| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HORIZON ENTERPRISES ApS | 99,7% | -131.848 kr. | 1 | 6,3 | Lejre |
| 2 | JN CONSULT ApS | 99,5% | 0 kr. | — | 6,0 | Hvalsø |
| 3 | ERH HOLDING 2017 APS | 99,2% | -7.835 kr. | — | 6,3 | Kirke Hyllinge |
| 4 | MOGENS KIRKEBJERG NIELSEN ApS | 98,7% | -8.780 kr. | — | 6,9 | Lejre |
| 5 | ØSTERGAARD HANSEN HOLDING ApS | 98,3% | -42.758 kr. | — | 6,9 | Roskilde |
| 6 | SORIN NITA ApS | 95,9% | 376.129 kr. | — | 7,8 | Hvalsø |
| 7 | CLH ENGINEERING ApS | 94,9% | 856.295 kr. | 1 | 6,4 | Kirke Hyllinge |
| 8 | PYROOPTIC ApS | 87,7% | 262.081 kr. | 1 | 6,3 | Kirke Såby |
| 9 | GEO- OG MILJØBORINGER ApS | 87,6% | 10,6 mio. kr. | 8 | 7,0 | Hvalsø |
| 10 | Klitgaard Service & Consulting ApS | 87,5% | — | 1 | 6,4 | Hvalsø |
| 11 | Blue Wind Consulting ApS | 79,1% | 0 kr. | — | 8,0 | Lejre |
| 12 | OLSENS ApS | 67,3% | 1,1 mio. kr. | 3 | 6,4 | Roskilde |
| 13 | F8 Civil Engineering ApS | 61,6% | 727.890 kr. | 1 | 6,4 | Kirke Hyllinge |
| 14 | DTS ApS | 60,8% | 8,1 mio. kr. | 7 | 7,5 | Kirke Hyllinge |
| 15 | Rural Agency ApS | 59,3% | 854.837 kr. | 3 | 6,6 | Lejre |
| 16 | Saabye Arkitekter ApS | 48,7% | 5,9 mio. kr. | 11 | 6,3 | Kirke Såby |
| 17 | Tolderlund Rådgivende Ingeniører ApS | 48,7% | 3,5 mio. kr. | 4 | 6,3 | Roskilde |
| 18 | Eggcel ApS | 46,5% | 80.660 kr. | 1 | 5,0 | Kirke Hyllinge |
| 19 | Lapostella Arkitektur og Design ApS | 44,2% | 112.858 kr. | 1 | 4,8 | Kirke Såby |
| 20 | Østergaard Rådgivning ApS | 38,3% | 1,5 mio. kr. | 2 | 5,2 | Roskilde |
| 21 | W.F. Design ApS | 30,6% | 1,8 mio. kr. | 2 | 6,0 | Kirke Hyllinge |
| 22 | Heras Bygningsautomatik ApS | 30,2% | 1,9 mio. kr. | 4 | 4,6 | Roskilde |
| 23 | MT2009 HOLDING ApS | 28,0% | 702.898 kr. | — | 6,1 | Roskilde |
| 24 | ARKITEKTFIRMAET BRØNDSTED & NIELSEN ApS | 27,3% | 81.903 kr. | 2 | 4,5 | Lejre |
| 25 | Dansk Brand & Beredskabsrådgivning ApS | 25,7% | 3,3 mio. kr. | 8 | 5,8 | Kirke Hyllinge |
| 26 | Kennedy Consult & Education ApS | 10,4% | 827.038 kr. | 1 | 5,0 | Roskilde |
| 27 | MS-TEKNIK ApS | 10,3% | -38.042 kr. | — | 5,1 | Kirke Såby |
| 28 | AA Akustik ApS | 7,6% | 1,9 mio. kr. | 7 | 4,7 | Lejre |
| 29 | JE EJENDOMSINVEST ApS | 1,4% | 362.361 kr. | 2 | 3,6 | Lejre |
| 30 | Hjem & Idé ApS | 0,3% | 252.568 kr. | 1 | 3,1 | Kirke Hyllinge |
| 31 | Indeklimakonsulenten ApS | 0,1% | -16.726 kr. | — | 4,7 | Lejre |
| 32 | Upvious ApS | -5,1% | 160.234 kr. | 1 | 3,6 | Hvalsø |
| 33 | KØBENHAVNS OPMÅLERSERVICE ApS | -10,8% | 730.204 kr. | 1 | 4,2 | Lejre |
| 34 | Byg Plus ApS | -19,5% | 894.735 kr. | 1 | 3,1 | Kirke Hyllinge |
| 35 | Bonde Knudsen ApS | -19,7% | 351.081 kr. | 1 | 2,5 | Lejre |
| 36 | Precision Grinding A/S | -31,1% | 13.538 kr. | — | 4,5 | Lejre |
| 37 | R2LF Invest ApS | -68,3% | — | — | 3,1 | Kirke Hyllinge |
| 38 | Langers Landskab ApS | -421,9% | -32.765 kr. | 1 | 3,0 | Lejre |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i lejre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er HORIZON ENTERPRISES ApS med 99,7%, efterfulgt af JN CONSULT ApS (99,5%) og ERH HOLDING 2017 APS (99,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.