| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | H SCHALTZ Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Charlottenlund |
| 2 | AI Tech Discover ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vedbæk |
| 3 | C & T CONSULT ApS | 99,8% | -1 kr. | 1 | 6,3 | Hellerup |
| 4 | GREVE RÅDGIVENDE INGENIØR KONTOR ApS | 99,8% | 0 kr. | — | 7,5 | Charlottenlund |
| 5 | Jeansaha Holding ApS | 99,6% | -31.221 kr. | — | 7,3 | Gentofte |
| 6 | Hjortborg ApS | 99,1% | -15.671 kr. | — | 7,0 | Hellerup |
| 7 | LISCO HOLDING ApS | 99,0% | -93.121 kr. | — | 5,9 | Charlottenlund |
| 8 | MAGICOM A/S | 98,9% | -13.356 kr. | — | 7,1 | Charlottenlund |
| 9 | HENRIK HVIDT ARKITEKTER ApS | 98,7% | -51.551 kr. | 1 | 6,4 | Hellerup |
| 10 | ANNEMARIE LUNDS TEGNESTUE ApS | 98,4% | 56.634 kr. | — | 8,1 | Hellerup |
| 11 | Lionox Energy and Engineering ApS | 98,4% | 21.707 kr. | 1 | 5,9 | Charlottenlund |
| 12 | FLEMMING IBSEN ApS | 98,4% | -9.621 kr. | 1 | 6,5 | Hellerup |
| 13 | BesQ Holding ApS | 98,1% | -23.944 kr. | — | 7,4 | Gentofte |
| 14 | PANTAX ApS | 98,0% | -64.710 kr. | — | 6,8 | Gentofte |
| 15 | Aktiv Byggerådgivning ApS | 97,8% | -52.828 kr. | — | 6,1 | Espergærde |
| 16 | STRINGENT-CPH ApS | 97,7% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,1 | Gentofte |
| 17 | GUJO HOLDING ApS | 97,7% | -75.233 kr. | 1 | 5,3 | Hellerup |
| 18 | Technical BackOffice Solutions ApS | 97,5% | 1,8 mio. kr. | 2 | 5,9 | Hellerup |
| 19 | Moodify Holding ApS | 97,4% | -17.031 kr. | — | 7,2 | Klampenborg |
| 20 | Henrik Klinge Consult ApS | 97,3% | 4.187 kr. | 1 | 6,4 | Charlottenlund |
| 21 | ARLUND HOLDING ApS | 96,4% | -6.075 kr. | — | 6,5 | Hellerup |
| 22 | ANTH Counsulting Aps | 96,4% | 7.328 kr. | — | 6,2 | Gentofte |
| 23 | ALA Holding ApS | 96,4% | — | — | 6,5 | Gentofte |
| 24 | KEH Arkitekter ApS | 95,4% | 81.954 kr. | 1 | 6,0 | Gentofte |
| 25 | Erik Jørgensen Arkitektfirma A/S | 95,1% | 20.000 kr. | 1 | 5,4 | Hellerup |
| 26 | SKATKON ApS | 94,6% | 24.700 kr. | — | 6,2 | Gentofte |
| 27 | KEGEL & SCIERA A/S | 93,3% | 1,3 mio. kr. | 4 | 6,7 | Hellerup |
| 28 | NORDJYSK BOLIGINVEST ApS | 92,4% | 57.888 kr. | — | 8,0 | Hellerup |
| 29 | Arkitekt MAA Hans Bølling ApS | 92,1% | 373.150 kr. | 2 | 6,1 | Charlottenlund |
| 30 | DANSK PRODUKT- OG TEKNOLOGIUDVIKLING ApS | 92,1% | 207.492 kr. | 1 | 5,5 | Charlottenlund |
| 31 | FLEMMING ANDERSEN ARKITEKTER A/S | 91,8% | 730.051 kr. | 2 | 7,5 | Charlottenlund |
| 32 | Bjarrum Architects ApS | 90,8% | -125.758 kr. | 1 | 6,4 | Hellerup |
| 33 | VENTAC A/S | 90,2% | — | 1 | 6,9 | Gentofte |
| 34 | Copenhagen Process ApS | 89,4% | 9,6 mio. kr. | 6 | 6,9 | Kongens Lyngby |
| 35 | BAKKEDAL CONSULT ApS | 89,3% | 0 kr. | — | 6,8 | Gentofte |
| 36 | CONPHI ApS | 88,9% | 548.267 kr. | 1 | 7,1 | Hellerup |
| 37 | SAND JENSEN OFFSHORE ENGINEERING ApS | 88,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 7,5 | Charlottenlund |
| 38 | CMConsult ApS | 87,5% | 646.723 kr. | 1 | 5,8 | Gentofte |
| 39 | HAMICH ApS | 87,4% | 70.704 kr. | 1 | 5,4 | Gentofte |
| 40 | Exterior Solutions ApS | 86,9% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,1 | Gentofte |
| 41 | GASSA ARKITEKTER ApS | 86,8% | 295.401 kr. | 1 | 5,2 | Hellerup |
| 42 | Flaksis ApS | 86,2% | -8.090 kr. | 1 | 5,6 | Dyssegård |
| 43 | GINMAN, HARBOE, BORUP ApS | 85,7% | 245.501 kr. | 1 | 6,1 | Hellerup |
| 44 | Kerschus Global Consulting Group ApS | 84,9% | -3.182 kr. | — | 6,2 | Gentofte |
| 45 | Harper & Vedel A/S | 84,4% | 35,8 mio. kr. | 23 | 7,7 | Gentofte |
| 46 | MEC CONSULTING ApS | 83,9% | 566.768 kr. | 1 | 6,2 | Charlottenlund |
| 47 | Thomas Scheel Arkitekter ApS | 83,5% | 428.449 kr. | 1 | 7,1 | Hellerup |
| 48 | Øst-Con ApS | 83,2% | — | 2 | 6,1 | Gentofte |
| 49 | EKSING ApS | 82,6% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,1 | Dyssegård |
| 50 | 4arkitekter Rådgivning Aps | 82,4% | 785.518 kr. | 1 | 6,4 | Hellerup |
Ranglisten dækker alle 177 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i gentofte sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er H SCHALTZ Holding ApS med 100,0%, efterfulgt af AI Tech Discover ApS (100,0%) og C & T CONSULT ApS (99,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.