| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Studio Yellow ApS | 101,3% | -4.812 kr. | — | 4,7 | København K |
| 2 | KONSTANTIN DANMARK ApS | 100,0% | -2.662 kr. | — | 6,7 | København Ø |
| 3 | Inwi ApS | 100,0% | -46.540 kr. | 1 | 5,4 | København Ø |
| 4 | HAGIR ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Vanløse |
| 5 | SMAKER SELEKT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | København K |
| 6 | BJØRN SKOV ApS | 100,0% | -7.516 kr. | 1 | 5,7 | København K |
| 7 | BS TRADER ApS | 100,0% | -68.957 kr. | 1 | 6,5 | Valby |
| 8 | CURNON ApS | 100,0% | -579 kr. | — | 7,3 | København SV |
| 9 | S.A. Delight Aps. | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | København K |
| 10 | Chicolatl ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Valby |
| 11 | Sethi Kiosk ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København Ø |
| 12 | MANT3 ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,0 | København N |
| 13 | BadX ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Brønshøj |
| 14 | NGV Trading ApS | 100,0% | -17.478 kr. | 1 | 6,1 | København K |
| 15 | GUTXY ApS | 100,0% | -1.142 kr. | 1 | 6,3 | København K |
| 16 | Elevate CPH ApS | 100,0% | -1.747 kr. | 1 | 6,2 | København NV |
| 17 | Høker ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København SV |
| 18 | DOMESTIK ApS | 100,0% | -12.006 kr. | — | 6,1 | København K |
| 19 | Mellem Os Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København S |
| 20 | VieVelo ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | København N |
| 21 | Lord´s of Scandinavia TAILOR ApS | 100,0% | -2.700 kr. | — | 5,7 | København S |
| 22 | Starlooping ApS | 100,0% | -13.172 kr. | — | 6,7 | København K |
| 23 | Prfuem ApS | 100,0% | 44.268 kr. | — | 6,1 | København Ø |
| 24 | Bazzi ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København Ø |
| 25 | Fashionmarked ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København N |
| 26 | Townsend ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | København N |
| 27 | Still Sparkling ApS | 100,0% | 5.721 kr. | — | 5,9 | København S |
| 28 | Bjergaard Trading ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Vanløse |
| 29 | Cameron ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 30 | Popup Mysteriet ApS | 100,0% | 79.818 kr. | 3 | 5,7 | Valby |
| 31 | Slikhytten 2300 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | København S |
| 32 | MOBY DISC GOLFING ApS | 100,0% | -8.923 kr. | — | 6,3 | København S |
| 33 | RKT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Bække |
| 34 | Z.K. ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | København Ø |
| 35 | CyclingExperience ApS | 100,0% | 8.802 kr. | — | 7,2 | København Ø |
| 36 | Benjis Sea Moss ApS | 100,0% | — | 1 | 6,0 | Valby |
| 37 | Limonade ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | København K |
| 38 | Vicolo ApS | 100,0% | 115.989 kr. | — | 5,8 | København K |
| 39 | Pickup Pakke shop ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | København V |
| 40 | Precision Ammunition Manufacturing Global Ordnance ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,3 | København NV |
| 41 | AJEE ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Brønshøj |
| 42 | 24/7 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | København K |
| 43 | CZK glow ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | København S |
| 44 | Lumifix ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Brønshøj |
| 45 | Miss Rouge 1. ApS | 100,0% | — | 2 | 6,2 | København N |
| 46 | CarGroup Cph ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Vanløse |
| 47 | CDS Car Rental and Leasing ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København Ø |
| 48 | NewWay ApS | 100,0% | -57.787 kr. | — | 7,3 | Valby |
| 49 | Wholesome Performance ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | København K |
| 50 | Amirah Diamonds ApS | 100,0% | -2.000 kr. | — | 7,0 | København K |
Ranglisten dækker alle 1.769 virksomheder inden for detailhandel i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Studio Yellow ApS med 101,3%, efterfulgt af KONSTANTIN DANMARK ApS (100,0%) og Inwi ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.