| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zacho Consulting ApS | 100,0% | -6.175 kr. | 1 | 5,0 | Kongens Lyngby |
| 2 | 1S HOLDING ApS | 99,8% | 4.100 kr. | 1 | 5,4 | Kgs.Lyngby |
| 3 | ØRHOLM LANDINSPEKTØRHOLDING APS | 99,8% | -14.639 kr. | — | 6,8 | Kgs. Lyngby |
| 4 | Osdale Consult ApS | 99,7% | 1,5 mio. kr. | — | 7,0 | Virum |
| 5 | Topsoe Power-to-X A/S | 99,7% | — | — | 7,7 | Kongens Lyngby |
| 6 | IVER ALBÆK ApS | 99,6% | -258.266 kr. | 1 | 5,5 | Kgs.Lyngby |
| 7 | KEMIFARMA Consulting ApS | 99,4% | -57.469 kr. | 1 | 6,3 | Kgs. Lyngby |
| 8 | COMAR ENGINEERS A/S | 99,2% | — | — | 7,9 | Kgs.Lyngby |
| 9 | ERIK KROGAGER CONSULT ApS | 99,0% | 0 kr. | 1 | 6,2 | Kongens Lyngby |
| 10 | JKM ARKITEKTER ApS | 98,5% | 8.892 kr. | 1 | 6,1 | Kongens Lyngby |
| 11 | IPU Fonden | 98,5% | -184.663 kr. | 4 | 6,4 | Virum |
| 12 | evhconsult ApS | 98,4% | 4.800 kr. | — | 6,0 | Virum |
| 13 | Chr.Olsen Consulting ApS | 97,9% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,4 | Virum |
| 14 | Skovkjær Rådgivende Ingeniørfirma ApS | 97,7% | 173.054 kr. | 1 | 5,7 | Virum |
| 15 | ASN TRADING ApS | 97,4% | -158.322 kr. | 1 | 6,3 | Kongens Lyngby |
| 16 | INNOCHEM ApS | 96,8% | 12.000 kr. | — | 6,0 | Kgs. Lyngby |
| 17 | SØGAARD HOLDING ApS | 96,5% | -86.024 kr. | 1 | 5,9 | Virum |
| 18 | IP CONSULT ApS | 96,4% | -47.757 kr. | 1 | 6,1 | Kgs.Lyngby |
| 19 | KURT SCHOU HOLDING ApS | 94,5% | 411.782 kr. | 1 | 5,2 | Kgs.Lyngby |
| 20 | TOPSOE INTERNATIONAL A/S | 94,4% | 45,1 mio. kr. | — | 9,0 | Kgs. Lyngby |
| 21 | DAMPTECH A/S | 94,3% | 7,7 mio. kr. | 4 | 8,0 | Kongens Lyngby |
| 22 | ODEON A/S | 92,9% | 5,5 mio. kr. | 7 | 7,8 | Kongens Lyngby |
| 23 | HENRIK JØRGENSEN LANDSKAB A/S | 92,0% | 999.499 kr. | 2 | 5,8 | Kongens Lyngby |
| 24 | MILJØKEMI ApS (ENVIRONMETAL PROTECTION LTD.) | 91,5% | -12.321 kr. | — | 6,2 | Kongens Lyngby |
| 25 | FROST ARKITEKTFIRMA A/S | 91,4% | 862.418 kr. | 1 | 7,0 | Kgs. Lyngby |
| 26 | WICHA ApS | 91,2% | -10.002 kr. | — | 6,9 | Kongens Lyngby |
| 27 | ANDERS SÆLAN HOLDING ApS | 89,1% | -14.458 kr. | — | 6,5 | Klampenborg |
| 28 | IPU Komplementar ApS | 88,9% | 1.000 kr. | — | 6,5 | Virum |
| 29 | BORNEBUSCH TEGNESTUE A/S | 88,7% | 280.299 kr. | 1 | 5,6 | Kongens Lyngby |
| 30 | HJH-Summit ApS | 88,6% | 438.273 kr. | 1 | 6,3 | Kongens Lyngby |
| 31 | BØEGH - RÅDGIVENDE INGENIØRER ApS | 88,0% | 180.633 kr. | 1 | 5,4 | Virum |
| 32 | Arkitektfirma Hans Arbøl ApS | 87,9% | 232.186 kr. | 1 | 5,7 | Kongens Lyngby |
| 33 | CBREW ApS | 87,6% | 92.204 kr. | 1 | 5,9 | Kongens Lyngby |
| 34 | Strandgaard Group ApS | 86,9% | -5.918 kr. | — | 7,4 | Virum |
| 35 | Bynkevang ApS | 86,1% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,0 | Virum |
| 36 | insilTox ApS | 85,4% | 110.895 kr. | 1 | 5,6 | Kgs. Lyngby |
| 37 | Manotech ApS | 84,4% | -18.469 kr. | 1 | 5,6 | Kongens Lyngby |
| 38 | Copenhagen Fire Engineering ApS | 84,3% | 6,3 mio. kr. | 2 | 7,3 | Virum |
| 39 | Geo Subsurface Expertise ApS | 84,3% | — | — | 6,5 | Kongens Lyngby |
| 40 | Lyninco ApS | 84,2% | 127.378 kr. | 1 | 5,9 | Kgs. Lyngby |
| 41 | Bechs Bygge- og Projektrådgivning ApS | 83,7% | 1,7 mio. kr. | 2 | 6,5 | Virum |
| 42 | Kaltek ApS | 83,1% | 936.778 kr. | 2 | 6,6 | Virum |
| 43 | PJARK ApS | 83,1% | 72.660 kr. | 1 | 7,0 | Kongens Lyngby |
| 44 | Arkitektkonkurrencerdk ApS | 82,6% | 684.500 kr. | 1 | 6,5 | Kongens Lyngby |
| 45 | KIM HARILD, RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA ApS | 81,5% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,8 | Kgs. Lyngby |
| 46 | 2C A/S | 81,0% | 12,1 mio. kr. | 18 | 7,5 | Kgs.Lyngby |
| 47 | D & N A/S | 77,7% | 5,1 mio. kr. | 4 | 7,6 | Kongens Lyngby |
| 48 | PIP Adviser ApS | 77,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,9 | Kongens Lyngby |
| 49 | HENRIK MAJLUND ApS | 76,7% | 235.426 kr. | 1 | 7,0 | Kgs. Lyngby |
| 50 | ØRTOFT A/S, RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA | 76,6% | 1,4 mio. kr. | 2 | 7,5 | Kongens Lyngby |
Ranglisten dækker alle 147 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i lyngby-taarbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Zacho Consulting ApS med 100,0%, efterfulgt af 1S HOLDING ApS (99,8%) og ØRHOLM LANDINSPEKTØRHOLDING APS (99,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.