| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lamasa ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,0 | Børkop |
| 2 | GeoEuropeproject Aps | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vejle |
| 3 | Anthonipillai Rådgivning ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Vejle Øst |
| 4 | LODBERG & SPARRE ApS | 99,1% | -8.129 kr. | — | 7,4 | Vejle |
| 5 | GOTFREDSEN HOLDING ApS | 99,0% | -55.764 kr. | 1 | 5,8 | Vejle Øst |
| 6 | Carl Jonathan ApS | 96,3% | -3.694 kr. | — | 8,2 | Vejle |
| 7 | H2O Wind ApS | 95,8% | 1,4 mio. kr. | 2 | 6,2 | Vejle |
| 8 | Damcus Holding ApS | 95,7% | 75.052 kr. | — | 5,9 | Vejle |
| 9 | PORTO ApS | 95,5% | — | — | 7,9 | Vejle Øst |
| 10 | LK DEVELOPMENT AF 2006 ApS | 95,5% | 341.627 kr. | — | 7,4 | Vejle |
| 11 | Signalteknik ApS | 92,6% | 2,1 mio. kr. | 2 | 6,9 | Vejle |
| 12 | 123Energi & VVS ApS | 91,8% | 16.498 kr. | — | 8,3 | Børkop |
| 13 | ENAQ ApS | 91,6% | 2,0 mio. kr. | 2 | 6,6 | Vejle |
| 14 | JAN HEINER HOLDING ApS | 91,3% | -7.059 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 15 | PLIANT ApS | 88,5% | -12.522 kr. | — | 7,0 | Vejle |
| 16 | Staghoj ApS | 87,1% | 50.540 kr. | 1 | 5,9 | Børkop |
| 17 | BRINKVANG APS | 87,0% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,6 | Vejle |
| 18 | Altha Holding ApS | 86,5% | 1,4 mio. kr. | 1 | 5,4 | Børkop |
| 19 | NOVOSION ApS | 85,7% | -10.085 kr. | 1 | 6,1 | Gadbjerg |
| 20 | Ras-Con ApS | 84,7% | 318.932 kr. | 2 | 5,6 | Randbøl |
| 21 | Fri Bryg ApS | 84,6% | 30.039 kr. | — | 7,5 | Børkop |
| 22 | Hillerup Engineering ApS | 83,2% | — | 1 | 7,0 | Børkop |
| 23 | Nordic Glasfiber ApS | 82,8% | 1,6 mio. kr. | 2 | 7,3 | Vejle |
| 24 | Notus Wind ApS | 82,7% | 3,1 mio. kr. | 3 | 7,2 | Vejle Øst |
| 25 | C2C Offshore ApS | 81,6% | 68.144 kr. | — | 7,2 | Vejle |
| 26 | ADDED VALUES P/S | 80,2% | 13,3 mio. kr. | 12 | 7,4 | Vejle |
| 27 | Vonsild Consulting ApS | 80,2% | 2,4 mio. kr. | 3 | 6,8 | Vejle |
| 28 | ThanderConsult ApS | 80,0% | 540.172 kr. | 1 | 5,1 | Bredsten |
| 29 | PEPM ApS | 79,9% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,7 | Vejle |
| 30 | Peter Ulf Andersen Holding ApS | 79,6% | 53.375 kr. | — | 6,2 | Vejle |
| 31 | LN Tech Consulting ApS | 79,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,2 | Vejle Øst |
| 32 | LERBA Consult ApS | 79,0% | 52.996 kr. | 2 | 6,3 | Børkop |
| 33 | Rasmussen Produktudvikling ApS | 78,7% | 609.696 kr. | 1 | 5,7 | Børkop |
| 34 | AARUP CONSULT ApS | 78,7% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Vejle |
| 35 | Anders Halby ApS | 78,1% | 663.570 kr. | 1 | 5,5 | Fredericia |
| 36 | Go Green Consulting ApS | 77,7% | 135.574 kr. | — | 6,7 | Vejle |
| 37 | MOLTER CONSULT ApS | 77,4% | 5,6 mio. kr. | 7 | 7,5 | Vejle |
| 38 | JAN HEINER ApS | 77,4% | 447.843 kr. | 1 | 6,1 | Vejle |
| 39 | FLOWHOW ApS | 75,3% | 2,8 mio. kr. | 4 | 7,5 | Egtved |
| 40 | Dronespecialisterne ApS | 74,8% | 684.915 kr. | 1 | 5,8 | Børkop |
| 41 | Pura Futura A/S | 74,4% | 1,7 mio. kr. | 7 | 7,2 | Vejle |
| 42 | Jacobsen Engineering Consulting ApS | 72,4% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,4 | Vejle Øst |
| 43 | KAFAconsult ApS | 71,2% | 969.414 kr. | 2 | 7,0 | Vejle |
| 44 | POWERGRID ApS | 71,1% | 1,4 mio. kr. | 2 | 7,0 | Gadbjerg |
| 45 | Queenmill ApS | 70,7% | 527.868 kr. | 2 | 5,0 | Vejle |
| 46 | 3dbylund ApS | 70,1% | 1,3 mio. kr. | 2 | 5,6 | Vejle |
| 47 | ARKITEKTFIRMAET GIVE HUSET A/S | 69,3% | 2,4 mio. kr. | 4 | 7,5 | Give |
| 48 | CSTec ApS | 69,2% | 519.180 kr. | 1 | 7,0 | Bredsten |
| 49 | Tegnestuen Lorenzen ApS | 69,2% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Vejle |
| 50 | CRG Engineering ApS | 69,0% | — | — | 7,9 | Børkop |
Ranglisten dækker alle 123 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i vejle sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Lamasa ApS med 100,0%, efterfulgt af GeoEuropeproject Aps (100,0%) og Anthonipillai Rådgivning ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.