| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CR-Engineering Holding ApS | 93,0% | -2.504 kr. | — | 6,5 | Holstebro |
| 2 | LE FEVRE HOLDING ApS | 91,5% | -641.931 kr. | — | 7,3 | Holstebro |
| 3 | HVAM ARKITEKTUR OG RÅDGIVNING A/S | 91,2% | 764.321 kr. | 2 | 6,5 | Vinderup |
| 4 | BKONLINE ApS | 88,4% | 190.000 kr. | 1 | 5,9 | Ulfborg |
| 5 | LHM1 ApS | 85,5% | -47.021 kr. | — | 6,3 | Holstebro |
| 6 | Vestjyske Konsulenter ApS | 81,8% | 504.660 kr. | 1 | 6,9 | Holstebro |
| 7 | BENT MOESBY A/S. RÅDGIVENDE INGENIØR | 80,6% | 292.498 kr. | 1 | 7,5 | Holstebro |
| 8 | INGENIØRKONTORET HØJAGER ApS | 79,1% | 81.173 kr. | 1 | 5,3 | Holstebro |
| 9 | MN Tegnestue ApS | 78,9% | -8.999 kr. | 1 | 4,8 | Holstebro |
| 10 | Revotech ApS | 77,0% | — | 3 | 6,3 | Holstebro |
| 11 | Kelvin A/S | 73,2% | 4,5 mio. kr. | 8 | 7,3 | Holstebro |
| 12 | SIGN ARKITEKTUR ApS | 72,6% | 4,0 mio. kr. | 5 | 7,1 | Holstebro |
| 13 | /Gjørtz/ANDERSEN/ARKITEKTER A/S | 71,8% | 9,6 mio. kr. | 17 | 8,0 | Holstebro |
| 14 | HOLSTEBRO ARKITEKTKONTOR ApS | 70,1% | 4,3 mio. kr. | 5 | 7,9 | Holstebro |
| 15 | KarenBastrup ApS | 69,4% | 889.689 kr. | 1 | 7,4 | Vinderup |
| 16 | HV COM A/S | 68,1% | 5,9 mio. kr. | 4 | 7,5 | Holstebro |
| 17 | CR-Engineering ApS | 67,8% | 781.660 kr. | 1 | 7,0 | Holstebro |
| 18 | BLN anno 1992 ApS | 67,5% | — | — | 8,2 | Holstebro |
| 19 | Østergaard Consult ApS | 67,0% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,1 | Holstebro |
| 20 | BY+ ApS | 64,7% | 809.579 kr. | 1 | 7,1 | Holstebro |
| 21 | Bygningskonstruktør Kjær Bak ApS | 64,7% | 162.504 kr. | 1 | 7,4 | Vinderup |
| 22 | VVSOPMÅLING.DK ApS | 62,7% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,1 | Holstebro |
| 23 | VO-Consult ApS | 59,7% | 685.558 kr. | 2 | 5,0 | Østbirk |
| 24 | ISMA CONTROLLI DENMARK APS | 59,4% | 6,7 mio. kr. | 4 | 7,0 | Holstebro |
| 25 | WULLUM PASGAARD A/S | 58,7% | 10,8 mio. kr. | 8 | 8,1 | Holstebro |
| 26 | Sikker Bilsyn ApS | 58,3% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,3 | Holstebro |
| 27 | GH Connect A/S | 57,5% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,6 | Holstebro |
| 28 | Ænergy P/S | 55,7% | 7,1 mio. kr. | 13 | 5,8 | Holstebro |
| 29 | Consors Certification ApS | 52,7% | 762.584 kr. | 3 | 7,0 | Holstebro |
| 30 | Nordiq Miljø Vest ApS | 52,0% | 5,0 mio. kr. | 8 | 7,5 | Holstebro |
| 31 | HVAM ARKITEKT OG INGENIØRKONTOR A/S | 51,1% | 9,7 mio. kr. | 12 | 7,0 | Holstebro |
| 32 | ATRA ARKITEKTER A/S | 45,4% | 24,3 mio. kr. | 23 | 7,6 | Holstebro |
| 33 | VEMstudio ApS | 39,7% | 3,0 mio. kr. | 4 | 6,3 | Holstebro |
| 34 | Vestjysk Automation ApS | 35,9% | 566.290 kr. | 1 | 5,4 | Vemb |
| 35 | Skougaard ApS | 26,9% | 360.303 kr. | 1 | 6,2 | Vinderup |
| 36 | Malt og stål ApS | 25,1% | 502.629 kr. | 1 | 5,2 | Holstebro |
| 37 | KRABBE & PARTNER A/S | 15,0% | 35.865 kr. | 7 | 5,9 | Holstebro |
| 38 | FPCONSULT ApS | 13,9% | 159.566 kr. | 1 | 5,1 | Holstebro |
| 39 | Norrino ApS | 11,5% | 308.232 kr. | 1 | 5,0 | Holstebro |
| 40 | AR Teknik.ApS | 4,1% | 2,0 mio. kr. | 3 | 4,8 | Vinderup |
| 41 | A2 ARKITEKTERNE A/S | -16,7% | 3,0 mio. kr. | 6 | 4,6 | Holstebro |
| 42 | Husanalyse ApS | -74,0% | 953 kr. | 1 | 2,3 | Holstebro |
| 43 | AR TEKNIK ApS | -741,9% | -500 kr. | 2 | 4,0 | Vinderup |
43 af 43 | ||||||
Ranglisten dækker alle 43 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i holstebro sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er CR-Engineering Holding ApS med 93,0%, efterfulgt af LE FEVRE HOLDING ApS (91,5%) og HVAM ARKITEKTUR OG RÅDGIVNING A/S (91,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.