| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EJENDOMSSELSKABET AF 25.5.1973 ApS | 99,4% | 0 kr. | 1 | 7,5 | Ebeltoft |
| 2 | NGO Holding ApS | 99,2% | -3.075 kr. | — | 6,3 | Rønde |
| 3 | AR MASKINTEKNIK ApS | 98,7% | 109.774 kr. | 1 | 5,9 | Ebeltoft |
| 4 | CON PRO - CONCRETE PROJECTS ApS | 97,1% | -43.874 kr. | 2 | 4,9 | Knebel |
| 5 | BYCON ApS | 89,6% | 794.527 kr. | 2 | 6,0 | Hornslet |
| 6 | H17, INGENIØRFIRMA ApS | 89,3% | -11.287 kr. | — | 6,6 | Rønde |
| 7 | MICRI SUPPORT ApS | 88,6% | 125.851 kr. | — | 7,5 | Ebeltoft |
| 8 | LTT Arkitektur ApS | 86,3% | 67.652 kr. | 1 | 5,9 | Rønde |
| 9 | INNOTECH C2 ApS | 85,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,6 | Ebeltoft |
| 10 | Groenbech Development Consulting ApS | 85,1% | -10.110 kr. | 1 | 6,2 | Knebel |
| 11 | Fieldtest ApS | 84,9% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,1 | Ebeltoft |
| 12 | Reblade ApS | 84,1% | 8,5 mio. kr. | 17 | 6,9 | Mørke |
| 13 | TREND MOGENSEN ApS | 82,4% | 472.166 kr. | 2 | 6,1 | Kolind |
| 14 | K. & S. SIMONSEN ApS | 82,2% | 196.808 kr. | 1 | 5,9 | Rønde |
| 15 | JH Electrical Engineering ApS | 79,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,0 | Mørke |
| 16 | ANDERS GLAVIND ARKITEKT M.A.A. ApS | 75,2% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,7 | Knebel |
| 17 | SYDDJURS BILSYN A/S | 74,6% | 2,2 mio. kr. | 3 | 7,3 | Rønde |
| 18 | Acona Consult ApS | 69,8% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,8 | Mørke |
| 19 | COMPOSITE LAB ApS | 67,0% | 763.267 kr. | 1 | 5,5 | Rønde |
| 20 | Ejsing Process ApS | 66,5% | 959.916 kr. | 2 | 6,3 | Ebeltoft |
| 21 | AUTO-SYN.DK ApS | 65,3% | 8,0 mio. kr. | 6 | 7,5 | Hornslet |
| 22 | Høyer Arkitektur ApS | 64,5% | 4.508 kr. | 3 | 4,5 | Ebeltoft |
| 23 | LK Consult and Machinery ApS | 62,8% | 982.681 kr. | 1 | 7,0 | Østbirk |
| 24 | ArcHus Arkitektfirma ApS | 62,1% | 1,8 mio. kr. | 2 | 6,6 | Kolind |
| 25 | Thorsen Arkitekter ApS | 61,9% | 814.479 kr. | 1 | 6,7 | Ebeltoft |
| 26 | econsultants ApS | 56,3% | 253.583 kr. | 1 | 4,6 | Ebeltoft |
| 27 | M&N Consulting ApS | 54,6% | 691.997 kr. | 1 | 6,4 | Mørke |
| 28 | ØSTJYDSK CAD-CAM A/S | 51,3% | 4,2 mio. kr. | 2 | 7,1 | Nimtofte |
| 29 | Renewable Energy Partners ApS | 50,9% | 324.233 kr. | 1 | 6,3 | Ebeltoft |
| 30 | Byggetema ApS | 50,8% | 502.560 kr. | 1 | 6,1 | Rønde |
| 31 | KJÆRSGAARD DEVELOPMENT ApS | 49,5% | 4,0 mio. kr. | 6 | 7,3 | Ebeltoft |
| 32 | Mols Consulting - Natur & Miljø ApS | 44,7% | 3,9 mio. kr. | 10 | 6,1 | Knebel |
| 33 | Landinspektør Morten Knudsen Holding ApS | 43,5% | — | — | 6,0 | Ryomgård |
| 34 | NBL LAB ApS | 42,5% | 800.266 kr. | 1 | 5,7 | Ebeltoft |
| 35 | JYSK TRYKPRØVNING A/S | 34,6% | 3,3 mio. kr. | 5 | 6,0 | Knebel |
| 36 | Biogenic ApS | 32,4% | 9,5 mio. kr. | 17 | 6,8 | Knebel |
| 37 | LIW ApS | 32,3% | -139.552 kr. | 1 | 5,4 | Ebeltoft |
| 38 | CAE ApS | 25,2% | 63.824 kr. | 1 | 3,7 | Hornslet |
| 39 | Thoudal Silkeborg ApS | 21,0% | 2,1 mio. kr. | 4 | 5,3 | Rønde |
| 40 | HEYCON ApS | 20,3% | 445.725 kr. | 2 | 4,0 | Knebel |
| 41 | ATELIER'ET ApS | 17,5% | -12.410 kr. | 2 | 4,5 | Mørke |
| 42 | Notos ApS | -5,7% | 386.013 kr. | 2 | 3,4 | Rønde |
| 43 | BrinkBrandenburg ApS | -10,9% | -69.765 kr. | 1 | 3,0 | Hornslet |
| 44 | Arkitektfirmaet Artform ApS | -32,3% | 282.931 kr. | — | 6,1 | Rønde |
| 45 | Smock Ventilation Aarhus ApS | -62,7% | 879.672 kr. | 1 | 4,2 | Knebel |
| 46 | LANGENKAMP.DK ApS | -140,3% | -3.370 kr. | 1 | 3,6 | Ebeltoft |
| 47 | Arkitekt Niels Møller Aps | -173,1% | 584.846 kr. | 2 | 3,2 | Rønde |
47 af 47 | ||||||
Ranglisten dækker alle 47 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i syddjurs sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er EJENDOMSSELSKABET AF 25.5.1973 ApS med 99,4%, efterfulgt af NGO Holding ApS (99,2%) og AR MASKINTEKNIK ApS (98,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.