| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SAXO PROJEKT ApS | 99,0% | -161.696 kr. | 1 | 5,4 | Randers NV |
| 2 | Signy Holding ApS | 98,5% | -12.714 kr. | — | 7,4 | Randers NØ |
| 3 | HENRIK JAKOBSEN HOLDING ApS | 98,1% | 0 kr. | — | 6,0 | Randers SØ |
| 4 | LPJ-Consult ApS | 97,6% | 89.085 kr. | 1 | 5,9 | Randers SV |
| 5 | Onlinelaser ApS | 95,2% | -500 kr. | — | 7,2 | Randers NV |
| 6 | Skønsmand Benny Kristensen ApS | 94,3% | 23.521 kr. | — | 6,9 | Randers NØ |
| 7 | ECHO TRADING. RANDERS ApS | 92,6% | 0 kr. | — | 7,8 | Randers NV |
| 8 | Mejlby Nandufarm aps | 92,2% | -500 kr. | — | 6,6 | Spentrup |
| 9 | Hedemann Consulting ApS | 92,2% | 28.437 kr. | — | 7,6 | Randers C |
| 10 | AGCO A/S | 91,2% | 97,7 mio. kr. | 55 | 8,1 | Randers NØ |
| 11 | H3M ApS | 89,9% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,5 | Randers SV |
| 12 | Tripster ApS | 88,1% | 106.726 kr. | 1 | 4,8 | Randers SØ |
| 13 | Lyngholm Consult ApS | 84,0% | 604.465 kr. | 1 | 5,4 | Randers NV |
| 14 | CIRCULAR BIO SOLUTIONS ApS | 83,5% | 59.717 kr. | — | 8,2 | Randers SØ |
| 15 | Olivia Randers ApS | 83,3% | 901.650 kr. | 1 | 7,3 | Randers NV |
| 16 | Luxenburger ApS | 82,9% | 930.791 kr. | 3 | 6,4 | Langå |
| 17 | SMÆRUP & WESSMAN A/S, ARKITEKTER OG BYGGEØKONOMER - MAA | 82,6% | 3.833 kr. | — | 7,2 | Randers NØ |
| 18 | Dansk Bilsyn ApS | 81,1% | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,8 | Randers SØ |
| 19 | C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS | 79,1% | 106.844 kr. | 1 | 6,5 | Randers C |
| 20 | Mechatronic engineering ApS | 78,2% | 3,1 mio. kr. | 4 | 6,1 | Langå |
| 21 | MONITHOR ApS | 77,7% | 3,3 mio. kr. | 7 | 7,3 | Randers SV |
| 22 | Moeller ApS | 77,3% | 1,6 mio. kr. | 1 | 5,9 | Randers NØ |
| 23 | TEKTERM ApS | 77,3% | — | — | 7,7 | Spentrup |
| 24 | Wolski Holding 2016 ApS | 75,7% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,1 | Randers C |
| 25 | KVIST & HARBOE ApS | 72,9% | 2,6 mio. kr. | 2 | 6,7 | Randers NV |
| 26 | Plusteknik ApS | 72,0% | 910.806 kr. | 2 | 6,5 | Randers NV |
| 27 | KLEO ApS | 71,3% | 108.472 kr. | 1 | 5,3 | Randers NV |
| 28 | HC Energy Consult ApS | 66,8% | 666.468 kr. | 1 | 6,9 | Spentrup |
| 29 | CASPERSEN & KROGH ARKITEKTER A/S | 66,3% | 424.995 kr. | 2 | 7,3 | Randers C |
| 30 | Møllevej 4 Randers ApS | 66,2% | 23.469 kr. | — | 6,2 | Randers NV |
| 31 | Euroskrot ApS | 65,6% | 1,3 mio. kr. | 1 | 6,0 | Randers SØ |
| 32 | Hasti Teknik ApS | 65,2% | — | 1 | 6,8 | Randers NV |
| 33 | Koldborg Total Tech ApS | 65,2% | 1,0 mio. kr. | 2 | 5,6 | Gjerlev J |
| 34 | ALBERS-HANSEN DANMARK A/S | 64,4% | 21,5 mio. kr. | 39 | 8,4 | Randers SØ |
| 35 | CIMCON ApS | 64,4% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,8 | Randers NV |
| 36 | PP Consult ApS | 63,2% | 513.455 kr. | 1 | 5,7 | Randers SØ |
| 37 | VENTILATIONSBEREGNING DANMARK ApS | 61,9% | 810.628 kr. | 1 | 7,5 | Randers SØ |
| 38 | T-Consult ApS | 61,6% | — | 1 | 7,2 | Randers NV |
| 39 | Rantzau-Bech ApS | 60,7% | 4,2 mio. kr. | 2 | 6,9 | Randers NV |
| 40 | TTR Engineering ApS | 59,8% | 1,0 mio. kr. | 1 | 7,2 | Spentrup |
| 41 | BHP Consulting ApS | 58,9% | 613.439 kr. | 1 | 6,7 | Spentrup |
| 42 | DUPONT & CO AUTOMATION A/S | 57,0% | 2,3 mio. kr. | 4 | 7,0 | Randers NØ |
| 43 | StolzConsulting ApS | 55,4% | 71.473 kr. | 1 | 5,1 | Langå |
| 44 | HENRIK VANGSTED PROJEKT ApS | 53,2% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,1 | Fårup |
| 45 | DANNICO ApS | 52,7% | 782.304 kr. | 1 | 7,1 | Randers NV |
| 46 | A1 CONSULT A/S | 51,5% | 20,3 mio. kr. | 22 | 8,4 | Randers NV |
| 47 | SKIK Arkitekter ApS | 50,2% | 2,4 mio. kr. | 4 | 6,9 | Randers C |
| 48 | JC ENGINEERING ApS | 50,0% | 2,7 mio. kr. | 3 | 7,0 | Randers SV |
| 49 | CEKON ApS | 48,5% | 57.620 kr. | 1 | 4,7 | Spentrup |
| 50 | SD-RANDERS ApS | 48,1% | 5,0 mio. kr. | 6 | 7,4 | Randers SV |
Ranglisten dækker alle 76 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i randers sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er SAXO PROJEKT ApS med 99,0%, efterfulgt af Signy Holding ApS (98,5%) og HENRIK JAKOBSEN HOLDING ApS (98,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.