| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gallerio ApS | 180,0% | 0 kr. | 1 | 3,9 | Hvidovre |
| 2 | Sarwar Chip 1935 ApS | 100,0% | -5.450 kr. | 2 | 5,4 | Hvidovre |
| 3 | Runager Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Hvidovre |
| 4 | Høreklinikken v. Steffen Ørntoft ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Hvidovre |
| 5 | OriSalus ApS | 100,0% | 266.166 kr. | — | 6,3 | Hvidovre |
| 6 | Skodsborgbiler ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Hvidovre |
| 7 | Annmax ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Hvidovre |
| 8 | Stanek Strand Holding ApS | 99,4% | -93.159 kr. | — | 7,4 | Hvidovre |
| 9 | STRØG KIOSK ApS | 96,0% | 1,6 mio. kr. | 8 | 6,8 | Hvidovre |
| 10 | Jungle Strategies ApS | 88,6% | 103.756 kr. | 1 | 5,6 | Farum |
| 11 | Dampland Hvidovre ApS 2021 | 86,1% | 125.793 kr. | 1 | 5,2 | Hvidovre |
| 12 | B&B Import ApS | 85,0% | -22.186 kr. | — | 7,5 | Hvidovre |
| 13 | brødrene elvius ApS | 82,3% | -7.150 kr. | 1 | 6,2 | Hvidovre |
| 14 | PMB Holding 2019 ApS | 82,1% | -14.042 kr. | — | 6,8 | Hvidovre |
| 15 | Lene Vibe ApS | 81,2% | 1,3 mio. kr. | 2 | 6,9 | Hvidovre |
| 16 | Car Concept ApS | 80,3% | -41.327 kr. | — | 6,9 | Hvidovre |
| 17 | Mellow Archives ApS | 79,4% | 6.809 kr. | — | 7,7 | Hvidovre |
| 18 | Jonstrup biler ApS | 77,0% | 616.839 kr. | 1 | 6,2 | Hvidovre |
| 19 | AUTOCENTRUM HVIDOVRE ApS | 76,1% | -1.977.885 kr. | 1 | 5,2 | Hvidovre |
| 20 | Thorsen Coiffure ApS | 75,4% | 882.352 kr. | 1 | 6,9 | Hvidovre |
| 21 | Bilgården København ApS | 75,2% | 200.783 kr. | 2 | 5,8 | Hvidovre |
| 22 | CARSTEN ANDERSEN AUTOMOBILER ApS | 73,1% | 5,7 mio. kr. | 9 | 7,2 | Hvidovre |
| 23 | SJÆLLANDS AUTOMÆGLER ApS | 72,8% | 6,9 mio. kr. | 13 | 7,2 | Rødovre |
| 24 | VARMT VAND FRA SOLEN ApS | 72,5% | 605.438 kr. | 1 | 6,4 | Hvidovre |
| 25 | Vision Books ApS | 71,8% | — | — | 8,0 | Hvidovre |
| 26 | KOBRA.DK ApS | 71,7% | 2,5 mio. kr. | 11 | 6,7 | Hvidovre |
| 27 | Optiker Sommer ApS | 70,0% | 3,2 mio. kr. | 2 | 6,8 | Hvidovre |
| 28 | SBR SHOP ApS | 68,3% | — | — | 6,8 | Hvidovre |
| 29 | Out of Copenhagen ApS | 68,1% | 128.273 kr. | 1 | 4,9 | Hvidovre |
| 30 | Bysonnenschein ApS | 64,5% | 89.325 kr. | — | 7,9 | Hvidovre |
| 31 | Linder Madsen ApS | 63,4% | 462.605 kr. | 3 | 6,0 | Hvidovre |
| 32 | Danish Vintage ApS | 62,7% | 39.860 kr. | — | 8,1 | Hvidovre |
| 33 | Botex Hvidovre ApS | 61,6% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,6 | Hvidovre |
| 34 | AUTO-HOUSE HVIDOVRE A/S | 59,6% | 91,0 mio. kr. | 20 | 7,8 | Hvidovre |
| 35 | Hjemligt ApS | 52,4% | 0 kr. | — | 5,8 | Hvidovre |
| 36 | HH Handel ApS | 50,2% | -4.483 kr. | — | 5,6 | Hvidovre |
| 37 | Dians Hvidevare ApS | 50,2% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,0 | Hvidovre |
| 38 | ACH Biler ApS | 49,3% | 2,1 mio. kr. | 4 | 6,0 | Hvidovre |
| 39 | SVEK ApS | 46,3% | 3,6 mio. kr. | 7 | 6,1 | Hvidovre |
| 40 | Esat og sønnerne ApS | 46,3% | 1,4 mio. kr. | 10 | 5,4 | Hvidovre |
| 41 | VITUS GULD ApS | 46,0% | 17,1 mio. kr. | 24 | 7,7 | Hvidovre |
| 42 | Budoxperten ApS | 45,5% | 2,7 mio. kr. | 12 | 5,3 | Hvidovre |
| 43 | Hvidovre Vinhus ApS | 43,0% | — | 3 | 6,6 | Hvidovre |
| 44 | Symbizon ApS | 42,1% | 3,1 mio. kr. | 2 | 5,7 | Hvidovre |
| 45 | DrainDane ApS | 41,9% | 767.479 kr. | 1 | 5,7 | Hvidovre |
| 46 | TOP Disc Sport ApS | 41,4% | 765.125 kr. | 4 | 6,5 | Hvidovre |
| 47 | SLAGTER KIIRDAL ApS | 35,5% | 399.851 kr. | 1 | 4,0 | Hvidovre |
| 48 | Det Grønne Autohus A/S | 34,9% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,5 | Hvidovre |
| 49 | MILLENNIUM DESIGN ApS | 34,3% | -6.757 kr. | — | 6,3 | Hvidovre |
| 50 | JT Products ApS | 33,6% | 216.702 kr. | — | 7,2 | Hvidovre |
Ranglisten dækker alle 98 virksomheder inden for detailhandel i hvidovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Gallerio ApS med 180,0%, efterfulgt af Sarwar Chip 1935 ApS (100,0%) og Runager Holding ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.