| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TRADEPOST LYNGBY ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Farum |
| 2 | STENKØBMANDEN ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Virum |
| 3 | Naturelle ApS | 100,0% | 86.029 kr. | — | 6,5 | Kongens Lyngby |
| 4 | La-Bas ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Kongens Lyngby |
| 5 | Recipes Darko ApS | 100,0% | -1.170 kr. | — | 6,6 | Kongens Lyngby |
| 6 | Rehné Juhl Trading ApS | 100,0% | -1.460 kr. | — | 6,6 | Virum |
| 7 | LUXMOOD ApS | 100,0% | -112 kr. | — | 7,0 | Kongens Lyngby |
| 8 | EUROPARTNER SCANDINAVIA ApS | 99,6% | -8.746 kr. | — | 7,6 | Klampenborg |
| 9 | Fam Møller Group ApS | 99,5% | -8.587 kr. | — | 6,9 | Virum |
| 10 | WENBOGRUND ApS | 99,0% | -8.650 kr. | — | 6,7 | Kongens Lyngby |
| 11 | Zxcv ApS | 98,3% | -149.128 kr. | 1 | 6,7 | Kongens Lyngby |
| 12 | RP ApS | 96,6% | 327.869 kr. | — | 8,1 | Klampenborg |
| 13 | 1click2beauty ApS | 96,2% | -16.535 kr. | — | 5,9 | Gistrup |
| 14 | MR. ALLERØD ApS | 95,2% | -1.967 kr. | 2 | 5,8 | Kongens Lyngby |
| 15 | MATERIALISTEN BENT HONORE-NIELSEN ApS | 94,9% | 0 kr. | — | 7,7 | Kgs. Lyngby |
| 16 | MICROWARM HOLDING ApS | 90,7% | -11.005 kr. | — | 7,5 | Kongens Lyngby |
| 17 | TJANTIK ApS | 88,6% | -14.954 kr. | — | 7,2 | Hellerup |
| 18 | Mizplaced Cph ApS | 87,9% | -10.177 kr. | — | 7,0 | Kongens Lyngby |
| 19 | Focus IT Consulting ApS | 86,9% | — | — | 6,0 | Kgs. Lyngby |
| 20 | ABH Optics ApS | 85,9% | 888.806 kr. | 3 | 6,1 | Kongens Lyngby |
| 21 | CJ Fashion Group ApS | 83,4% | 337.061 kr. | 2 | 5,3 | København Ø |
| 22 | Nordic Footprints ApS | 83,2% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,7 | Kongens Lyngby |
| 23 | Bacci Vine ApS | 82,8% | — | — | 6,4 | Virum |
| 24 | UNRIDDEN ApS | 79,7% | — | — | 6,9 | Klampenborg |
| 25 | ANDERSENCOLLECTIBLES ApS | 79,7% | 130.496 kr. | 3 | 6,4 | Kgs. Lyngby |
| 26 | Sofahome ApS | 79,6% | 237.909 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 27 | TWLogic ApS | 79,4% | — | — | 7,5 | Kongens Lyngby |
| 28 | WINEFRIENDS ApS | 79,2% | -33.057 kr. | — | 6,9 | Kongens Lyngby |
| 29 | MICROWARM ApS | 78,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,5 | Kongens Lyngby |
| 30 | CAFE STADION AF 2013 ApS | 75,8% | 0 kr. | — | 7,6 | Kongens Lyngby |
| 31 | ØRHOLM BRUGSFORENING | 74,9% | 6,0 mio. kr. | 29 | 7,2 | Kgs. Lyngby |
| 32 | BAD BOYS/BAD GIRLS A/S | 74,5% | 1,9 mio. kr. | 8 | 6,2 | Kongens Lyngby |
| 33 | Cornelius K ApS | 73,2% | 4,3 mio. kr. | 5 | 7,7 | Kongens Lyngby |
| 34 | Rise ApS | 72,9% | -6.165 kr. | — | 5,9 | Virum |
| 35 | FISKEFORRETNINGEN ANTONI. LYNGBY ApS | 70,9% | 1,2 mio. kr. | 3 | 5,7 | Kgs. Lyngby |
| 36 | Drink Lumi ApS | 70,5% | -19.884 kr. | — | 7,3 | Kongens Lyngby |
| 37 | SKUMBUTIKKEN ApS | 70,0% | 802.042 kr. | 2 | 6,4 | Kgs. Lyngby |
| 38 | Casa Brezza ApS | 69,9% | 223.064 kr. | 1 | 7,1 | Virum |
| 39 | PI-CPH ApS | 69,6% | 1,3 mio. kr. | 8 | 5,4 | Kongens Lyngby |
| 40 | EUROPARTNER ROSKILDE ApS | 68,2% | -978.444 kr. | — | 5,8 | Klampenborg |
| 41 | P. ASMUS ApS | 67,9% | 2,1 mio. kr. | 5 | 5,7 | Kgs. Lyngby |
| 42 | JK Trading Kompagni ApS | 66,4% | 6.103 kr. | — | 6,7 | Kongens Lyngby |
| 43 | Studio Holdbar ApS | 65,6% | 180.981 kr. | 1 | 6,1 | Virum |
| 44 | Kød Og Godt ApS | 65,2% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,3 | Kongens Lyngby |
| 45 | Petites Pommes ApS | 64,7% | 10,1 mio. kr. | 1 | 6,3 | København Ø |
| 46 | SVANEKLINIK ApS | 64,0% | 3,0 mio. kr. | 5 | 6,8 | Kgs. Lyngby |
| 47 | CASATINA ApS | 63,9% | 318.503 kr. | 1 | 6,8 | Kgs.Lyngby |
| 48 | LYNGBY SPECIAL OPTIK ApS | 59,5% | 6,1 mio. kr. | 7 | 7,2 | Kgs. Lyngby |
| 49 | Camilles Cacao Love ApS | 59,4% | 1,0 mio. kr. | 1 | 7,2 | Kongens Lyngby |
| 50 | Sov Naturligt Lyngby ApS | 59,0% | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,6 | Kgs. Lyngby |
Ranglisten dækker alle 143 virksomheder inden for detailhandel i lyngby-taarbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er TRADEPOST LYNGBY ApS med 100,0%, efterfulgt af STENKØBMANDEN ApS (100,0%) og Naturelle ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.