| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JOS CONSULT A/S | 96,4% | -50.215 kr. | 1 | 6,0 | Bjæverskov |
| 2 | LMG GRUPPEN LANDINSPEKTØRAKTIESELSKAB | 95,0% | 4,3 mio. kr. | 4 | 7,4 | Køge |
| 3 | Borcher Holding ApS | 90,8% | 105.795 kr. | 1 | 5,7 | Køge |
| 4 | ANDREAS BRUUN LANDSKABSARKITEKTER ApS | 87,2% | — | 1 | 6,4 | Køge |
| 5 | LKA Railconsult ApS | 86,6% | 22.665 kr. | — | 7,4 | Køge |
| 6 | Niebo ApS | 85,4% | 3,3 mio. kr. | 4 | 7,6 | Køge |
| 7 | NKW Consulting ApS | 85,1% | 2,2 mio. kr. | 4 | 6,9 | Køge |
| 8 | Pharmac ApS | 84,6% | 3,7 mio. kr. | 3 | 7,5 | Lille Skensved |
| 9 | ServiceConsult ApS | 84,4% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,0 | Borup |
| 10 | HCE Consult ApS | 84,3% | — | — | 8,0 | Køge |
| 11 | FLEMMING STEEN PEDERSEN A/S | 81,8% | 2,5 mio. kr. | 1 | 8,0 | Køge |
| 12 | Borcher Media ApS | 81,5% | 22.139 kr. | — | 8,4 | Køge |
| 13 | MORTEN NIEMANN RÅDGIVENDE CIVILINGENIØR ApS | 79,2% | 1,2 mio. kr. | 2 | 7,6 | Køge |
| 14 | UNI-TRAFO TECHNIC ApS | 78,5% | 889.649 kr. | 1 | 5,1 | Køge |
| 15 | KBM HOLDING A/S | 78,1% | 0 kr. | — | 7,4 | Køge |
| 16 | HTE ApS | 74,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,6 | Herfølge |
| 17 | Stenkilde Diagnostic ApS | 72,8% | 195.656 kr. | — | 7,8 | Herfølge |
| 18 | MJ Consult ApS | 70,5% | -7.286 kr. | — | 6,9 | Bjæverskov |
| 19 | DeltaP ApS | 69,8% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,2 | Køge |
| 20 | YKON Rådgivende Ingeniør ApS | 69,5% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,5 | Køge |
| 21 | Baungaard Andersen ApS | 65,1% | 1,8 mio. kr. | 1 | 7,3 | Lille Skensved |
| 22 | ABC Lækagesporing ApS | 61,9% | -54.889 kr. | 4 | 5,5 | Borup |
| 23 | MICHAEL KROG ApS RÅDGIVENDE INGENIØRER | 61,7% | 595.465 kr. | 1 | 7,0 | Lille Skensved |
| 24 | Biegga A/S | 60,9% | 4,2 mio. kr. | 5 | 5,9 | Køge |
| 25 | Elektro ApS | 60,8% | 4,2 mio. kr. | 6 | 6,2 | Køge |
| 26 | SmartPro ApS | 60,2% | — | 1 | 6,9 | Herfølge |
| 27 | Kalmar Byggerådgivning ApS | 60,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,5 | Køge |
| 28 | BILSYN KØGE ApS | 59,4% | 1,7 mio. kr. | 3 | 7,4 | Køge |
| 29 | Green Lighthouse Management ApS | 58,2% | -9.570 kr. | 1 | 5,9 | Køge |
| 30 | STOKBRO, RÅDGIVENDE INGENIØRER ApS | 57,1% | 637.185 kr. | 2 | 6,3 | Ringsted |
| 31 | ConSite Planning ApS | 51,8% | 1,6 mio. kr. | 5 | 6,9 | Køge |
| 32 | VEL Arkitekt- & Byggerådgivning ApS | 50,1% | 1,6 mio. kr. | 2 | 6,4 | Herfølge |
| 33 | Arkitektfirmaet Arkon ApS | 48,0% | 950.019 kr. | 2 | 6,2 | Køge |
| 34 | ALNOVEX Group A/S | 47,1% | 3,7 mio. kr. | 8 | 6,7 | Køge |
| 35 | KOPL ApS | 46,3% | 9,2 mio. kr. | 12 | 6,4 | Køge |
| 36 | VOSS DEVELOPMENT A/S | 45,8% | 201.644 kr. | 1 | 5,9 | Herfølge |
| 37 | Exlumi Consulting P/S | 45,1% | 4,2 mio. kr. | 3 | 5,8 | Køge |
| 38 | Diabs ApS | 43,8% | 167.295 kr. | — | 7,2 | Bjæverskov |
| 39 | TMCONSULT ApS | 43,0% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,7 | Køge |
| 40 | Arkitekterne Køge A/S | 42,5% | 16,3 mio. kr. | 13 | 8,0 | Køge |
| 41 | STRUNGE A/S. RÅDGIVENDE INGENIØRER | 38,2% | 34,1 mio. kr. | 42 | 8,1 | Køge |
| 42 | PHARMA TECHNOLOGY A/S | 36,4% | 34,7 mio. kr. | 33 | 7,9 | Køge |
| 43 | STRANGE CONSULT ApS | 31,1% | 887.257 kr. | 1 | 6,3 | Herfølge |
| 44 | WEMMELUND ARKITEKTER A/S | 30,4% | -56.620 kr. | 3 | 4,5 | København SV |
| 45 | Starters Aps | 24,9% | 60.552 kr. | — | 4,8 | København K |
| 46 | ENITY A/S | 21,8% | 25,4 mio. kr. | 57 | 6,2 | Køge |
| 47 | Techwater ApS | 21,4% | -3.300 kr. | 1 | 4,6 | Køge |
| 48 | Coolers ApS | 19,7% | 6,0 mio. kr. | 19 | 6,1 | Tureby |
| 49 | Radial ApS | 19,4% | 639.891 kr. | 2 | 5,0 | Bjæverskov |
| 50 | LEVI JENSEN RÅDGIVNING ApS | 18,7% | 866.384 kr. | 6 | 5,3 | Herfølge |
Ranglisten dækker alle 66 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i køge sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er JOS CONSULT A/S med 96,4%, efterfulgt af LMG GRUPPEN LANDINSPEKTØRAKTIESELSKAB (95,0%) og Borcher Holding ApS (90,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.