| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Brix Consult ApS | 100,2% | -2.428 kr. | — | 4,7 | Glostrup |
| 2 | OLH ApS | 98,4% | 2,7 mio. kr. | 1 | 7,1 | Rødovre |
| 3 | Niels Dahl Nielsen ApS | 94,5% | — | 1 | 6,3 | Rødovre |
| 4 | DePhakto Engineering ApS | 91,4% | 1,8 mio. kr. | 1 | 6,9 | Rødovre |
| 5 | VESTERHOLTS EFTF. ApS LANDSKABSARKITEKT KERSTIN LEHNSDAL MDL | 87,9% | 24.087 kr. | 1 | 5,0 | Rødovre |
| 6 | Olsen Arkitekter ApS | 80,2% | 254.208 kr. | 1 | 4,9 | Rødovre |
| 7 | Samrand ApS | 78,7% | 98.214 kr. | 1 | 6,7 | Rødovre |
| 8 | Islevbilsyn & motorkontor ApS | 78,5% | 2,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Rødovre |
| 9 | Lysbeck Engineering ApS | 75,7% | 4,5 mio. kr. | 3 | 6,7 | Rødovre |
| 10 | VN INSTRUMENT ApS | 71,3% | -25.710 kr. | — | 6,3 | Rødovre |
| 11 | Drycess ApS | 71,1% | 2,8 mio. kr. | 2 | 6,1 | Rødovre |
| 12 | Geocos af 2023 ApS | 70,1% | — | 1 | 7,0 | Rødovre |
| 13 | Top Bilsyn ApS | 67,4% | 979.319 kr. | 1 | 6,7 | Rødovre |
| 14 | ENERGY HOLDING ApS | 66,1% | 148.889 kr. | 2 | 5,3 | Rødovre |
| 15 | A Construction Tale ApS | 65,9% | 160.239 kr. | 1 | 7,2 | Rødovre |
| 16 | Kenneth Jensen Teknik ApS | 64,2% | 1,5 mio. kr. | 2 | 7,1 | Rødovre |
| 17 | RITI ApS | 60,9% | — | 1 | 6,1 | Rødovre |
| 18 | ASR BYG & DESIGN ApS | 60,6% | — | 1 | 6,7 | Rødovre |
| 19 | RELOC A/S | 60,3% | 8,8 mio. kr. | 18 | 8,1 | Rødovre |
| 20 | MVE Holding ApS 2023 | 59,7% | -9.121 kr. | 1 | 4,5 | Rødovre |
| 21 | WithConsult ApS | 56,5% | 2,9 mio. kr. | 1 | 6,5 | Rødovre |
| 22 | ATLANT GROUP ApS | 53,4% | 0 kr. | — | 6,9 | Rødovre |
| 23 | Hoffholm ApS | 50,2% | 477.193 kr. | 2 | 6,5 | Rødovre |
| 24 | Valiproces ApS | 48,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,2 | Rødovre |
| 25 | Larum ApS | 46,7% | 616.190 kr. | 2 | 5,8 | Rødovre |
| 26 | Aktiv Bilsyn ApS | 31,5% | 703.318 kr. | 2 | 5,1 | Rødovre |
| 27 | Songier Solutions ApS | 31,0% | 83.640 kr. | — | 6,7 | Rødovre |
| 28 | TMconstruction ApS | 23,5% | -508.638 kr. | 1 | 4,5 | Rødovre |
| 29 | EPPM ApS | 23,0% | 5,7 mio. kr. | 5 | 6,1 | Rødovre |
| 30 | Helua Energi ApS | 22,7% | -52.201 kr. | 1 | 4,0 | Rødovre |
| 31 | FREDERIKSBERG BEREGNERSERVICE ApS | 21,4% | 2,1 mio. kr. | 3 | 4,5 | Rødovre |
| 32 | NESS ApS | 15,1% | 22.153 kr. | 2 | 3,4 | Rødovre |
| 33 | MDE ENTREPRISE ApS | 8,5% | 256.899 kr. | 1 | 3,6 | Rødovre |
| 34 | EHD Ingeniører ApS | 7,4% | 8,3 mio. kr. | 4 | 4,7 | Rødovre |
| 35 | ENERGIHUSET DANMARK ApS | -25,1% | 1,9 mio. kr. | 4 | 3,2 | Rødovre |
| 36 | Nikolic Arkitektur ApS | -46,1% | 405.846 kr. | 1 | 3,3 | Rødovre |
| 37 | A-CONSULT DATA ApS | -385,6% | -112.022 kr. | — | 4,2 | Rødovre |
| 38 | Teknisk Indsigt ApS | -2764,3% | -72.597 kr. | — | 4,0 | Rødovre |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i rødovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Brix Consult ApS med 100,2%, efterfulgt af OLH ApS (98,4%) og Niels Dahl Nielsen ApS (94,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.