| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BACH ApS | 100,0% | 340.916 kr. | — | 7,8 | Birkerød |
| 2 | Better Future Ventures ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 3 | NØIE Skincare ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,5 | Holte |
| 4 | TKL CONSULTING ApS | 99,8% | -68.765 kr. | — | 7,0 | Holte |
| 5 | IGH INVEST ApS | 99,8% | -27.817 kr. | 1 | 6,1 | Vedbæk |
| 6 | Arkitektfirmaet Poul Jespersen ApS | 99,5% | -274.034 kr. | — | 7,4 | Holte |
| 7 | Ascari ApS | 99,4% | — | — | 8,1 | Nærum |
| 8 | LT LIFE-SCIENCE ADVICE ApS | 99,3% | 59.871 kr. | — | 6,1 | Holte |
| 9 | Plus1Perspective ApS | 99,1% | 392.045 kr. | — | 7,8 | Birkerød |
| 10 | KTN ApS | 98,7% | -12.598 kr. | — | 7,3 | Vedbæk |
| 11 | BBA LANDINSPEKTØRHOLDING APS | 98,7% | -17.822 kr. | — | 6,5 | Birkerød |
| 12 | JMH MANAGEMENT ApS | 98,5% | -47.587 kr. | 1 | 6,8 | Vedbæk |
| 13 | THUNBO CONSULT ApS | 97,5% | 8.264 kr. | — | 6,9 | Holte |
| 14 | AMPIO 2007 ApS | 97,3% | 357.331 kr. | — | 6,7 | Kgs. Lyngby |
| 15 | Straightlines ApS | 96,5% | -8.422 kr. | — | 7,3 | Nærum |
| 16 | JES LA COUR JANSEN ApS | 95,9% | 53.304 kr. | — | 7,1 | Birkerød |
| 17 | ANPARTSSELSKABET NT AF 19. NOVEMBER 1992 | 95,5% | -1.875 kr. | — | 6,7 | Birkerød |
| 18 | Munch-Christensen Holding ApS | 95,1% | -56.962 kr. | — | 7,0 | Holte |
| 19 | Hans Larsen Bygherrerådgivning ApS | 94,9% | -23.253 kr. | 1 | 5,8 | Holte |
| 20 | PER ERMLER RÅDGIVENDE INGENIØR. ApS VVS - INSTALLATIONER | 93,7% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,9 | Birkerød |
| 21 | CRELENE DESIGN ApS | 93,5% | -52.002 kr. | 1 | 5,4 | Holte |
| 22 | CHEMISTRY CONSULTING ApS | 92,7% | 44.630 kr. | 1 | 6,6 | Holte |
| 23 | Composite Cottage ApS | 92,3% | 157.688 kr. | — | 7,3 | Holte |
| 24 | CONCRETE EXPERTS INTERNATIONAL ApS | 92,3% | 478.107 kr. | 1 | 7,1 | Vedbæk |
| 25 | VEDELSBØL ApS | 92,0% | -1.442 kr. | — | 7,2 | Holte |
| 26 | Flemming Petroleum Engineering ApS | 91,6% | 2,1 mio. kr. | 1 | 7,1 | Nærum |
| 27 | Alsted Innovation ApS | 91,3% | 479.642 kr. | 1 | 6,1 | Hørsholm |
| 28 | ANDERS POULSEN RÅDGIVENDE CIVILINGENIØRER ApS | 91,2% | 0 kr. | — | 7,6 | Holte |
| 29 | GB22 ApS | 91,0% | 123.652 kr. | 1 | 6,3 | Birkerød |
| 30 | EXPLORER MARINE SBOSS ApS | 90,9% | 119.979 kr. | — | 6,9 | Birkerød |
| 31 | Kindt-Larsen Group ApS | 90,1% | 1,8 mio. kr. | 1 | 7,1 | Holte |
| 32 | PETER HERTLING PATENTS ApS | 90,1% | -10.097 kr. | — | 7,5 | Hørsholm |
| 33 | EJENDOMSRÅDGIVERNE ApS | 90,0% | -19.667 kr. | — | 7,4 | Vedbæk |
| 34 | SEUAR ApS | 89,6% | 668.881 kr. | 1 | 5,5 | Holte |
| 35 | DPI EJENDOMME ApS | 88,3% | -172.310 kr. | — | 8,0 | Nærum |
| 36 | DELTA PROCESS ENGINEERING ApS | 87,7% | 80.000 kr. | 1 | 5,9 | Holte |
| 37 | Jørgen Wolff Holding ApS | 87,5% | -15.595 kr. | — | 6,3 | Birkerød |
| 38 | Konge & Co. K/S | 86,9% | 2,3 mio. kr. | 1 | 7,3 | Hørsholm |
| 39 | HKSA Landinspektørholding ApS | 85,5% | -6.001 kr. | — | 6,7 | Birkerød |
| 40 | Renewable Consulting Denmark ApS | 84,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,9 | Holte |
| 41 | Fruergaard x Kampmann architects ApS | 83,3% | 111.120 kr. | 2 | 4,9 | Holte |
| 42 | SCAN Arkitekter ApS | 81,0% | 155.160 kr. | 1 | 4,5 | Holte |
| 43 | SRC INTERNATIONAL ApS | 80,8% | -17.199 kr. | 1 | 6,2 | Birkerød |
| 44 | Byggetekniskrådgiver ApS | 80,6% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,9 | Holte |
| 45 | TIE-IN ApS | 80,3% | 567.175 kr. | 1 | 7,5 | Vedbæk |
| 46 | RDCON ApS | 80,2% | 3,1 mio. kr. | 2 | 7,2 | Birkerød |
| 47 | SJØDAHL & CO. ApS | 80,1% | 6,9 mio. kr. | 7 | 7,1 | Birkerød |
| 48 | TRED ARKITEKTER ApS | 78,1% | 172.515 kr. | 1 | 5,2 | Birkerød |
| 49 | Mads Jensen Møller ApS | 77,7% | 69.998 kr. | — | 6,7 | Holte |
| 50 | Medico Kemiske Laboratorium ApS | 77,1% | 11,0 mio. kr. | 14 | 7,6 | Vedbæk |
Ranglisten dækker alle 174 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i rudersdal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er BACH ApS med 100,0%, efterfulgt af Better Future Ventures ApS (100,0%) og NØIE Skincare ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.