| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ENVICLEAN HOLDING ApS | 99,7% | -217.503 kr. | — | 7,5 | Støvring |
| 2 | Landinspektør Peter Foged ApS | 99,6% | 0 kr. | — | 7,8 | Skørping |
| 3 | SIMON BØGH HOLDING ApS | 99,1% | -5.224 kr. | — | 6,5 | Støvring |
| 4 | DXT HOLDING ApS | 98,0% | -8.971 kr. | — | 6,6 | Skørping |
| 5 | The WATS Guys ApS | 95,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,2 | Suldrup |
| 6 | Jørn Abildgaard Rådgivning ApS | 94,8% | -16.323 kr. | — | 7,7 | Støvring |
| 7 | BLACKSTAD HOLDING ApS | 94,4% | 10.500 kr. | — | 6,5 | Støvring |
| 8 | SELSKABET AF 18/3 2014 ApS | 88,3% | -2.000 kr. | — | 7,5 | Aars |
| 9 | DANISH EXERGY TECHNOLOGY A/S | 85,3% | 396.421 kr. | 1 | 6,6 | Skørping |
| 10 | Bjarne Brath byggestyring og handel ApS | 82,0% | 93.629 kr. | 1 | 5,3 | Terndrup |
| 11 | Det Hele Menneske A/S | 80,6% | 3,7 mio. kr. | 1 | 6,7 | Skørping |
| 12 | Landinspektørfirma Land&Skel - Erik Støvring ApS | 79,6% | 3,4 mio. kr. | 4 | 6,8 | Støvring |
| 13 | Current Technology ApS | 78,9% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Hobro |
| 14 | Energi & Projekt ApS | 76,9% | 2,3 mio. kr. | 4 | 5,8 | Støvring |
| 15 | HNH CONSULT ApS | 71,2% | 141.389 kr. | 2 | 6,5 | Støvring |
| 16 | Bobach Solutions ApS | 70,0% | — | 2 | 6,7 | Skørping |
| 17 | ENERGISYSTEMER.DK ApS | 68,1% | 79.851 kr. | 1 | 6,7 | Støvring |
| 18 | Windfeld ApS | 68,0% | 1,9 mio. kr. | 2 | 6,9 | Skørping |
| 19 | Skaderådgiver ApS | 62,5% | 943.263 kr. | 1 | 6,7 | Suldrup |
| 20 | PALLE OLESEN ARKITEKT- OG BEREGNERKONTOR SKØRPING ApS | 60,1% | 713.389 kr. | 2 | 6,5 | Skørping |
| 21 | Stær Arkitektur ApS | 59,3% | 153.840 kr. | 1 | 5,2 | Støvring |
| 22 | DEE - Teknisk Rådgivning ApS | 58,1% | 9,1 mio. kr. | 13 | 7,6 | Støvring |
| 23 | Ingeniørconsult ApS | 55,0% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,2 | Støvring |
| 24 | PLANENERGI | 54,4% | 37,8 mio. kr. | 55 | 7,8 | Skørping |
| 25 | RIEL Energi A/S | 52,7% | 4,0 mio. kr. | 5 | 6,9 | Nørager |
| 26 | Miljø Scan Danmark Aps | 52,2% | 226.013 kr. | — | 8,0 | Hobro |
| 27 | f2c ApS | 50,0% | 426.869 kr. | 1 | 5,9 | Skørping |
| 28 | Danish Upcycling ApS | 48,8% | -9.355 kr. | — | 5,8 | Støvring |
| 29 | RASK BOLIGRÅDGIVNING ApS | 46,0% | 920.711 kr. | 1 | 6,2 | Støvring |
| 30 | FARTSTRUP ApS | 43,8% | 729.025 kr. | 1 | 6,2 | Suldrup |
| 31 | ARKITEKTHUSET SIEM ApS | 41,1% | 904.242 kr. | 2 | 6,5 | Terndrup |
| 32 | Leap Solutions ApS | 39,2% | 9,5 mio. kr. | 21 | 7,3 | Støvring |
| 33 | ENVICLEAN ApS | 37,6% | 1,0 mio. kr. | 2 | 5,7 | Støvring |
| 34 | X-Automation A/S | 35,5% | 18,5 mio. kr. | 22 | 7,3 | Støvring |
| 35 | Procona ApS | 34,9% | 1,6 mio. kr. | 1 | 5,7 | Støvring |
| 36 | AI Stability ApS | 29,5% | 22.647 kr. | 1 | 3,8 | Støvring |
| 37 | Aalborg Arkitektteam ApS | 8,0% | — | 6 | 3,4 | Støvring |
| 38 | VAJS - Vej- og Anlægsingeniør Jesper Sørensen ApS | -8,6% | 483.439 kr. | 1 | 3,4 | Skørping |
| 39 | Lindahl Consulting ApS | -11,4% | 484.566 kr. | 1 | 3,1 | Suldrup |
| 40 | TRANSFORM AF 1994 ApS | -49,4% | -293.544 kr. | 1 | 3,0 | Skørping |
| 41 | Ziegler Systems ApS | -210,1% | -636.302 kr. | — | 3,2 | Støvring |
| 42 | Rådteg ApS | -264,6% | -11.036 kr. | 1 | 2,6 | Nørager |
42 af 42 | ||||||
Ranglisten dækker alle 42 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i rebild sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er ENVICLEAN HOLDING ApS med 99,7%, efterfulgt af Landinspektør Peter Foged ApS (99,6%) og SIMON BØGH HOLDING ApS (99,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.