| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CRUN ApS | 100,0% | -4.001 kr. | — | 5,9 | Smørum |
| 2 | PlanHuset ApS | 100,0% | -2.388 kr. | — | 6,6 | Stenløse |
| 3 | KUMINI HOLDING ApS | 99,8% | -89.905 kr. | — | 7,2 | Ølstykke |
| 4 | Overby Invest ApS | 99,6% | -45.301 kr. | 1 | 6,1 | Smørum |
| 5 | Hans Ohrt ApS | 95,7% | 870.612 kr. | 1 | 7,2 | Stenløse |
| 6 | FALKON ApS RÅDGIVENDE INGENIØRER F.R.I. | 95,6% | -21.253 kr. | 1 | 6,5 | Smørum |
| 7 | Sfiber.dk ApS | 92,9% | 10.000 kr. | — | 6,7 | Smørum |
| 8 | SKB Consult ApS | 91,8% | -71.840 kr. | 1 | 5,5 | Smørum |
| 9 | JP BAGGE ApS | 82,8% | 21.566 kr. | 1 | 6,4 | Stenløse |
| 10 | RailMates ApS | 77,7% | 384.437 kr. | 2 | 6,1 | Smørum |
| 11 | OKJ PROJEKTSTYRING ApS | 77,4% | 1,8 mio. kr. | 3 | 7,6 | Stenløse |
| 12 | TECHNOLOGY OUTSOURCING SYSTEMS A/S | 77,1% | -1.188 kr. | — | 7,0 | Veksø Sjælland |
| 13 | Alwi EHS Consulting ApS | 74,0% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,9 | Ølstykke |
| 14 | DANSURVEY ApS | 73,0% | 3,4 mio. kr. | 1 | 7,7 | Stenløse |
| 15 | MLDrainTech ApS | 70,9% | -19.835 kr. | — | 6,2 | Smørum |
| 16 | JENS PETER MADSEN ApS. RÅDGIVENDE INGENIØRER | 70,7% | 13,3 mio. kr. | 15 | 7,8 | Stenløse |
| 17 | ANNOARK ApS | 70,5% | — | 1 | 6,8 | Stenløse |
| 18 | CMT CONSULTING APS | 66,1% | 238.738 kr. | — | 7,9 | Ølstykke |
| 19 | Jansen Rådgivning ApS | 65,5% | 265.373 kr. | 1 | 7,3 | Smørum |
| 20 | BOLLS ApS | 63,4% | 3,8 mio. kr. | 6 | 6,7 | Stenløse |
| 21 | NORDICFLEXHOUSE ApS | 61,6% | -523.431 kr. | 1 | 5,5 | Ølstykke |
| 22 | Aroz ApS | 60,2% | 3,0 mio. kr. | 2 | 7,4 | Smørum |
| 23 | KB Project Consulting ApS | 52,6% | 1,6 mio. kr. | 3 | 5,7 | Ølstykke |
| 24 | EGEDAL BILSYN ApS | 50,5% | 729.315 kr. | 1 | 6,2 | Stenløse |
| 25 | Kokholm & Co ApS | 50,0% | — | 3 | 6,6 | Ølstykke |
| 26 | Baucon ApS | 43,7% | 3,2 mio. kr. | 6 | 7,1 | Stenløse |
| 27 | ROSENFELT CHRISTENSEN & WEST ENGINEERING A/S | 43,3% | 25,2 mio. kr. | 28 | 7,7 | Ølstykke |
| 28 | HEEDE CONSULT ApS V.RÅDGIVENDE INGENIØR MIDA OVE G. HEEDE | 37,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,0 | Stenløse |
| 29 | ditbyggeprojekt ApS | 35,8% | 423.085 kr. | 1 | 5,2 | Stenløse |
| 30 | Amotech ApS | 33,2% | 13.707 kr. | 1 | 4,0 | Smørum |
| 31 | JSK Vibrations ApS | 23,0% | 717.765 kr. | 1 | 4,3 | Ølstykke |
| 32 | Nordic WET ApS | 14,7% | 644.071 kr. | 1 | 4,2 | Smørum |
| 33 | OLI POULSEN - TEKNISK BISTAND ApS | 6,9% | -103.795 kr. | — | 4,7 | Stenløse |
| 34 | Bovak ApS | -21,6% | 1,2 mio. kr. | 6 | 3,3 | Stenløse |
| 35 | Glarmester Henrik Torp ApS | -70,3% | 179.700 kr. | — | 2,7 | Ølstykke |
| 36 | Grønhøj Byggestyring ApS | -148,8% | 63.171 kr. | 2 | 2,4 | Stenløse |
36 af 36 | ||||||
Ranglisten dækker alle 36 virksomheder inden for arkitekt- og ingeniørvirksomhed i egedal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er CRUN ApS med 100,0%, efterfulgt af PlanHuset ApS (100,0%) og KUMINI HOLDING ApS (99,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.