| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VALU Invest A/S | 8368,8% | 242.352 kr. | — | 5,6 | København Ø |
| 2 | Victory Sports ApS | 2902,0% | 797.159 kr. | — | 3,4 | København NV |
| 3 | Dansk Badelton ApS | 2454,6% | 4.500 kr. | — | 4,5 | Korsør |
| 4 | SHC Kløverparken ApS | 2235,9% | -28.829 kr. | 9 | 4,4 | Hellerup |
| 5 | Unity Gym Dragør ApS | 839,2% | 26.996 kr. | — | 5,2 | Dragør |
| 6 | ANPARTSSELSKABET AF 1. APRIL 2010 | 456,2% | 5,7 mio. kr. | — | 5,5 | Aarhus C |
| 7 | Gamers Elite ApS | 325,6% | 7,3 mio. kr. | 6 | 5,8 | Lynge |
| 8 | AOC 2024 ApS | 263,4% | 198.671 kr. | — | 3,8 | Lystrup |
| 9 | Nyborg Padel ApS | 186,6% | 3,3 mio. kr. | 2 | 4,5 | Nyborg |
| 10 | Bloomyoga ApS | 168,0% | 91.962 kr. | 1 | 3,8 | Hammel |
| 11 | Odder Padelcenter ApS | 161,2% | 118.109 kr. | 6 | 4,9 | Odder |
| 12 | Trihold Capital ApS | 159,2% | -33.095 kr. | — | 6,2 | Rungsted Kyst |
| 13 | Energy & Flow ApS | 156,9% | 60.062 kr. | 1 | 3,7 | Odense C |
| 14 | Hallundbæk Fitness ApS | 139,2% | 158.225 kr. | 6 | 3,8 | Vejle |
| 15 | Mystery Makers Partners ApS | 129,7% | 1,4 mio. kr. | — | 6,5 | København K |
| 16 | KMJ-Invest ApS | 128,9% | — | 1 | 3,6 | Nørre Alslev |
| 17 | Motion i Centrum ApS | 125,5% | 171.806 kr. | 1 | 3,9 | Herning |
| 18 | Fitness by DSJacobsen ApS | 122,0% | 3,3 mio. kr. | 2 | 6,8 | Aalborg SØ |
| 19 | YUM ApS | 119,3% | 2,3 mio. kr. | 18 | 4,8 | København SV |
| 20 | YourWell ApS | 117,4% | 182.911 kr. | 1 | 3,3 | Vordingborg |
| 21 | Hobro IK A/S | 117,3% | 25,0 mio. kr. | 37 | 6,3 | Hobro |
| 22 | FITNESS KASTRUP ApS | 113,9% | 253.738 kr. | 1 | 3,9 | Kastrup |
| 23 | Fitness - Yoga Club ApS | 112,7% | — | 34 | 6,5 | Frederiksberg |
| 24 | Project Iceman ApS | 111,5% | 370.354 kr. | 1 | 4,7 | Haslev |
| 25 | DANISH SPORTS ACADEMY ApS | 111,5% | 66.974 kr. | — | 5,7 | Rødovre |
| 26 | Fit&Sund Haderslev ApS | 109,9% | 1,1 mio. kr. | 25 | 4,6 | Haderslev |
| 27 | Firefox Invest Aps | 108,6% | 796.414 kr. | 6 | 4,2 | Svenstrup J |
| 28 | Sydals Fitness ApS | 105,8% | 123.915 kr. | — | 6,6 | Sydals |
| 29 | Næstved Herlufsholm Fodbold ApS | 101,0% | 771.173 kr. | 10 | 3,3 | Næstved |
| 30 | Fit Ladies ApS | 98,9% | — | 2 | 5,6 | Hvidovre |
| 31 | Con Amore Padel ApS | 92,0% | 36.821 kr. | — | 8,2 | Solrød Strand |
| 32 | LIDO FITNESS ApS | 85,9% | 3,0 mio. kr. | 37 | 5,0 | Vejle |
| 33 | TEAM FJELSTED ApS | 84,2% | 230.559 kr. | — | 4,9 | Gelsted |
| 34 | Dirty Series ApS | 82,5% | 126.685 kr. | 1 | 6,5 | Søborg |
| 35 | M2.0 ApS | 81,6% | 1,4 mio. kr. | 10 | 3,8 | Vedbæk |
| 36 | Fit&Sund Silkeborg ApS | 80,6% | 1,2 mio. kr. | 10 | 4,8 | Aarhus C |
| 37 | CFJ Holding Horsens ApS | 79,3% | -134.856 kr. | 1 | 4,7 | Solbjerg |
| 38 | BENNEWEIS APS | 78,9% | 175.900 kr. | — | 5,4 | Ålsgårde |
| 39 | AH Projects ApS | 77,7% | 56.973 kr. | — | 6,6 | Solbjerg |
| 40 | Padel Skjern ApS | 75,9% | 897.609 kr. | 3 | 6,4 | Viborg |
| 41 | Reeform Pilates Frederiksberg ApS | 74,9% | 434.604 kr. | 1 | 5,8 | Frederiksberg |
| 42 | BHGK ApS | 74,5% | 5,0 mio. kr. | 2 | 5,7 | Blåvand |
| 43 | AchainXfit ApS | 73,3% | 791.093 kr. | 2 | 3,7 | Herlev |
| 44 | BB INVEST2 SMBA | 72,8% | 230.884 kr. | — | 4,0 | Holmegaard |
| 45 | Kryger Fitness ApS | 72,3% | 1,5 mio. kr. | 10 | 5,0 | Asnæs |
| 46 | FlexGolfClub ApS | 71,3% | 11.415 kr. | — | 7,3 | Charlottenlund |
| 47 | LOOP FITNESS 106 ApS | 69,6% | 785.143 kr. | 11 | 5,9 | Skanderborg |
| 48 | CalisthenicsØ ApS | 68,2% | 190.503 kr. | — | 7,4 | Aarhus C |
| 49 | Amanah Copenhagen ApS | 67,9% | 311.330 kr. | 2 | 3,2 | Frederiksberg |
| 50 | BEDSTEMOR ANN'S BONDEGÅRD ApS | 67,8% | 719.320 kr. | 6 | 4,0 | Gilleleje |
Ranglisten dækker alle 1.683 virksomheder inden for sport, forlystelser og fritidsaktiviteter sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er VALU Invest A/S med 8368,8%, efterfulgt af Victory Sports ApS (2902,0%) og Dansk Badelton ApS (2454,6%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.