| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Palsgaard Solar A/S | 100,0% | -6.000 kr. | — | 6,9 | Juelsminde |
| 2 | CHRESTEN MOOS PETERSEN HOLDING ApS | 99,6% | -222.706 kr. | 1 | 7,4 | Uldum |
| 3 | MHJ Landinspektørselskab ApS | 99,4% | -19.104 kr. | — | 6,8 | Hornsyld |
| 4 | NP-byggerådgivning ApS | 96,7% | — | — | 7,3 | Rask Mølle |
| 5 | JA Consult Hedensted ApS | 91,6% | 223.800 kr. | — | 8,1 | Hedensted |
| 6 | INNOTRONIC ApS | 91,0% | 118.555 kr. | — | 8,9 | Tørring |
| 7 | CMP CONSULT ApS | 86,8% | -131.400 kr. | 1 | 5,4 | Uldum |
| 8 | Dansk Produktionsteknologi ApS | 85,4% | 2,7 mio. kr. | 2 | 7,2 | Hornsyld |
| 9 | Dairy Tech ApS | 84,0% | -43.432 kr. | — | 5,9 | Tørring |
| 10 | SLOTH TEKNIK A/S | 82,0% | 1,6 mio. kr. | 2 | 7,2 | Vejle |
| 11 | HT SAFE ApS | 76,7% | 910.819 kr. | 1 | 6,5 | Juelsminde |
| 12 | AN-MADE ApS | 76,5% | 21.081 kr. | 1 | 6,8 | Daugård |
| 13 | Sandberg Rådgivende Ingeniører ApS | 74,2% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,6 | Daugård |
| 14 | Capion Consult ApS | 70,0% | 771.207 kr. | 1 | 6,3 | Juelsminde |
| 15 | AUTOMATIK SERVICE HORNSYLD ApS | 66,8% | 2,1 mio. kr. | 4 | 7,2 | Hornsyld |
| 16 | Byg-Let ApS | 66,2% | 389.433 kr. | 1 | 6,7 | Flemming |
| 17 | DANSK BUTIKSTJENESTE, RETAIL ApS | 66,0% | 1,1 mio. kr. | 4 | 6,0 | Hedensted |
| 18 | JETEK RÅDGIVENDE MASKININGENIØR ApS | 60,0% | 622.411 kr. | 1 | 6,7 | Hornsyld |
| 19 | AN-Engineering ApS | 57,4% | 366.258 kr. | 1 | 5,5 | Løsning |
| 20 | AMFITECH ApS | 55,1% | 13,2 mio. kr. | 17 | 7,9 | Tørring |
| 21 | Synsmanden.dk ApS | 55,0% | 1,1 mio. kr. | 2 | 4,7 | Vejle |
| 22 | YOURENERGY ApS | 51,0% | 158.877 kr. | 1 | 5,0 | Juelsminde |
| 23 | Boldt Hansen ApS | 50,8% | 2,6 mio. kr. | 2 | 7,1 | Tørring |
| 24 | DANSK INDUSTRI TERMOGRAFI ApS | 46,5% | 2,7 mio. kr. | 5 | 6,2 | Vejle |
| 25 | Tegnestuen Nørrebo Frandsen ApS | 45,3% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,9 | Vejle |
| 26 | INSERVIO ApS | 45,2% | 2,7 mio. kr. | 1 | 6,7 | Hornsyld |
| 27 | PROCRAFT ApS | 44,7% | 5,9 mio. kr. | 14 | 7,4 | Hedensted |
| 28 | MIHTEC ApS | 41,6% | 11,0 mio. kr. | 12 | 7,3 | Juelsminde |
| 29 | JSU Engineering ApS | 38,1% | 592.331 kr. | 1 | 5,4 | Hedensted |
| 30 | FKON ApS | 35,1% | 1,7 mio. kr. | 2 | 5,9 | Juelsminde |
| 31 | KRISTOFFER LARSEN HOLDING ApS | 32,2% | 0 kr. | — | 6,8 | Daugård |
| 32 | JB VANDBEHANDLING ApS | 28,9% | 1,5 mio. kr. | 1 | 5,9 | Hedensted |
| 33 | CIKON ApS | 26,4% | 986.224 kr. | 1 | 5,2 | Hedensted |
| 34 | ConCribe ApS | 19,8% | 2,2 mio. kr. | 1 | 6,1 | Silkeborg |
| 35 | NordLeje ApS | 11,9% | 222.881 kr. | 1 | 4,2 | Hedensted |
| 36 | PipeLink ApS | 9,0% | 1,9 mio. kr. | 1 | 5,2 | Juelsminde |
| 37 | Meelunie GPI A/S | -9,1% | -27.850.569 kr. | 36 | 3,5 | Hedensted |
| 38 | Kronhusene Hinnerup ApS | -15,3% | -9.243 kr. | — | 4,3 | Løsning |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i hedensted sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Palsgaard Solar A/S med 100,0%, efterfulgt af CHRESTEN MOOS PETERSEN HOLDING ApS (99,6%) og MHJ Landinspektørselskab ApS (99,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.