. | — | 4,8 | Frederiksberg C |
| 2 | Karga ApS | 686,9% | 43.840 kr. | 1 | 4,1 | Rødovre |
| 3 | Egevej Custom ApS | 378,3% | 337.772 kr. | 1 | 4,8 | Broby |
| 4 | Lacuna tattoo ApS | 262,6% | 143.948 kr. | 1 | 6,7 | København V |
| 5 | G Care ApS | 247,2% | 641.312 kr. | 6 | 7,3 | København K |
| 6 | BeautyByStarklint ApS | 222,7% | -156.875 kr. | 1 | 3,2 | Hellerup |
| 7 | ROSENBERG A/S | 199,3% | 1,5 mio. kr. | 3 | 4,9 | Hadsund |
| 8 | RaskRask.dk ApS | 184,9% | 3,6 mio. kr. | 11 | 4,6 | Aarhus C |
| 9 | J. J. HOLST ApS | 179,0% | 62.966 kr. | — | 5,6 | Hellerup |
| 10 | MOTIONSCOMPAGNIET ApS | 173,8% | 37.746 kr. | — | 7,6 | Horsens |
| 11 | IN2CARE ApS | 170,4% | 201.012 kr. | — | 6,5 | Faxe Ladeplads |
| 12 | Fodterapeuterne Holm& Andersen ApS | 159,6% | 64.843 kr. | 1 | 2,9 | Helsingør |
| 13 | Abstrakttt ApS | 126,1% | 222.624 kr. | 1 | 4,6 | Ebberup |
| 14 | House of awakening ApS | 123,1% | 87.758 kr. | 1 | 3,9 | København S |
| 15 | NE ApS | 116,9% | 173.939 kr. | 1 | 2,9 | Bække |
| 16 | Tiny Dogs ApS | 105,3% | 260.781 kr. | 1 | 3,3 | Holte |
| 17 | Lille Himmelblaa ApS | 103,9% | 91.771 kr. | 1 | 3,9 | Hvidovre |
| 18 | HEALUX AESTHETIC ApS | 103,5% | 1,1 mio. kr. | 5 | 6,2 | København K |
| 19 | Bedemand Ovesen A/S | 101,5% | 120.205 kr. | 1 | 4,3 | Odense C |
| 20 | ApS KBUS 35 NR. 1080 | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Holte |
| 21 | PNP ApS | 100,0% | 2.250 kr. | — | 6,9 | Esbjerg V |
| 22 | Laserteam ApS | 96,6% | 474.929 kr. | 1 | 3,9 | Kolding |
| 23 | Medicinsk Tatovering ApS | 96,3% | 401.536 kr. | 0 | 5,0 | Ringsted |
| 24 | Aporo ApS | 95,1% | 735.388 kr. | 5 | 4,3 | Fredericia |
| 25 | Naomi Matzeu ApS | 94,2% | 229.796 kr. | 1 | 4,1 | København N |
| 26 | Larsen & Vorum - Kosmetisk Klinik Nord I/S | 93,7% | 1,0 mio. kr. | 1 | 7,5 | Hjørring |
| 27 | HOS DUDDI ApS | 92,1% | 420.570 kr. | 2 | 4,5 | Nyborg |
| 28 | SOA ApS | 87,5% | 113.494 kr. | 1 | 3,8 | København Ø |
| 29 | BIBOS SOL ApS | 86,2% | 164.773 kr. | 2 | 4,1 | Horsens |
| 30 | MAGmag Galten ApS | 84,3% | 560.019 kr. | 5 | 4,3 | Randers NV |
| 31 | Frisør Laris ApS | 84,1% | 686.711 kr. | 3 | 5,9 | Aarhus C |
| 32 | By Falkenberg ApS | 82,0% | 46.277 kr. | 1 | 5,5 | Charlottenlund |
| 33 | PMU Klinik Fabricius ApS | 79,6% | 254.551 kr. | 1 | 4,2 | Sorø |
| 34 | Let's Glow Skincare ApS | 79,2% | -42.761 kr. | — | 5,0 | Hellerup |
| 35 | DJARLING ApS | 78,3% | 2,3 mio. kr. | 9 | 6,0 | Humble |
| 36 | Klinik Zenit ApS | 76,6% | 525.760 kr. | 3 | 5,7 | Kastrup |
| 37 | Moonlight Beauty Bar ApS | 75,8% | 129.005 kr. | 2 | 5,2 | Frederiksberg |
| 38 | SYNDICATE TATTOO ApS | 75,3% | 666.978 kr. | 1 | 5,1 | Vejle |
| 39 | S. Lounge ApS | 75,3% | 2,5 mio. kr. | 4 | 3,9 | København S |
| 40 | Frisør Drop In Z ApS | 74,9% | 12,7 mio. kr. | 22 | 7,1 | Søborg |
| 41 | The Harbour Bath ApS | 74,7% | 1,1 mio. kr. | 17 | 6,4 | Kastrup |
| 42 | BB Beauty ApS | 74,0% | 570.981 kr. | 1 | 4,4 | Hedehusene |
| 43 | BeautyBornholmSkin ApS | 74,0% | 149.647 kr. | — | 5,7 | Rønne |
| 44 | Majbritt Winkel ApS | 74,0% | 320.558 kr. | 1 | 6,9 | Odense S |
| 45 | Ganova Skønhedsklinik ApS | 73,6% | 273.416 kr. | 1 | 3,1 | Ringsted |
| 46 | NCNC Administration ApS | 72,8% | 901.550 kr. | 1 | 5,2 | København V |
| 47 | Hair & Square ApS | 72,5% | 209.875 kr. | — | 7,3 | København K |
| 48 | Maria Karup begravelse og sorgterapi ApS | 71,8% | 92.329 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 49 | A room by Julie Sommer ApS | 71,7% | 458.696 kr. | 2 | 5,0 | Hellerup |
| 50 | Skindrenseriet by Jan Mikkelsen ApS | 71,3% | 253.446 kr. | 4 | 6,7 | Solrød Strand |
Ranglisten dækker alle 2.349 virksomheder inden for andre personlige serviceydelser sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Skin Koncept ApS med 691,6%, efterfulgt af Karga ApS (686,9%) og Egevej Custom ApS (378,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.