| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FACTUM2 HILLERØD ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,3 | Hillerød |
| 2 | Jesper Skjerning Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Hillerød |
| 3 | HENNING VESTER HOLDING ApS | 99,7% | -10.283 kr. | 1 | 5,1 | Fredensborg |
| 4 | SBH CONSULT ApS | 99,0% | -113.972 kr. | 1 | 5,5 | Hillerød |
| 5 | J. C. Engineering ApS | 93,5% | — | 1 | 6,9 | Hillerød |
| 6 | JJK 2012 A/S | 92,7% | -54.985 kr. | 1 | 6,4 | Hillerød |
| 7 | DJ Klimadata P/S | 91,5% | 88.345 kr. | — | 7,2 | Hillerød |
| 8 | DJ Ingeniør Design ApS | 90,3% | -11.251 kr. | — | 6,4 | Hillerød |
| 9 | ANDERS CHRISTENSEN RÅDGIVENDE INGENIØRER ApS | 89,7% | 793.335 kr. | 1 | 6,7 | Hillerød |
| 10 | MIROTEK ApS | 89,6% | -112.530 kr. | 2 | 6,0 | Fredensborg |
| 11 | Nordisk Bygherrerådgivning ApS | 89,0% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,2 | Hillerød |
| 12 | SOFTBOX ApS | 88,7% | 1,6 mio. kr. | 2 | 6,2 | Hillerød |
| 13 | JO Proces-Consult ApS | 87,7% | 2,2 mio. kr. | 2 | 6,0 | Hillerød |
| 14 | Falkevej Bilsyn ApS | 84,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,8 | Hillerød |
| 15 | B.A ENTREPRISE ApS | 84,4% | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,7 | Hillerød |
| 16 | VARUP TERMISKE BORINGER ApS | 83,9% | 6,5 mio. kr. | 9 | 6,7 | Hillerød |
| 17 | BURRE GRUPPEN ApS | 83,7% | -1.131.743 kr. | 1 | 4,7 | Fredensborg |
| 18 | TOLSTRUPS TEGNESTUE ApS | 83,6% | 252.596 kr. | — | 8,2 | Hillerød |
| 19 | TOPJOHN ApS | 80,0% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,6 | Hillerød |
| 20 | ApS SMBK NR. 928 | 78,7% | 419.607 kr. | — | 8,3 | Hillerød |
| 21 | VSIR ApS | 76,2% | — | — | 7,3 | Skævinge |
| 22 | CC2 Bygherrerådgivning ApS | 75,0% | 5.139 kr. | — | 6,5 | Hillerød |
| 23 | Airgenda ApS | 74,9% | 466.430 kr. | 1 | 6,5 | Hillerød |
| 24 | B.A. Entreprisestyring ApS | 74,4% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hillerød |
| 25 | GMPharma Consult ApS | 74,2% | -34.520 kr. | 1 | 5,1 | Hillerød |
| 26 | Hartmeyer Engineering ApS | 73,5% | 984.010 kr. | 1 | 6,7 | Hillerød |
| 27 | Wordenskjold ApS | 73,3% | — | 2 | 6,1 | Hillerød |
| 28 | FALK BYGCONSULT ApS | 72,3% | 881.239 kr. | 1 | 5,3 | Hillerød |
| 29 | TOFTECH ApS | 72,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,3 | Hillerød |
| 30 | Acoustic Compliance Denmark ApS | 71,6% | 182.205 kr. | 1 | 7,0 | Hillerød |
| 31 | LOGISTIKCENTERET ApS | 69,3% | 852.429 kr. | 1 | 6,2 | Hillerød |
| 32 | Pharma Consult ApS | 67,9% | — | 1 | 6,8 | Hillerød |
| 33 | Entreprenørkontoret ApS | 67,7% | 2,3 mio. kr. | 2 | 6,4 | Hillerød |
| 34 | JESPER BRASK HOLDING ApS | 67,0% | -11.795 kr. | — | 6,7 | Hillerød |
| 35 | MNA & Co. ApS | 66,7% | 120.944 kr. | 1 | 4,8 | Hillerød |
| 36 | Slotsbyens Bilsyn ApS | 64,9% | — | 1 | 7,2 | Hillerød |
| 37 | Opticom Consulting ApS | 64,3% | — | 1 | 5,8 | Skævinge |
| 38 | P.T. Teknik ApS | 64,0% | 12,2 mio. kr. | 10 | 7,6 | Hillerød |
| 39 | QUICK-CUT ApS | 63,1% | 70.079 kr. | — | 7,7 | Hillerød |
| 40 | Rindorf Teknologi ApS | 62,5% | 682.909 kr. | 1 | 5,6 | Fredensborg |
| 41 | ZarionConsulting ApS | 60,6% | 335.846 kr. | 1 | 5,2 | Gørløse |
| 42 | Midala ApS | 60,6% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hillerød |
| 43 | Verno Engineering ApS | 59,6% | 656.045 kr. | 1 | 7,0 | Hillerød |
| 44 | Palmer Consulting ApS | 59,0% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,2 | Hillerød |
| 45 | Provak ApS | 59,0% | 2,5 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hillerød |
| 46 | CLAUS NOWAK, RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA ApS | 58,8% | 749.831 kr. | 1 | 6,4 | Hillerød |
| 47 | MB Rådgivning ApS | 58,0% | 11.610 kr. | — | 7,5 | Hillerød |
| 48 | ECHINUS ApS | 57,1% | 462.370 kr. | 1 | 6,9 | Hillerød |
| 49 | LONE MARCUSSEN ApS | 55,8% | 566.625 kr. | — | 6,4 | Hillerød |
| 50 | Nordic Facility Solution ApS | 52,5% | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,2 | Hillerød |
Ranglisten dækker alle 81 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i hillerød sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er FACTUM2 HILLERØD ApS med 100,0%, efterfulgt af Jesper Skjerning Holding ApS (100,0%) og HENNING VESTER HOLDING ApS (99,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.