| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CHRISTIAN KOLIND ENGINEERING ApS | 100,0% | -5.225 kr. | — | 6,1 | Snekkersten |
| 2 | Omhu Arkitekter ApS | 100,0% | 44.800 kr. | 2 | 5,6 | Hellebæk |
| 3 | Søeberg Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Hornbæk |
| 4 | Kromann & Liljeberg ApS | 100,0% | 19.800 kr. | — | 7,5 | Espergærde |
| 5 | Abroad Partners ApS | 100,0% | -12.373 kr. | — | 7,8 | Espergærde |
| 6 | SOENDERBERG HOLDING ApS | 99,6% | -22.731 kr. | — | 7,6 | Helsingør |
| 7 | HOLDINGSELSKABET JACOB FISCHER ApS | 99,3% | -15.409 kr. | — | 7,1 | Ålsgårde |
| 8 | D 84 BYGGEADMINISTRATION ApS | 99,2% | 0 kr. | — | 7,2 | Helsingør |
| 9 | JTH ApS | 98,7% | -66.497 kr. | 1 | 6,5 | Snekkersten |
| 10 | HAMMER & CO ApS | 98,7% | 203.302 kr. | 2 | 6,3 | Hornbæk |
| 11 | Finished Goods Engineering ApS | 98,7% | -89.687 kr. | 1 | 5,9 | Tikøb |
| 12 | P. Trans Holding ApS | 98,5% | -14.278 kr. | 1 | 5,9 | Espergærde |
| 13 | J JOHANNESSON ApS | 97,1% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,5 | Helsingør |
| 14 | JW HUSEFTERSYN ApS | 97,0% | -30.022 kr. | 2 | 5,6 | Helsingør |
| 15 | Tournon 2 ApS | 96,5% | -34.957 kr. | — | 8,1 | Espergærde |
| 16 | CARSTEN FENGER ApS | 96,3% | 0 kr. | 1 | 4,7 | Espergærde |
| 17 | TSMC PRODUCTION & MAINTENANCE CONSULTANTS ApS | 95,4% | 295.570 kr. | 1 | 6,1 | Snekkersten |
| 18 | FISKEØKOLOGISK LABORATORIUM ApS | 94,1% | -68.139 kr. | 3 | 6,0 | Espergærde |
| 19 | DK BYG A/S | 93,0% | 44.589 kr. | 1 | 6,7 | Hornbæk |
| 20 | Timex Konsult ApS | 91,7% | — | 1 | 7,1 | Espergærde |
| 21 | Marine Emission Technology ApS | 91,5% | 185.858 kr. | 1 | 5,1 | Helsingør |
| 22 | Bygkonsult.dk ApS | 91,5% | -14.139 kr. | — | 6,1 | Kvistgård |
| 23 | Wax Pham Holding ApS | 90,3% | 1,8 mio. kr. | 3 | 6,3 | Helsingør |
| 24 | Polyteknisk Forskning og Udvikling ApS | 89,3% | 696.538 kr. | 1 | 6,2 | Helsingør |
| 25 | JOHNNY SØRENSEN ApS | 89,3% | -78.069 kr. | 2 | 6,4 | Helsingør |
| 26 | S. Kongsted Holding ApS | 88,3% | -17.262 kr. | 1 | 5,1 | Hornbæk |
| 27 | HASSELHØJ ApS | 86,7% | — | 1 | 6,1 | Ålsgårde |
| 28 | KONSULENT- OG HANDELSSELSKABET ApS | 85,0% | 401.324 kr. | — | 6,6 | Kvistgård |
| 29 | MVB ENERGI ApS | 84,5% | 0 kr. | — | 5,6 | Helsingør |
| 30 | JEPPES BODEGA BRØNDBYERNE ApS | 84,1% | 0 kr. | 2 | 5,9 | Helsingør |
| 31 | J.P. MORTENSEN HOLDING ApS | 82,3% | 926.713 kr. | — | 7,8 | Ålsgårde |
| 32 | Form - By og Landskab ApS | 81,8% | — | 2 | 6,9 | Helsingør |
| 33 | STYRKEBIXEN ApS | 81,5% | 944.263 kr. | 1 | 6,6 | Helsingør |
| 34 | BR-Byggerådgivning ApS | 78,7% | — | 1 | 6,8 | Tikøb |
| 35 | TEGNESTUEN HORNBÆK ApS | 77,5% | 758.913 kr. | 1 | 6,9 | Hornbæk |
| 36 | Casa Consult ApS | 77,5% | 1,9 mio. kr. | 2 | 6,9 | Espergærde |
| 37 | W Yacht Consulting ApS | 77,2% | 18.812 kr. | — | 7,9 | Snekkersten |
| 38 | JKC TEKNIK ApS | 76,7% | -301.246 kr. | 2 | 6,0 | Espergærde |
| 39 | Safety-by-Madsen ApS | 75,5% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,7 | Helsingør |
| 40 | Baatrup; Landinspektøren ApS | 74,1% | 2,3 mio. kr. | 1 | 7,1 | Helsingør |
| 41 | AR Rådgivende Ingeniør ApS | 73,6% | 1,7 mio. kr. | 1 | 7,1 | Helsingør |
| 42 | PAP`S ApS | 72,0% | 1,0 mio. kr. | 2 | 6,1 | Tikøb |
| 43 | GERT KNUDSEN CONSULT ApS | 70,8% | -49.013 kr. | 1 | 5,6 | Helsingør |
| 44 | EnginBrew ApS | 69,7% | 755.917 kr. | 1 | 7,0 | Espergærde |
| 45 | CN-Vibration ApS | 69,5% | 629.747 kr. | 1 | 6,2 | Hornbæk |
| 46 | Arevad Ressource Partner ApS | 67,3% | 4,0 mio. kr. | 1 | 7,1 | Helsingør |
| 47 | Neslo ApS | 66,6% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,2 | Ålsgårde |
| 48 | AMT Rådgivning og Teknik ApS | 64,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,4 | Snekkersten |
| 49 | Lantner Consult ApS | 63,9% | 935.011 kr. | 2 | 6,6 | Espergærde |
| 50 | ARKITEKT M.A.A. DIMO WENCKHEIMS TEGNESTUE ApS | 63,5% | -12.242 kr. | — | 7,2 | Helsingør |
Ranglisten dækker alle 110 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i helsingør sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er CHRISTIAN KOLIND ENGINEERING ApS med 100,0%, efterfulgt af Omhu Arkitekter ApS (100,0%) og Søeberg Holding ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.