| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AKZE ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,2 | Greve |
| 2 | Mageltra SG ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Greve |
| 3 | WIGMA-POWER ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Greve |
| 4 | LANDINSPEKTØR OVE MØLBAK ApS | 99,8% | -109.171 kr. | — | 8,4 | Greve |
| 5 | Gulbuddin Holding ApS | 99,8% | -5.564 kr. | — | 6,9 | Greve |
| 6 | Greve Drone ApS | 99,3% | 1.715 kr. | — | 7,2 | Greve |
| 7 | ZIMMERSOLUTIONS ApS | 99,2% | -28.001 kr. | — | 7,1 | Greve |
| 8 | Simoni & Simoni Aps | 95,7% | -3.490 kr. | — | 7,8 | Greve |
| 9 | Niebuhr Machinery Consulting ApS | 95,2% | 46.393 kr. | 1 | 6,3 | Karlslunde |
| 10 | AARUP CONSULTING ApS | 95,1% | 270.050 kr. | 1 | 6,5 | Greve |
| 11 | L.B.H. Service ApS | 94,7% | -10.848 kr. | — | 5,9 | Greve |
| 12 | NIELS TECHEN HOLDING ApS | 90,8% | -67.208 kr. | — | 7,5 | Karlslunde |
| 13 | Aspøy Consulting ApS | 90,1% | 1,9 mio. kr. | 1 | 7,0 | Greve |
| 14 | MOGENS CHRISTIANSEN HOLDING ApS | 89,2% | -5.196.045 kr. | 2 | 6,3 | Greve |
| 15 | Rye Marine ApS | 87,3% | 377.902 kr. | 1 | 7,3 | Karlslunde |
| 16 | EJENDOMSMANAGEMENT MOGENS CHRISTIANSEN ApS | 85,9% | -3.965 kr. | — | 6,6 | Greve |
| 17 | KKhamisi Drift ApS | 85,8% | 50.000 kr. | — | 8,2 | Greve |
| 18 | Casa Kjærbye ApS | 80,7% | 621.292 kr. | 1 | 6,8 | Greve |
| 19 | Lind Lerche Bygningsrådgivning ApS | 80,2% | 1,5 mio. kr. | 1 | 6,9 | Tune |
| 20 | Mindegaard Construction ApS | 79,4% | 33.000 kr. | 4 | 7,3 | København K |
| 21 | MI SUPPORT A/S | 79,3% | 46,1 mio. kr. | 38 | 8,4 | Greve |
| 22 | HELDEN ApS | 77,7% | 450.760 kr. | 1 | 7,1 | Greve |
| 23 | EU GMP ApS | 77,7% | 1,6 mio. kr. | 2 | 6,9 | Karlslunde |
| 24 | BOREGRUPPEN A/S | 77,4% | 19,2 mio. kr. | 11 | 8,3 | Karlslunde |
| 25 | HIBUC ApS | 75,4% | 366.285 kr. | — | 8,3 | Greve |
| 26 | LS Projekt ApS | 74,4% | 973.401 kr. | 1 | 5,2 | Greve |
| 27 | GxP Consult ApS | 72,7% | 1,6 mio. kr. | 1 | 5,6 | Greve |
| 28 | Søren M. Andersen ApS | 71,1% | 944.067 kr. | 1 | 7,1 | Greve |
| 29 | ØSTERGAARD BYGGE & INDEKLIMATEKNIK A/S | 65,9% | 12,7 mio. kr. | 10 | 8,2 | Greve |
| 30 | MF Power Solutions ApS | 63,9% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,0 | Greve |
| 31 | Kofoed Konsult ApS | 62,3% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,1 | Karlslunde |
| 32 | CASAPOINT ApS | 59,8% | 385.419 kr. | 1 | 6,4 | Karlslunde |
| 33 | Botjek Center København Syd ApS | 59,6% | 15,9 mio. kr. | 15 | 7,4 | Greve |
| 34 | Byggekonsulenter.dk ApS | 58,9% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,2 | Greve |
| 35 | PE-Consult ApS | 56,3% | 1,9 mio. kr. | 2 | 6,1 | Køge |
| 36 | Alba Project Group ApS | 56,1% | 11,1 mio. kr. | 15 | 6,0 | Greve |
| 37 | MACHINE CONTROL ApS | 54,6% | 1,4 mio. kr. | 2 | 6,5 | Karlslunde |
| 38 | Hornborg&Co ApS | 51,9% | — | 1 | 6,2 | Greve |
| 39 | O.J. SØRENSEN ApS | 51,5% | 658.189 kr. | — | 7,1 | Karlslunde |
| 40 | KSH ARKITEKT OG INGENIØR ApS | 50,2% | 1,4 mio. kr. | 4 | 6,8 | Greve |
| 41 | Elevatorrådgiveren ApS | 49,9% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,1 | Greve |
| 42 | LarsPChristensen ApS | 49,1% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,6 | Greve |
| 43 | Bygningsrådgiveren ApS | 47,0% | 1,5 mio. kr. | 2 | 6,7 | Greve |
| 44 | ERIK PEDERSEN ApS RÅDGIVENDE CIVILINGENIØRER F.R.I. | 46,5% | 15,6 mio. kr. | 11 | 7,1 | Greve |
| 45 | Eniso Nordic ApS | 46,0% | 9,5 mio. kr. | 23 | 5,0 | Karlslunde |
| 46 | IGS RÅDGIVENDE INGENIØRER ApS | 44,3% | 4,9 mio. kr. | 6 | 7,2 | Greve |
| 47 | Mageltra ApS | 43,0% | — | — | 6,4 | Greve |
| 48 | ALNA ApS | 42,1% | — | 9 | 5,6 | Tune |
| 49 | Holse Byggeteknik ApS | 42,0% | 740.765 kr. | 2 | 5,6 | Greve |
| 50 | PejKon ApS | 41,1% | 699.160 kr. | 1 | 6,2 | Greve |
Ranglisten dækker alle 66 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i greve sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er AKZE ApS med 100,0%, efterfulgt af Mageltra SG ApS (100,0%) og WIGMA-POWER ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.