| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SALETTE ApS | 98,9% | -21.644 kr. | — | 6,8 | Middelfart |
| 2 | MELSING ENGINEERING & CONSULTING ApS | 92,0% | 5,3 mio. kr. | 9 | 7,0 | Middelfart |
| 3 | BIOTEST ApS | 90,2% | -54.968 kr. | 1 | 5,4 | Middelfart |
| 4 | DAMAVI ApS | 90,1% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,7 | Middelfart |
| 5 | COLUMBUS E. ApS | 88,0% | -86.948 kr. | 1 | 5,6 | Middelfart |
| 6 | MST-BYGTJEK ApS | 87,7% | 166.206 kr. | 1 | 5,8 | Middelfart |
| 7 | NORDVESTFYN BEDRIFTSSUNDHEDSCENTER AF 1980 ApS | 87,5% | 4,6 mio. kr. | 6 | 6,7 | Middelfart |
| 8 | Askholm & Lein Tegnestue ApS | 86,7% | -619 kr. | 2 | 5,4 | Middelfart |
| 9 | Njordvind ApS | 85,6% | 1,8 mio. kr. | 2 | 6,7 | Middelfart |
| 10 | BN Bane ApS | 85,1% | 508.167 kr. | 2 | 6,0 | Brenderup Fyn |
| 11 | KSV Consulting ApS | 83,9% | 794.355 kr. | 1 | 6,4 | Middelfart |
| 12 | FORBRUGERLABORATORIET ApS | 80,8% | 481.965 kr. | 2 | 6,3 | Middelfart |
| 13 | MIDDELFART NY BILSYN ApS | 80,8% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,0 | Middelfart |
| 14 | UniqPro Engineering ApS | 74,6% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,0 | Middelfart |
| 15 | M Wamberg ApS | 70,9% | 1,3 mio. kr. | 1 | 6,4 | Middelfart |
| 16 | DCUSA Engineering ApS | 69,7% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,9 | Middelfart |
| 17 | Simtek ApS | 68,8% | 257.208 kr. | 1 | 6,7 | Middelfart |
| 18 | JALN Engineering ApS | 63,8% | 1,0 mio. kr. | 1 | 6,3 | Nørre Aaby |
| 19 | FJORDHAUGES ARKITEKT & INGENIØRFIRMA ApS | 63,5% | 1,4 mio. kr. | 2 | 7,3 | Gelsted |
| 20 | Planning2b ApS | 62,8% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,2 | Middelfart |
| 21 | BØTKERS TEGNESTUE ApS | 61,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 7,4 | Middelfart |
| 22 | Boreteknik A/S | 60,2% | 8,7 mio. kr. | 13 | 8,3 | Ejby |
| 23 | KAMP KIRKEVARME ApS | 56,5% | — | 2 | 6,4 | Ejby |
| 24 | MIKKEL Ø ApS | 54,0% | 120.549 kr. | 1 | 6,4 | Middelfart |
| 25 | UNITED COMPONENTS A/S | 51,6% | 15,5 mio. kr. | 13 | 7,3 | Middelfart |
| 26 | AJ Engineering ApS | 50,8% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,0 | Middelfart |
| 27 | CYLINDRIC INSPECTION ApS | 47,7% | 6,5 mio. kr. | 12 | 6,9 | Middelfart |
| 28 | Fini Engineering ApS | 42,3% | 169.877 kr. | 1 | 6,1 | Middelfart |
| 29 | TAGAtech ApS | 36,4% | 585.198 kr. | 1 | 6,1 | Middelfart |
| 30 | Valcert ApS | 25,2% | 3,3 mio. kr. | 4 | 6,0 | Middelfart |
| 31 | Arctic Industrikøl ApS | 24,6% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,6 | Middelfart |
| 32 | DANICH ApS | 23,4% | 297.901 kr. | 1 | 3,9 | Nørre Aaby |
| 33 | Okkels Energi og Projekt ApS | 22,9% | 636.224 kr. | 1 | 4,4 | Ejby |
| 34 | Stenfors Byggerådgivning ApS | 17,4% | 865.470 kr. | 1 | 3,8 | Gelsted |
| 35 | Dansk AutobrancheRådgivning ApS | 11,2% | 66.279 kr. | — | 5,6 | Middelfart |
| 36 | EHR Arkitekter ApS | -540,7% | 363.050 kr. | 1 | 3,8 | Middelfart |
36 af 36 | ||||||
Ranglisten dækker alle 36 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i middelfart sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er SALETTE ApS med 98,9%, efterfulgt af MELSING ENGINEERING & CONSULTING ApS (92,0%) og BIOTEST ApS (90,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.