| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Continha ApS | 100,0% | -7.200 kr. | 1 | 5,5 | Fredericia |
| 2 | LYKKE HOLDING, KOLDING ApS | 99,6% | -32.292 kr. | 1 | 6,0 | Fredericia |
| 3 | UKJ ApS | 99,4% | -10.794 kr. | — | 7,2 | Fredericia |
| 4 | KØLEFIRMAET EFI-COLD. NÆSTVED ApS | 99,3% | -252.425 kr. | 1 | 6,3 | Fredericia |
| 5 | BB-AUTO. ENGELDRUP ApS | 96,3% | -6.295 kr. | — | 7,2 | Fredericia |
| 6 | BENT URUP HOLDING ApS | 95,9% | 200.158 kr. | 1 | 6,5 | Fredericia |
| 7 | PROJECT POWER ApS | 94,5% | -9.827 kr. | — | 7,2 | Fredericia |
| 8 | SAAP ENGINEERING A/S | 91,4% | 109.690 kr. | — | 8,5 | Fredericia |
| 9 | C2Wind Group ApS | 88,8% | -10.000 kr. | — | 5,9 | Fredericia |
| 10 | FREDERICIA STYRINGSTEKNIK ApS | 84,6% | 683.797 kr. | 1 | 5,9 | Fredericia |
| 11 | WESENBERG. RÅDG. INGENIØR FIRMA ApS | 83,3% | 2,5 mio. kr. | 2 | 7,1 | Fredericia |
| 12 | BILLUND/HANSEN ARKITEKTER P/S | 79,9% | 2,5 mio. kr. | 4 | 7,2 | Fredericia |
| 13 | Sommerlund Engineering ApS | 79,6% | — | 1 | 6,5 | Fredericia |
| 14 | BYGGETILSYNET.DK ApS | 78,4% | 1,8 mio. kr. | 2 | 7,0 | Fredericia |
| 15 | Kiwa RMG Inspektion A/S | 78,0% | 27,3 mio. kr. | 37 | 8,2 | Fredericia |
| 16 | AQUA-PARTNERS ApS | 78,0% | -69.288 kr. | 1 | 5,3 | Fredericia |
| 17 | 3D FORM ApS | 75,4% | 3.304 kr. | — | 6,7 | Fredericia |
| 18 | Clover Energy ApS | 66,4% | 1,2 mio. kr. | 2 | 7,0 | Fredericia |
| 19 | C2Wind ApS | 66,3% | 21,7 mio. kr. | 10 | 7,1 | Fredericia |
| 20 | Bro & Sons ApS | 64,0% | 1,9 mio. kr. | 1 | 6,7 | Fredericia |
| 21 | Inspec ApS | 60,6% | 1,4 mio. kr. | 2 | 5,4 | Fredericia |
| 22 | C2Wind Projects ApS | 60,6% | 9,2 mio. kr. | 1 | 6,7 | Fredericia |
| 23 | OLSEN DESIGN ApS | 59,7% | 2,2 mio. kr. | 1 | 6,3 | Fredericia |
| 24 | S.F Consulting ApS | 59,3% | 92.519 kr. | 1 | 5,9 | Fredericia |
| 25 | Fredericia Smederi ApS | 56,9% | 2,2 mio. kr. | 2 | 6,2 | Fredericia |
| 26 | LOLEX ApS | 55,0% | 3,5 mio. kr. | 6 | 7,3 | Fredericia |
| 27 | KS Solutions ApS | 53,7% | 194.925 kr. | 1 | 4,8 | Fredericia |
| 28 | CONSEL ApS | 53,3% | 2,3 mio. kr. | 2 | 6,8 | Fredericia |
| 29 | Vandsynergi ApS | 53,2% | 784.111 kr. | 1 | 6,8 | Fredericia |
| 30 | JENS JOHAN ANDERSEN. RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA A/S | 52,2% | 5,9 mio. kr. | 9 | 6,8 | Fredericia |
| 31 | ATTEMPTO ApS | 51,8% | 6,2 mio. kr. | 3 | 7,5 | Fredericia |
| 32 | ARKITEKT-C ApS | 47,1% | 1,4 mio. kr. | 3 | 6,6 | Fredericia |
| 33 | LARS KOLLE HOLDING ApS | 44,5% | 1,2 mio. kr. | 1 | 5,9 | Fredericia |
| 34 | Arkitekt Thomas Thomsen DanskeArk ApS | 44,0% | 2,8 mio. kr. | 5 | 5,3 | Fredericia |
| 35 | Bureau Veritas Solutions Denmark A/S | 43,3% | 69,2 mio. kr. | 43 | 7,3 | Fredericia |
| 36 | ENERGINET ASSOCIATED ACTIVITIES A/S | 28,8% | 24,9 mio. kr. | — | 7,4 | Fredericia |
| 37 | MILJØTEKNIK ApS | 26,0% | 425.897 kr. | 1 | 5,6 | Fredericia |
| 38 | Progenios ApS | 25,4% | 5,3 mio. kr. | 9 | 6,0 | Fredericia |
| 39 | CrossFields ApS | 25,0% | 428.397 kr. | 1 | 5,8 | Fredericia |
| 40 | ETRECO A/S | 19,4% | 6,8 mio. kr. | 13 | 6,2 | Fredericia |
| 41 | DANISH ENGINEERING ON SITE ApS | 18,4% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,7 | Fredericia |
| 42 | Safe Shore Systems ApS | 17,9% | -11.338 kr. | — | 5,1 | Fredericia |
| 43 | Santea ApS | 15,8% | 1,0 mio. kr. | 1 | 4,8 | Fredericia |
| 44 | PROCESS ENGINEERING A/S | 10,3% | 66,4 mio. kr. | 70 | 6,7 | Fredericia |
| 45 | SP TECHNOLOGIES ApS | -4,2% | 992.315 kr. | 1 | 3,7 | Fredericia |
| 46 | STENHØJ BOLIGSYN ApS | -69,2% | -54.280 kr. | 2 | 2,7 | Fredericia |
| 47 | WIKA Services Denmark A/S | -86,1% | 1,1 mio. kr. | 3 | 3,9 | Fredericia |
| 48 | ARBEJDSMILJØEksperten Trekantområdet ApS | -240,9% | 1,2 mio. kr. | 2 | 3,2 | Fredericia |
| 49 | BOWITEK ApS | -1535,0% | 945.698 kr. | 1 | 3,8 | Fredericia |
| 50 | Lodal's Tegnestue ApS | -1893,4% | 27.125 kr. | 1 | 3,3 | Fredericia |
Ranglisten dækker alle 52 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i fredericia sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Continha ApS med 100,0%, efterfulgt af LYKKE HOLDING, KOLDING ApS (99,6%) og UKJ ApS (99,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.