| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GRANITSALG.DK ApS | 101,0% | -8.425 kr. | 1 | 4,1 | Rungsted Kyst |
| 2 | HJK ApS | 100,7% | -15.122 kr. | — | 4,7 | Hørsholm |
| 3 | MEC Gruppen ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Hørsholm |
| 4 | Rouvi Group ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Hørsholm |
| 5 | Steel Island ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,8 | Hørsholm |
| 6 | LisbethAndersen ApS | 100,0% | -23.175 kr. | — | 5,8 | Rungsted Kyst |
| 7 | Lilla Villa ApS | 100,0% | -72.309 kr. | — | 6,5 | Hørsholm |
| 8 | Toej Copenhagen ApS | 100,0% | 5.874 kr. | — | 7,1 | Rungsted Kyst |
| 9 | Lulu Group ApS | 100,0% | -8.616 kr. | — | 7,2 | Hørsholm |
| 10 | LANGERUP ApS | 99,5% | 70.722 kr. | 1 | 6,3 | Hørsholm |
| 11 | La Gazelle Web Shop A/S | 97,6% | -24.963 kr. | — | 7,1 | Rungsted Kyst |
| 12 | ANN REITZEL ApS | 91,3% | -24.510 kr. | 1 | 5,9 | Hørsholm |
| 13 | VOLDEN TRADE ApS | 91,1% | -6.924 kr. | — | 6,0 | Hørsholm |
| 14 | ProPadel Shop og Events ApS | 82,4% | 474.090 kr. | — | 8,4 | Vedbæk |
| 15 | JeCrois ApS | 81,7% | -12.943 kr. | — | 7,2 | Rungsted Kyst |
| 16 | LA GAZELLE A/S | 81,3% | 2,7 mio. kr. | 7 | 6,9 | Rungsted Kyst |
| 17 | Hørsholm Farvecenter ApS | 79,9% | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,8 | Hørsholm |
| 18 | NEW SHIPSHAPE A/S | 77,2% | 4,0 mio. kr. | 5 | 7,5 | Rungsted Kyst |
| 19 | Selskabet af 08-12-2005 ApS | 75,7% | -114.475 kr. | — | 7,7 | Hørsholm |
| 20 | SVEND E. HØRSHOLM ApS | 74,7% | 2,2 mio. kr. | 7 | 6,8 | Hørsholm |
| 21 | Nordic Skin Innovation K/S | 71,9% | 9.959 kr. | — | 7,4 | Rungsted Kyst |
| 22 | Purple Rose ApS | 71,2% | 4.966 kr. | — | 6,6 | Hørsholm |
| 23 | VICTOR HØRSHOLM ApS | 69,2% | — | 2 | 7,0 | Hørsholm |
| 24 | LEGEAKADEMIET ApS | 62,0% | 26,4 mio. kr. | 33 | 8,3 | Hørsholm |
| 25 | TRADITIONAL TOYS & GAMES A/S | 61,3% | 663.674 kr. | 1 | 6,6 | Hørsholm |
| 26 | BENTOR ApS | 61,1% | 8,8 mio. kr. | 5 | 7,8 | Hørsholm |
| 27 | PISTACHE ApS | 55,4% | 2,0 mio. kr. | 5 | 7,1 | Rungsted Kyst |
| 28 | JENS LYNGSØE INTERIEUR A/S | 52,2% | 1,3 mio. kr. | 6 | 6,0 | Hørsholm |
| 29 | Hauge ApS | 49,5% | -1.829 kr. | — | 5,3 | Hørsholm |
| 30 | Vivi Trading 3 ApS | 47,8% | 930.351 kr. | 5 | 6,7 | Hørsholm |
| 31 | FASHIONISTAS ApS | 46,9% | 12.591 kr. | 1 | 5,1 | Hørsholm |
| 32 | K.L.A. Food ApS | 44,8% | 39,7 mio. kr. | 114 | 8,5 | Hørsholm |
| 33 | Karina Elm ApS | 44,6% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,2 | Hørsholm |
| 34 | Tanday ApS | 44,4% | — | 2 | 5,8 | Hørsholm |
| 35 | LARS UHRBRAND HI-FI ApS | 42,3% | 1,5 mio. kr. | 5 | 5,8 | Hørsholm |
| 36 | Pro Shop Hørsholm ApS | 41,6% | 385.255 kr. | 1 | 5,3 | Hørsholm |
| 37 | BENDIX BILER ApS | 41,6% | 5,1 mio. kr. | 9 | 6,2 | Hørsholm |
| 38 | Ekram ApS | 41,5% | 678.109 kr. | 3 | 5,8 | Hørsholm |
| 39 | Flora Nordica ApS | 41,5% | 138.034 kr. | 1 | 4,8 | Rungsted Kyst |
| 40 | MR. GORM A/S | 40,7% | 4,4 mio. kr. | 6 | 6,9 | Hørsholm |
| 41 | Markersandpearls ApS | 40,2% | 145.509 kr. | — | 6,8 | Hørsholm |
| 42 | Hundehuset ApS | 36,8% | 590.707 kr. | 4 | 5,7 | Hillerød |
| 43 | Rungsted Supermarked P/S | 32,5% | 11,6 mio. kr. | 49 | 7,2 | Rungsted Kyst |
| 44 | Designgaven ApS | 31,8% | 713.134 kr. | 1 | 6,2 | Hørsholm |
| 45 | Cappall ApS | 30,6% | -28.904 kr. | — | 6,3 | Rungsted Kyst |
| 46 | DANIEL ApS | 26,7% | 4,2 mio. kr. | 7 | 5,7 | Hørsholm |
| 47 | MARIANNE NØRGAARD DESIGN ApS | 24,9% | 2,0 mio. kr. | 4 | 5,0 | Rungsted Kyst |
| 48 | KLAUS RYGAARD URE & SMYKKER ApS | 24,5% | 3,7 mio. kr. | 7 | 6,8 | Hørsholm |
| 49 | E-drive ApS | 23,5% | -122.918 kr. | — | 5,2 | Hørsholm |
| 50 | SURINA CYKLER ApS | 23,1% | 943.288 kr. | 1 | 4,2 | Hørsholm |
Ranglisten dækker alle 99 virksomheder inden for detailhandel i hørsholm sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er GRANITSALG.DK ApS med 101,0%, efterfulgt af HJK ApS (100,7%) og MEC Gruppen ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.