| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FONDEN FOR ARBEJDSMILJØ OG MILJØ I INDUSTRI, HÅNDVÆRK OG HANDEL | 100,0% | -8.442 kr. | — | 7,2 | Odense SV |
| 2 | AKNU ApS | 100,0% | 1.925 kr. | — | 6,5 | Odense NV |
| 3 | KD Engineering ApS | 100,0% | 66.863 kr. | — | 7,3 | Odense SV |
| 4 | HOCH Engineering ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Odense C |
| 5 | ALIMENTAS VEST ApS | 99,7% | -23.426 kr. | — | 7,0 | Odense SØ |
| 6 | Nørregaard Group ApS | 99,6% | 375.613 kr. | 2 | 6,6 | Odense SØ |
| 7 | MIKAEL THOMSEN HOLDING ApS | 99,2% | -12.943 kr. | — | 7,5 | Blommenslyst |
| 8 | hl2021-holding aps | 98,5% | 52.192 kr. | — | 5,7 | Odense C |
| 9 | Adler de Fries holding ApS | 97,7% | -42.240 kr. | — | 7,3 | Odense SV |
| 10 | TRL FJELLEBROEN HOLDING ApS | 96,9% | -77.001 kr. | — | 6,4 | Odense C |
| 11 | SINNOTECH ApS | 95,6% | 977.304 kr. | 1 | 6,7 | Odense C |
| 12 | Fl1ndt ApS | 93,8% | 0 kr. | 1 | 5,9 | Skårup Fyn |
| 13 | Freja Maskinteknik ApS | 92,8% | 31.907 kr. | 1 | 5,1 | Odense C |
| 14 | KOEHLER.DK ApS | 92,1% | 842.783 kr. | 1 | 6,0 | Odense NV |
| 15 | ARKITEKTFIRMAET PAUL J. LARSEN ApS | 90,8% | 5.365 kr. | — | 6,1 | Odense M |
| 16 | Milestone DK ApS | 90,4% | 199.585 kr. | 1 | 5,5 | Odense C |
| 17 | PETER BOKLUND HOLDING ApS | 89,2% | -4.313 kr. | — | 6,4 | Odense C |
| 18 | 3N Group ApS | 88,2% | 60.291 kr. | — | 6,6 | Odense SV |
| 19 | ARION ApS | 87,9% | 232.716 kr. | 1 | 6,3 | Odense NØ |
| 20 | Trygt Indeklima ApS | 87,7% | 55.988 kr. | 1 | 5,5 | Odense C |
| 21 | D1 Group ApS | 87,2% | — | — | 8,1 | Odense C |
| 22 | KEEN MILJØ- & ENERGIRÅDGIVNING ApS | 86,1% | 829.303 kr. | 2 | 6,5 | Odense NV |
| 23 | B-OPTIMIZED ApS | 86,0% | -7.367 kr. | 1 | 6,0 | Odense SV |
| 24 | HST Consult ApS | 85,2% | — | 2 | 6,5 | Odense S |
| 25 | Torvekøkkenet ApS | 83,6% | 9.515 kr. | 4 | 5,7 | Odense SØ |
| 26 | Sustainability Data Solutions ApS | 82,7% | 153.391 kr. | — | 8,0 | Odense SV |
| 27 | SensorSurvey A/S | 82,0% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,3 | Odense M |
| 28 | Sentry ApS | 80,5% | — | — | 8,2 | Odense SØ |
| 29 | VCS-TA A/S | 79,8% | 7,2 mio. kr. | — | 7,0 | Odense C |
| 30 | DE-FENCE ApS | 79,8% | 65.826 kr. | 1 | 7,0 | Odense N |
| 31 | STEFF AVIATION ApS | 79,2% | 5,0 mio. kr. | 1 | 7,5 | Odense C |
| 32 | SPRINKLER CONSULTING ApS | 78,5% | 914.897 kr. | 2 | 5,6 | Odense SV |
| 33 | SYD CONSULT ARKITEKT- & INGENIØRFIRMA ApS | 77,4% | 28.554 kr. | 1 | 5,5 | Odense N |
| 34 | Valitech ApS | 76,7% | 1,7 mio. kr. | 3 | 5,9 | Odense M |
| 35 | DOUBLESCULLER ApS | 76,5% | 4,2 mio. kr. | 2 | 6,2 | Odense C |
| 36 | Consult IDEAS ApS | 75,7% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,8 | Odense NV |
| 37 | Dancin Tango People Producer ApS | 75,6% | 821.440 kr. | 1 | 6,4 | Odense C |
| 38 | AVIDENZ A/S | 75,1% | 16,1 mio. kr. | 23 | 7,9 | Odense SV |
| 39 | LIFA A/S LANDINSPEKTØRER | 74,8% | 115,0 mio. kr. | 177 | 8,4 | Odense S |
| 40 | HusGruppen Consult ApS | 73,5% | 2,2 mio. kr. | 2 | 6,5 | Odense C |
| 41 | VICATH EQ ApS | 73,2% | 8,9 mio. kr. | 15 | 7,9 | Odense SØ |
| 42 | ViiB Tegnestue ApS | 71,9% | 151.320 kr. | — | 8,2 | Odense NV |
| 43 | Graa Arkitekter A/S | 71,5% | 19,4 mio. kr. | 19 | 8,3 | Odense C |
| 44 | Amilkon ApS | 71,4% | 433.069 kr. | 2 | 5,4 | Odense S |
| 45 | Ramsing Teknik ApS | 69,5% | 755.222 kr. | 2 | 6,2 | Odense SØ |
| 46 | FR Rådgivende Ingeniører Aps | 69,3% | 533.533 kr. | 2 | 6,8 | Odense SØ |
| 47 | CB Group ApS | 68,8% | 5,6 mio. kr. | 9 | 7,5 | Odense C |
| 48 | Canvi tech ApS | 68,6% | 1,3 mio. kr. | 1 | 7,4 | Odense C |
| 49 | EddCon ApS | 68,5% | 982.782 kr. | 2 | 5,3 | Odense S |
| 50 | Cramer Boe ApS | 68,5% | 3,7 mio. kr. | 2 | 7,1 | Odense NV |
Ranglisten dækker alle 154 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i odense sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er FONDEN FOR ARBEJDSMILJØ OG MILJØ I INDUSTRI, HÅNDVÆRK OG HANDEL med 100,0%, efterfulgt af AKNU ApS (100,0%) og KD Engineering ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.