| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JAJR Ejendomme 2 ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Hvidovre |
| 2 | Ejendomsteknisk rådgivning ApS | 100,0% | 188.800 kr. | 1 | 5,3 | Hvidovre |
| 3 | DANSK HVAC ENGINEERING A/S | 90,4% | 883.302 kr. | 1 | 5,4 | Hvidovre |
| 4 | TERRA NAVTICA A/S | 89,1% | 17,3 mio. kr. | 3 | 7,8 | Gentofte |
| 5 | Hvidovre Synshal ApS | 86,6% | 885.622 kr. | 2 | 7,0 | Hvidovre |
| 6 | MR:EC ApS | 86,6% | 2,4 mio. kr. | 2 | 7,2 | Glostrup |
| 7 | Steinaa ApS | 86,0% | 2,6 mio. kr. | 2 | 7,3 | Hvidovre |
| 8 | Kalund ApS | 84,2% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,6 | Hvidovre |
| 9 | PM2 Innovations ApS | 81,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Hvidovre |
| 10 | IDEKONTORET ApS | 79,7% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hvidovre |
| 11 | AUTOPHARMA ApS | 79,3% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,1 | Hvidovre |
| 12 | MIAK Consulting ApS | 78,6% | — | 1 | 6,5 | Hvidovre |
| 13 | SPAR BILSYN ApS | 78,1% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,8 | Hvidovre |
| 14 | Per Colding ApS | 76,5% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,2 | Hvidovre |
| 15 | NNV Entreprise ApS | 75,6% | — | — | 7,6 | Hvidovre |
| 16 | P.C. TOTALBYG ApS | 71,4% | 2,5 mio. kr. | 2 | 6,4 | Hvidovre |
| 17 | RegComply ApS | 70,1% | 108.358 kr. | 1 | 6,8 | Hvidovre |
| 18 | Delta arkitekter ApS | 69,2% | 577.032 kr. | 1 | 6,9 | Hvidovre |
| 19 | Kemper Danmark ApS | 68,4% | 2,3 mio. kr. | 3 | 6,6 | Hvidovre |
| 20 | SVEEGAARD DEVELOPMENT ApS | 67,5% | 7.500 kr. | 1 | 5,0 | Hvidovre |
| 21 | KOI Teknisk Rådgivning ApS | 67,0% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,3 | Hvidovre |
| 22 | Attrium ApS | 64,7% | 60.841 kr. | 1 | 6,5 | Hvidovre |
| 23 | KNXsolutions ApS | 61,6% | 2,2 mio. kr. | 2 | 7,5 | Hvidovre |
| 24 | J. Lyngholm Holding ApS | 58,3% | -568.756 kr. | — | 6,0 | Hvidovre |
| 25 | BBTeknikConsult ApS | 57,3% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,0 | Hvidovre |
| 26 | 3 Core Consulting ApS | 53,1% | 616.200 kr. | 2 | 5,6 | København S |
| 27 | KOKUMA ApS | 46,6% | 709.630 kr. | 1 | 4,8 | Hvidovre |
| 28 | IN-SITU Consult ApS | 43,2% | 9,6 mio. kr. | 11 | 5,5 | Hvidovre |
| 29 | IAC ACOUSTICS A/S | 39,0% | 16,5 mio. kr. | 15 | 7,1 | Hvidovre |
| 30 | JOHN L. JACOBSEN ApS | 34,5% | -112.315 kr. | — | 5,5 | Hvidovre |
| 31 | Rådgivernetværket ApS | 31,8% | 2,1 mio. kr. | 1 | 6,5 | Hvidovre |
| 32 | Kvalitek ApS | 30,6% | 3,6 mio. kr. | 3 | 6,8 | Hvidovre |
| 33 | DBI CERTIFICATION A/S | 20,1% | 15,5 mio. kr. | 14 | 6,7 | Hvidovre |
| 34 | EIBYE RÅDGIVNING ApS | 17,8% | 5,5 mio. kr. | 13 | 4,8 | Hvidovre |
| 35 | SafeSec ApS | 17,3% | 1,1 mio. kr. | 6 | 4,4 | Hvidovre |
| 36 | Hafnia Engineering ApS | 8,6% | 14.695 kr. | — | 5,3 | Hvidovre |
| 37 | Landinspektørfirmaet Udstyk ApS | 8,5% | 400.053 kr. | 1 | 3,0 | Allerød |
| 38 | Hovmand Energi ApS | 1,3% | 3,3 mio. kr. | 10 | 4,1 | Hvidovre |
| 39 | JAJR Ejendomme ApS | -4,8% | 3,2 mio. kr. | — | 3,2 | Hvidovre |
| 40 | Verov ApS | -9,8% | 302.688 kr. | 1 | 4,1 | Hvidovre |
| 41 | smukkehuse ApS | -27,7% | 191.832 kr. | 1 | 3,2 | Hvidovre |
| 42 | CMC Drug Product Consulting ApS | -45,5% | 1,5 mio. kr. | 3 | 4,7 | Hvidovre |
| 43 | Cool Graphics Automation ApS | -64,0% | -99.356 kr. | — | 3,7 | Hvidovre |
| 44 | Synspladsen.dk ApS | -134,7% | 415.602 kr. | 2 | 3,7 | Hvidovre |
| 45 | Vigør ApS | -192,8% | 184.940 kr. | 1 | 3,0 | København NV |
| 46 | SANIBEER Production ApS | -252,7% | -1.123.315 kr. | 2 | 2,9 | Hvidovre |
| 47 | DBI International ApS | -646,7% | -232.280 kr. | — | 3,3 | Hvidovre |
| 48 | L2L Homes ApS | -109508,1% | -22.102 kr. | 1 | 2,4 | Hvidovre |
48 af 48 | ||||||
Ranglisten dækker alle 48 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i hvidovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er JAJR Ejendomme 2 ApS med 100,0%, efterfulgt af Ejendomsteknisk rådgivning ApS (100,0%) og DANSK HVAC ENGINEERING A/S (90,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.