| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HPJ-DELTA ApS | 100,0% | -15 kr. | — | 6,9 | Brønshøj |
| 2 | Arealudvikling ApS | 100,0% | — | — | 8,1 | København V |
| 3 | ANTEGRO ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København V |
| 4 | NAIA BUKH ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | København N |
| 5 | KIRKEBERG BYGNINGSRÅDGIVNING ApS | 100,0% | -11.817 kr. | — | 6,5 | København Ø |
| 6 | BASTart ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | København N |
| 7 | FR Construction ApS | 100,0% | 23.773 kr. | 1 | 5,4 | København SV |
| 8 | GENDANIA HOLDING APS | 100,0% | -9.456 kr. | — | 5,7 | København K |
| 9 | EKKO Gruppen ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Valby |
| 10 | Mousing & Hede Innovation ApS | 100,0% | 177.000 kr. | — | 5,9 | Valby |
| 11 | F.D Rådgivning ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | København V |
| 12 | Phaedria Marie Consulting ApS | 100,0% | 124.156 kr. | 1 | 5,1 | København NV |
| 13 | Concept Gardens ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | København V |
| 14 | Storm Sørensen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | København K |
| 15 | Released Energy ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | København SV |
| 16 | Railtek EMEA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Vanløse |
| 17 | Finn P consult ApS | 100,0% | 51.746 kr. | — | 7,1 | København S |
| 18 | Nøhr consult ApS | 100,0% | 13.886 kr. | — | 7,0 | København Ø |
| 19 | Sevilito CMC Biotech ApS | 100,0% | 38.271 kr. | — | 6,9 | København Ø |
| 20 | SCANDINAVIAN JOINT SHIPPING SERVICE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | København Ø |
| 21 | HANSEN SCENELYS ANPARTSSELSKAB | 100,0% | -30.412 kr. | 1 | 5,7 | København N |
| 22 | LARS STEINER NYMAND HOLDING ApS | 99,8% | -3.915 kr. | — | 6,7 | København N |
| 23 | SARLOMAG HOLDING ApS | 99,7% | 626.694 kr. | — | 7,4 | Nordhavn |
| 24 | SCANFO ApS | 99,7% | 0 kr. | — | 7,7 | København K |
| 25 | NORVAN Holding ApS | 99,6% | -6.937 kr. | — | 6,8 | Vanløse |
| 26 | Bernhard Holding ApS | 99,5% | -53.654 kr. | — | 6,9 | København S |
| 27 | BJØRN NIELSEN ApS | 99,5% | -35.023 kr. | 1 | 6,6 | København V |
| 28 | JW Dentalconsult ApS | 99,3% | -7.504 kr. | — | 7,3 | København S |
| 29 | Medico Kemiske Holding ApS | 99,2% | -38.617 kr. | 5 | 6,4 | København K |
| 30 | K. BERG HOLDING ApS | 99,2% | -12.659 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 31 | CarbonVault Denmark ApS | 99,2% | -83.049 kr. | — | 7,5 | København Ø |
| 32 | 13.04 ARKITEKTER ApS | 99,1% | -32.585 kr. | — | 7,0 | København Ø |
| 33 | NIELSEN CIRCUIT ApS | 99,0% | 130.479 kr. | 1 | 5,8 | København S |
| 34 | HAGEN & DRAGHEIM ApS | 98,9% | -104.744 kr. | 1 | 5,8 | København Ø |
| 35 | ALIMENTAS ØST ApS | 98,6% | -39.679 kr. | 1 | 5,7 | København S |
| 36 | C. BERG ApS | 98,6% | 0 kr. | — | 8,0 | København S |
| 37 | NORM ARKITEKTER ApS | 98,4% | 220.099 kr. | 1 | 6,6 | København K |
| 38 | FCS ApS | 98,4% | 80.465 kr. | — | 6,5 | København K |
| 39 | ABC BILSYN HOLDING ApS | 98,3% | -6.878 kr. | — | 6,8 | København S |
| 40 | T & P CONSULT ApS | 98,2% | 34.162 kr. | 1 | 5,5 | København Ø |
| 41 | Lun Energy ApS | 98,2% | -3.673.348 kr. | 12 | 5,9 | København N |
| 42 | DOMUS PROJEKT ApS | 98,2% | -193.663 kr. | 1 | 5,5 | Brønshøj |
| 43 | B.I.G. BJARKE INGELS GROUP HOLDING ApS | 98,2% | -74.000 kr. | — | 8,5 | Nordhavn |
| 44 | SOELBERG BROADCAST & IT CONSULT ApS | 98,2% | 13.500 kr. | — | 7,7 | København S |
| 45 | FHJ ENERGIRÅDGIVNING ApS | 97,9% | 155.862 kr. | — | 7,9 | Valby |
| 46 | BOBACH ApS | 97,8% | -273.371 kr. | — | 7,4 | København K |
| 47 | KONIGO ApS | 97,7% | -54.231 kr. | 1 | 5,4 | København NV |
| 48 | G-PRODUCTIONS ApS | 97,3% | -21.534 kr. | 1 | 6,9 | København K |
| 49 | m a r c h ApS | 97,2% | -7.158 kr. | — | 6,1 | København N |
| 50 | arkitekt. jakob mortensen aps | 97,2% | 23.100 kr. | 1 | 6,2 | København S |
Ranglisten dækker alle 871 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er HPJ-DELTA ApS med 100,0%, efterfulgt af Arealudvikling ApS (100,0%) og ANTEGRO ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.