| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NORDDISTRIBUTION AF 1982 A/S | 3,1 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 3 | 6,5 | Stenløse |
| 2 | CI-Aktiviteter ApS | 2,5 mio. kr. | 925.843 kr. | 2 | 6,5 | Stenløse |
| 3 | Kreativ4 ApS | 2,3 mio. kr. | 6,6 mio. kr. | 5 | 6,3 | Ølstykke |
| 4 | 3S-Bilsalg ApS | 1,7 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 4 | 7,7 | Stenløse |
| 5 | CENTERKIOSKEN STENLØSE ApS | 930.016 kr. | 3,4 mio. kr. | 10 | 6,8 | Stenløse |
| 6 | Lasse Jess, 858 Veksø ApS | 652.666 kr. | 5,2 mio. kr. | 49 | 6,4 | Veksø Sjælland |
| 7 | Egedal Optik ApS | 405.724 kr. | 2,2 mio. kr. | 4 | 6,6 | Stenløse |
| 8 | DAHLCO ApS | 405.706 kr. | -195.593 kr. | 1 | 6,0 | Stenløse |
| 9 | SUPA Handel ApS | 381.612 kr. | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,0 | Stenløse |
| 10 | EBIKE ApS | 329.093 kr. | 1,6 mio. kr. | 2 | 7,5 | Ølstykke |
| 11 | Retroen ApS | 321.552 kr. | 407.607 kr. | 4 | 6,2 | Veksø Sjælland |
| 12 | Kiel Automobiler ApS | 277.268 kr. | 1,9 mio. kr. | 3 | 5,9 | Ølstykke |
| 13 | LW Biler ApS | 232.318 kr. | 2,7 mio. kr. | 8 | 6,5 | Stenløse |
| 14 | Copencar ApS | 207.897 kr. | 2,5 mio. kr. | — | 4,9 | Stenløse |
| 15 | BILTEAM ApS | 180.036 kr. | 818.088 kr. | 1 | 5,0 | Ølstykke |
| 16 | NORDIC SKYNET ApS | 174.985 kr. | 225.033 kr. | 1 | 5,7 | Stenløse |
| 17 | LA STRADA STENLØSE ApS | 172.881 kr. | 2,8 mio. kr. | 7 | 6,1 | Stenløse |
| 18 | Shoeline by Canille ApS | 159.445 kr. | 744.346 kr. | 3 | 4,8 | Stenløse |
| 19 | Kaftek ApS | 149.684 kr. | 846.475 kr. | 3 | 6,5 | Stenløse |
| 20 | OLIN PEDERSEN AUTO ApS | 135.762 kr. | 1,2 mio. kr. | 3 | 4,5 | Smørum |
| 21 | STP TRADING ApS | 129.280 kr. | — | 1 | 6,7 | Ølstykke |
| 22 | TinyTot ApS | 110.865 kr. | 138.562 kr. | — | 8,1 | Ølstykke |
| 23 | WÜRTZ RADIO & TV ApS | 108.024 kr. | 584.137 kr. | 2 | 5,9 | Ølstykke |
| 24 | Bilvejledning.dk ApS | 96.345 kr. | 182.806 kr. | 2 | 3,7 | Stenløse |
| 25 | Frederik Ditlevsen , 736 Ølstykke ApS | 93.794 kr. | 3,1 mio. kr. | 35 | 5,3 | Ølstykke |
| 26 | SPAR Ganløse ApS | 86.448 kr. | 3,6 mio. kr. | 21 | 5,1 | Stenløse |
| 27 | C.R. Detail ApS | 68.951 kr. | 1,3 mio. kr. | 3 | 4,6 | Ølstykke |
| 28 | BrandLabs ApS | 65.353 kr. | 1,3 mio. kr. | 3 | 4,3 | Stenløse |
| 29 | Velorbis Ride In Style ApS | 59.265 kr. | 469.297 kr. | 2 | 5,2 | Smørum |
| 30 | ND BILER ApS | 47.047 kr. | 90.427 kr. | — | 7,2 | Stenløse |
| 31 | My-Foods Danmark ApS | 44.353 kr. | — | — | 8,1 | Ølstykke |
| 32 | LVO HOLDING ApS | 36.228 kr. | -143.722 kr. | — | 6,9 | Smørum |
| 33 | DUCKERT & CO. ApS | 26.840 kr. | 1,9 mio. kr. | 6 | 6,5 | Stenløse |
| 34 | Hanscon ApS | 18.850 kr. | 563.099 kr. | 4 | 4,2 | Stenløse |
| 35 | GILA VINIMPORT ApS | 17.082 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,7 | Ølstykke |
| 36 | TF AQUA APS | 16.336 kr. | 841.771 kr. | 1 | 4,9 | Veksø Sjælland |
| 37 | TM shop ApS | 15.313 kr. | 19.625 kr. | — | 7,8 | Ølstykke |
| 38 | DannebrogHandel ApS | 6.341 kr. | — | — | 6,0 | Stenløse |
| 39 | Calux ApS | 5.510 kr. | 698.298 kr. | 1 | 4,0 | Stenløse |
| 40 | Autonoma ApS | 5.027 kr. | 348.506 kr. | 1 | 4,0 | Ølstykke |
| 41 | FRUHAVE ApS | 3.039 kr. | 2,7 mio. kr. | 6 | 5,3 | Stenløse |
| 42 | MSO Retail ApS | 2.536 kr. | -24.483 kr. | 1 | 5,5 | Ølstykke |
| 43 | vsautomobiler ApS | 2.278 kr. | 2,2 mio. kr. | 5 | 6,4 | Ølstykke |
| 44 | Familien Hjorth Invest ApS | 0 kr. | 0 kr. | — | 7,1 | Silkeborg |
| 45 | Lightstone Trading ApS | -147 kr. | -175 kr. | — | 4,5 | Smørum |
| 46 | PBDK ApS | -888 kr. | 0 kr. | — | 7,1 | Smørum |
| 47 | F.A. Houmann Invest ApS | -1.857 kr. | 959 kr. | 1 | 5,7 | Ølstykke |
| 48 | Apollon Lys ApS | -2.192 kr. | -644 kr. | — | 6,4 | Smørum |
| 49 | GeoShop ApS | -2.922 kr. | 59.558 kr. | — | 5,6 | Smørum |
| 50 | El og VVS Salg ApS | -5.000 kr. | -5.000 kr. | — | 4,6 | Smørum |
Ranglisten dækker alle 94 virksomheder inden for detailhandel i egedal sorteret efter resultat. Topplaceret er NORDDISTRIBUTION AF 1982 A/S med 3,1 mio. kr., efterfulgt af CI-Aktiviteter ApS (2,5 mio. kr.) og Kreativ4 ApS (2,3 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.