| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PROFIL OPTIK SOLRØD ApS | 99,6% | -43.314 kr. | — | 7,3 | Solrød Strand |
| 2 | KIMRAS HOLDING ApS | 99,5% | 85.939 kr. | — | 7,6 | Havdrup |
| 3 | PENNIE ApS | 98,9% | -12.515 kr. | — | 6,2 | Solrød Strand |
| 4 | K. SCHOUW INVEST ApS | 98,5% | 0 kr. | — | 7,4 | Solrød Strand |
| 5 | RAVN ApS | 98,4% | -755 kr. | 4 | 6,3 | Solrød Strand |
| 6 | NOTABELLIS APS | 98,3% | -11.477 kr. | — | 5,6 | Solrød Strand |
| 7 | Kjellstrom Holding APS | 95,1% | -30.686 kr. | — | 6,1 | Solrød Strand |
| 8 | NEMOGAARDEN ApS | 94,9% | 437.241 kr. | 2 | 6,9 | Solrød Strand |
| 9 | S Riis Trading ApS | 90,9% | 96.117 kr. | 1 | 5,5 | Solrød Strand |
| 10 | MOLTZEN GARDINER ApS | 88,6% | 2,5 mio. kr. | 4 | 6,8 | Solrød Strand |
| 11 | Optikerne Loock og Hangaard ApS | 82,2% | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,0 | Solrød Strand |
| 12 | WESC 2 ApS | 79,7% | -20.284 kr. | 1 | 5,1 | Solrød Strand |
| 13 | SOLRØD CYKELCENTER ApS | 78,6% | 328.109 kr. | 1 | 5,4 | Solrød Strand |
| 14 | J & J Gruppen ApS | 70,9% | 135.975 kr. | — | 6,9 | Solrød Strand |
| 15 | Active Unicorns Creative Dreams ApS | 68,2% | 7,2 mio. kr. | 8 | 8,0 | Solrød Strand |
| 16 | SAB Biler ApS | 67,0% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,9 | Solrød Strand |
| 17 | ZALZA-SOLRØD ApS | 65,9% | 2,3 mio. kr. | 8 | 7,3 | Solrød Strand |
| 18 | DC-NYVACO ApS | 64,8% | -10.835 kr. | 1 | 5,4 | Solrød Strand |
| 19 | Mia´s Optik ApS | 60,2% | 437.435 kr. | 1 | 6,4 | Havdrup |
| 20 | DELFIN SENGECENTER ApS | 60,0% | 3,0 mio. kr. | 9 | 7,1 | Solrød Strand |
| 21 | By Moulin ApS | 55,9% | 680.005 kr. | 5 | 5,6 | Solrød Strand |
| 22 | isoleringstrailer ApS | 50,9% | 96.389 kr. | — | 6,0 | Solrød Strand |
| 23 | Tegllageret ApS | 50,8% | 2,5 mio. kr. | 5 | 7,4 | Havdrup |
| 24 | MR. NIELS OVE SOLRØD ApS | 50,5% | 1,5 mio. kr. | 4 | 6,3 | Solrød Strand |
| 25 | SLOTHS AUTO ApS | 48,0% | 695.742 kr. | 1 | 4,7 | Solrød Strand |
| 26 | Poppi Dyrecenter Mega Holbæk ApS | 42,5% | -94.778 kr. | 1 | 4,9 | Havdrup |
| 27 | ØSTSJÆLLANDS CAMPING CENTER ApS | 39,2% | 4,8 mio. kr. | 12 | 5,6 | Solrød Strand |
| 28 | F.L. SOLRØD ApS | 36,4% | 108.000 kr. | — | 6,0 | Solrød Strand |
| 29 | Paradis Frugt Colormix Paradise ApS | 35,9% | 2,6 mio. kr. | 9 | 5,6 | Solrød Strand |
| 30 | Helenas Rum ApS | 34,6% | 299.281 kr. | — | 6,3 | Karlslunde |
| 31 | ROCKEFELLER ApS | 33,6% | 1,7 mio. kr. | 5 | 6,1 | Solrød Strand |
| 32 | MIGA GARDINER ApS | 32,2% | 1,2 mio. kr. | 6 | 4,3 | Solrød Strand |
| 33 | HAVDRUP BRUGSFORENING | 30,7% | 27,1 mio. kr. | 123 | 7,2 | Havdrup |
| 34 | SPOTLIGHT A/S | 30,4% | 3,5 mio. kr. | 20 | 5,7 | Solrød Strand |
| 35 | Ebbsen ApS | 26,6% | 6.814 kr. | 1 | 4,1 | Solrød Strand |
| 36 | VINTUR.DK ApS | 25,2% | 455.753 kr. | 3 | 4,9 | Solrød Strand |
| 37 | Sison ApS | 22,7% | 103.390 kr. | 1 | 5,6 | Solrød Strand |
| 38 | LØWÉN Copenhagen ApS | 22,6% | -24.109 kr. | 1 | 4,7 | Solrød Strand |
| 39 | Auto Ole Solrød ApS | 18,1% | 2,5 mio. kr. | 8 | 4,6 | Solrød Strand |
| 40 | H.M Vejleby ApS | 15,1% | 1,8 mio. kr. | 14 | 4,1 | Havdrup |
| 41 | Emilys ApS | 14,2% | 191.393 kr. | 3 | 3,5 | Solrød Strand |
| 42 | Martin Kjær, 535 Solrød Strand ApS | 10,6% | 5,1 mio. kr. | 37 | 5,5 | Solrød Strand |
| 43 | Naurbjerg ApS | 9,8% | 153.241 kr. | — | 5,7 | Lille Skensved |
| 44 | KØBMAND LARS NIELSEN ApS | 9,4% | 8,9 mio. kr. | 56 | 5,7 | Solrød Strand |
| 45 | Catja Creations ApS | 9,2% | -17.413 kr. | — | 4,2 | Havdrup |
| 46 | Din festbutik ApS | 7,4% | -38.694 kr. | — | 4,3 | Havdrup |
| 47 | KOCH & RASMUSSEN ApS | 3,7% | -38.278 kr. | 1 | 3,3 | Karlslunde |
| 48 | Laybourn online ApS | 2,6% | 164.628 kr. | 1 | 4,7 | Solrød Strand |
| 49 | FKJ HOLDING ApS | 0,4% | 1,1 mio. kr. | 3 | 4,4 | Solrød Strand |
| 50 | SUPERMARINE ApS | -0,2% | — | 1 | 3,7 | Solrød Strand |
Ranglisten dækker alle 58 virksomheder inden for detailhandel i solrød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er PROFIL OPTIK SOLRØD ApS med 99,6%, efterfulgt af KIMRAS HOLDING ApS (99,5%) og PENNIE ApS (98,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.