Top Computerprogrammering og it-konsulentvirksomhed: Soliditetsgrad
Top 100 virksomheder inden for computerprogrammering og it-konsulentvirksomhed sorteret efter soliditetsgrad. JZ Advisory ApS topper med 102,2%, fulgt af Beksoft ApS (101,8%) og REFLX ApS (101,0%). Samlet 10.326 virksomheder i branchen indgår i rangliste-datasættet. Kilde: Erhvervsstyrelsens CVR-register og XBRL-regnskabsdata, opdateret 5. september 2026.
| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | 3CASE ApS | 100,0% | 20.954 kr. | — | 7,5 | Gentofte |
| 52 | BAD BOY HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 53 | RAMSDAL-IT ApS | 100,0% | -27.016 kr. | — | 6,5 | Horsens |
| 54 | BNZ A/S | 100,0% | 0 kr. | — | 8,2 | Birkerød |
| 55 | AQUEOUS SOLUTIONS ApS | 100,0% | 685.534 kr. | 1 | 7,0 | Søborg |
| 56 | KAYSEN INVEST ApS | 100,0% | 80.124 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg C |
| 57 | BÜCHMANN HYDRODYNAMICS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Hillerød |
| 58 | LARSOIS ApS | 100,0% | 37.504 kr. | — | 7,3 | Gentofte |
| 59 | POINTECH ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Kastrup |
| 60 | BS TRADING ApS | 100,0% | — | 1 | 6,1 | Kalvehave |
| 61 | WUXIANLI ApS | 100,0% | 167.000 kr. | — | 7,6 | Stege |
| 62 | LUNDBERG POULSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | København Ø |
| 63 | AI SOFTWARE ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Kokkedal |
| 64 | ARTINWEB ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Frederiksberg |
| 65 | AFUA CONSULT ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,5 | Skovlunde |
| 66 | MARTIN TYCHSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Svendborg |
| 67 | Seebio ApS | 100,0% | 46.786 kr. | — | 7,0 | København V |
| 68 | LEESOFT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Slagelse |
| 69 | PLUSKONCEPTET ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Tønder |
| 70 | RAYOMAND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Taastrup |
| 71 | RECREATIVE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Kgs.Lyngby |
| 72 | Matrix ERP Support Aps | 100,0% | -3.125 kr. | — | 7,7 | Aalborg SV |
| 73 | NINJATECH HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 4,8 | Svendborg |
| 74 | LINGOAPLIKO ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Humlebæk |
| 75 | WEBJOINERS ApS | 100,0% | -41.308 kr. | — | 5,9 | København Ø |
| 76 | CAM HOLDING DENMARK ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Skævinge |
| 77 | JMP - SOFTWARE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Randers C |
| 78 | ELEVISION ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Kgs. Lyngby |
| 79 | HENRIK AANÆS ApS | 100,0% | -16.769 kr. | — | 5,9 | Vallensbæk Strand |
| 80 | AGSLN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Frederiksberg |
| 81 | Altigo ApS | 100,0% | -46.248 kr. | — | 6,5 | Greve |
| 82 | AMASE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Værløse |
| 83 | NATIVE APS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Holte |
| 84 | K-NET ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,8 | Værløse |
| 85 | COMPELLING SOFTWARE ApS | 100,0% | 116.137 kr. | 1 | 6,1 | Højbjerg |
| 86 | APATURA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Vanløse |
| 87 | ILEX DIGITAL PUBLISHING ApS | 100,0% | 94.341 kr. | 2 | 6,4 | København Ø |
| 88 | PARTEL ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Aalborg SV |
| 89 | ALIS BIRK HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | København Ø |
| 90 | Sibicode ApS | 100,0% | — | — | 7,7 | Valby |
| 91 | IVERSEN IT ApS | 100,0% | 2.731 kr. | — | 7,6 | Dragør |
| 92 | JHV MEDIA CONSULT ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,1 | Nibe |
| 93 | THR MANAGEMENT ApS | 100,0% | -9.838 kr. | — | 6,4 | København Ø |
| 94 | GLOBE TELESTYRING ApS | 100,0% | 22.425 kr. | — | 7,7 | Søborg |
| 95 | HOFF-LUND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 96 | ROYSOFT ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,4 | Søborg |
| 97 | CODEJUDGE ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 6,1 | Søborg |
| 98 | ADVANCE NORDIC REP ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,3 | Greve |
| 99 | NORDIOS ApS | 100,0% | -7.330 kr. | 1 | 5,3 | Odense M |
| 100 | VAGNING.COM APS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Brønderslev |
100 af 10.326 | ||||||
Om ranglisten for computerprogrammering og it-konsulentvirksomhed
Ranglisten dækker alle 10.326 virksomheder inden for computerprogrammering og it-konsulentvirksomhed sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er JZ Advisory ApS med 102,2%, efterfulgt af Beksoft ApS (101,8%) og REFLX ApS (101,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.