| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | goSolar ApS | 100,0% | -2.077 kr. | 1 | 5,9 | Frederiksberg |
| 2 | AngElle Bioengineering ApS | 100,0% | 44.631 kr. | — | 7,6 | Frederiksberg |
| 3 | Prezio ApS | 100,0% | -14.082 kr. | — | 7,0 | Frederiksberg C |
| 4 | LARSEN B ApS | 99,9% | -87.231 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg |
| 5 | ARNE BJERG MORTENSEN HOLDING ApS | 99,8% | -10.250 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 6 | SFI ERHVERV ApS | 99,8% | -11.242 kr. | — | 7,6 | Frederiksberg |
| 7 | SONIA BOM HOLDING ApS | 99,8% | -13.933 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg |
| 8 | Harbo Renewables Invest ApS | 99,6% | -196.346 kr. | 1 | 7,0 | Frederiksberg |
| 9 | TEGNESTUEN LINDBERG ApS | 99,1% | -12.292 kr. | — | 7,8 | Frederiksberg C |
| 10 | HAW MetOcean ApS | 96,8% | 1,8 mio. kr. | 1 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 11 | K.E. CONSULT ApS | 96,6% | -25.714 kr. | — | 7,2 | Frederiksberg |
| 12 | After All A/S | 96,5% | -99.685 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg C |
| 13 | ApS E59 | 96,2% | 0 kr. | — | 7,7 | Frederiksberg |
| 14 | Fermentum Design ApS | 96,0% | -9.096 kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg |
| 15 | SØREN DAUGBJERG HOLDING ApS | 95,7% | — | — | 6,8 | Frederiksberg |
| 16 | Byens Byggerådgivning GP ApS | 94,6% | -5.183 kr. | — | 6,1 | Frederiksberg |
| 17 | JT KONSULENTER ApS | 94,1% | -8.174 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 18 | Asgdan Invest ApS | 93,6% | 794.348 kr. | 1 | 7,2 | Frederiksberg C |
| 19 | Kaa & Co. ApS | 90,6% | 758.688 kr. | 1 | 6,2 | Frederiksberg |
| 20 | DAB PLAN A/S | 89,5% | 0 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg |
| 21 | STØTTRUP & DALSGAARD ApS | 87,8% | -6.501 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 22 | Lea Nørgaard landskab ApS | 87,6% | 773.130 kr. | 1 | 7,1 | Frederiksberg C |
| 23 | AIRGROUP CONSULTANCY ApS | 87,0% | 94.859 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg C |
| 24 | WEDRAW ApS | 86,0% | 216.604 kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg C |
| 25 | BJØRNSTRUP PARTNERS ApS | 85,9% | 936.212 kr. | 1 | 6,4 | Frederiksberg |
| 26 | BGS CONSULT ApS | 85,6% | -141.213 kr. | 1 | 5,6 | Frederiksberg |
| 27 | Engcox ApS | 85,0% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,3 | Frederiksberg C |
| 28 | MOMENTUM Plus ApS | 84,6% | -257.322 kr. | 1 | 5,6 | Frederiksberg |
| 29 | VANSTAD ApS | 84,3% | 137.866 kr. | 1 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 30 | AL Byggerådgivning ApS | 84,1% | 901.085 kr. | 1 | 6,2 | Frederiksberg |
| 31 | Djernes & Bell Architecture ApS | 83,8% | 928.669 kr. | 2 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 32 | CM AUTOMATION ENGINEERING ApS | 83,5% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,4 | Frederiksberg |
| 33 | Lassefragtrup ApS | 83,5% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,3 | Frederiksberg C |
| 34 | LL&More ApS | 82,9% | 1,3 mio. kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg C |
| 35 | NØRLØV+NØRLØV ARKITEKTFIRMA ApS | 82,6% | -12.727 kr. | 1 | 5,1 | Frederiksberg C |
| 36 | SZL Consult ApS | 81,8% | 688.944 kr. | 1 | 5,7 | Frederiksberg |
| 37 | S & J BYG INVEST A/S | 81,1% | — | 1 | 7,4 | Frederiksberg C |
| 38 | RUNT ApS | 80,8% | 2,4 mio. kr. | 1 | 7,4 | Frederiksberg C |
| 39 | GAMKO ApS | 80,6% | -22.977 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg C |
| 40 | BERGELIN Rådgivning ApS | 80,4% | -20.736 kr. | — | 6,2 | Frederiksberg C |
| 41 | GreenSpin Partners ApS | 79,9% | 174.286 kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg C |
| 42 | PRS DK ApS | 79,5% | 1.339 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 43 | COurban design collective ApS | 78,1% | 193.850 kr. | 1 | 6,0 | Frederiksberg |
| 44 | Lundsberg Consulting ApS | 77,0% | 218.297 kr. | — | 7,9 | Frederiksberg |
| 45 | MOLE ARKITEKTER ApS | 75,4% | 9,4 mio. kr. | 7 | 7,4 | Frederiksberg |
| 46 | THOMAS SKOVBY HOLDING A/S | 74,7% | -11.000 kr. | — | 7,9 | Frederiksberg C |
| 47 | Arctic Capacity ApS | 74,7% | 1,5 mio. kr. | 2 | 7,2 | Frederiksberg |
| 48 | JAH ARKITEKTER ApS | 74,2% | -12.154 kr. | 1 | 5,1 | Frederiksberg C |
| 49 | EVA HARLOU ApS | 74,2% | 263.229 kr. | 1 | 7,1 | Frederiksberg |
| 50 | PGS UDVIKLING ApS | 73,8% | -28.735 kr. | — | 7,3 | Frederiksberg C |
Ranglisten dækker alle 154 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i frederiksberg sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er goSolar ApS med 100,0%, efterfulgt af AngElle Bioengineering ApS (100,0%) og Prezio ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.