| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cameleon ApS | 100,0% | 2,1 mio. kr. | — | 8,3 | Herning |
| 2 | GRAUGAARD GRUPPEN ApS | 99,8% | -23.379 kr. | — | 7,2 | Herning |
| 3 | SKJOLDMOSE ANDERSEN HOLDING ApS | 99,5% | -14.148 kr. | — | 6,3 | Herning |
| 4 | B.V. AVERHOFF CONSULT ApS | 99,4% | -98.035 kr. | 1 | 6,8 | Herning |
| 5 | PFH DOKUMENTATION ApS | 99,3% | — | — | 6,7 | Herning |
| 6 | HANS BALLE HOLDING ApS | 99,0% | 19.032 kr. | 1 | 5,5 | Herning |
| 7 | J. JENSEN HOLDING ApS | 99,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Herning |
| 8 | Farmer-Light Pigs A/S | 98,3% | 0 kr. | — | 7,2 | Herning |
| 9 | OLE LANGHOFF HOLDING ApS | 98,1% | -35.299 kr. | 2 | 6,3 | Herning |
| 10 | LC-Info Landinspektøranpartsselskab | 97,1% | — | — | 8,2 | Herning |
| 11 | KP Invest FINANS II A/S | 93,6% | — | — | 8,3 | Herning |
| 12 | Jeppe Frølund Jensen ApS | 92,1% | 401.231 kr. | 2 | 6,1 | Herning |
| 13 | Farmer-Light Holding A/S | 87,3% | -32.189 kr. | 1 | 5,9 | Herning |
| 14 | BOTJEK CENTER MIDT- & VESTJYLLAND ApS | 85,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 7,4 | Herning |
| 15 | JM4 Brandteknisk Rådgivning ApS | 84,8% | 735.691 kr. | 1 | 5,8 | Holstebro |
| 16 | ELEMENT METECH A/S | 81,4% | 36,7 mio. kr. | 128 | 8,8 | Herning |
| 17 | EL-SIGN ApS | 80,5% | -13.144 kr. | — | 7,2 | Herning |
| 18 | arkBo ApS | 77,9% | -8.058 kr. | — | 6,5 | Herning |
| 19 | Pinecone Automation ApS | 75,9% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,1 | Herning |
| 20 | DK consult ApS | 75,7% | 122.767 kr. | 2 | 7,2 | Herning |
| 21 | BIM-Consult ApS | 75,6% | 972.812 kr. | 1 | 6,6 | Herning |
| 22 | Nordic Wind Consultants ApS | 75,3% | 2,2 mio. kr. | 2 | 6,7 | Herning |
| 23 | FRIECON RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA ApS | 74,8% | — | — | 8,5 | Kibæk |
| 24 | NØRHEDE VVS-BEREGNING ApS | 73,2% | 7,0 mio. kr. | 10 | 7,8 | Herning |
| 25 | Jens Krog Jensen Energiberegning ApS | 73,0% | 208.608 kr. | 3 | 5,7 | Sunds |
| 26 | MS Safety ApS | 72,9% | 879.933 kr. | 1 | 6,7 | Herning |
| 27 | BOTJEK SKIVE ApS | 72,8% | 230.175 kr. | — | 8,1 | Herning |
| 28 | BYGCONSULT ApS | 72,6% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,3 | Herning |
| 29 | HENNING CHR. ANDERSEN CONSULT ApS | 70,5% | 964.650 kr. | 1 | 7,0 | Herning |
| 30 | BYGGERIETS BEREGNERSERVICE ApS | 69,9% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,4 | Herning |
| 31 | FL Teknik og Handel ApS | 68,3% | -11.152 kr. | — | 5,8 | Herning |
| 32 | GRAMconsult ApS | 68,2% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,3 | Sønder Felding |
| 33 | MIDTJYSK HÅNDOPLÆG ApS | 67,3% | 726.437 kr. | 1 | 6,3 | Herning |
| 34 | MJT RÅDGIVNING ApS | 63,1% | 7,7 mio. kr. | 6 | 7,7 | Herning |
| 35 | Connect Consult ApS | 60,1% | 2,6 mio. kr. | 4 | 7,0 | Herning |
| 36 | Team Innovation ApS | 59,6% | 1,5 mio. kr. | 2 | 5,9 | Vildbjerg |
| 37 | Kongstruct ApS | 59,1% | 3.632 kr. | 1 | 6,4 | Herning |
| 38 | Kjeld Eriksen Rådgivning ApS | 58,2% | 644.723 kr. | 1 | 7,3 | Herning |
| 39 | NORDOMATIC A/S | 57,5% | 172,8 mio. kr. | 180 | 9,1 | Herning |
| 40 | Everfuel Hy24 A/S | 57,0% | -1.884.809 kr. | — | 7,7 | Herning |
| 41 | CX1 ApS | 54,6% | 4,6 mio. kr. | 6 | 7,4 | Herning |
| 42 | ARKITEC A/S | 54,3% | 8,6 mio. kr. | 15 | 8,2 | Herning |
| 43 | Kronehuse A/S | 54,2% | 3,1 mio. kr. | 7 | 7,2 | Herning |
| 44 | Midtjysk Brandrådgivning ApS | 54,1% | 1,5 mio. kr. | 2 | 7,4 | Herning |
| 45 | Torp Ståldesign ApS | 53,3% | 1,4 mio. kr. | 3 | 6,5 | Herning |
| 46 | Tegnestuen07 ApS | 53,2% | — | 3 | 7,1 | Aulum |
| 47 | ENERGI-TEKNIK ApS | 53,1% | 790.373 kr. | 1 | 7,4 | Herning |
| 48 | Elsikkerhed.dk ApS | 49,6% | 3,4 mio. kr. | 5 | 6,5 | Herning |
| 49 | KP Invest FINANS I A/S | 48,0% | 4,5 mio. kr. | — | 7,2 | Herning |
| 50 | FINN BALLE ApS | 46,4% | 5,9 mio. kr. | 4 | 6,7 | Herning |
Ranglisten dækker alle 79 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i herning sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Cameleon ApS med 100,0%, efterfulgt af GRAUGAARD GRUPPEN ApS (99,8%) og SKJOLDMOSE ANDERSEN HOLDING ApS (99,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.